Literaire middag UITVERKOOP YVAN VLIET SLAGERIJEN Klik en win Win een The Best of Pink Floyd cd! Stem ook! Weet wat u Eet! Inloopspreek uur Vlietland In 2012 kun je in Kethel naar de pomp lopen De Loper 23 Vlaardingen Tel. 010 - 4743415 Jazeker de Column van Kees Risseeuw Dual pricing F SUPER AANBIEDINGEN VAN DEZE Konijnen achterbout Kilo 8*98 Verse varkens haasjes Kilo 9.98 Been hammen Kiio 8*98 Haasfilet rollade Kilo 7.50 Bedankt voor uw komst en smakelijk eten Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrant.nl/actie woensdag 7 december 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Wij hebben elke week een poll in onze krant en op de web site. Hierin vragen wij uw mening over een actueel onderwerp. Laat uw stem horen! www.nieuwestadsblad.nl Connie Palmen komt zondag 11 december naar Schiedam en is te gast tijdens Zondag middag Literair in de biblio theek aan het Bachplein. Zij zal vanaf 14.00 uur praten over haar laatste boek: Log boek van een onbarmhartig jaar, over de dood van haar man Hans van Mierlo in 2010. Van de redactie Schiedam Eigenlijk is het haar genre niet, bekent ze ergens in 2010 aan schrijfster Kristien Hemme- rechts. De dagboekvorm; ze had nooit vermoed zich in die mal te zullen gieten. Toch is zij na de dood van Hans van Mier lo tot weinig anders in staat. En maakt ze er voor 'Logboek van een onbarmhartig jaar' dank baar gebruik van. Connie Palmen begint 48 dagen na de dood van haar man aan dit logboek. Een logboek dat volgens de uitgever het aangrij pende verslag 'van de hunkering naar een verdwenen lichaam is, van zelfverlies, woede, en van de liefdevolle herinnering aan een prachtige man'. En inderdaad, het logboek, grijpt je het allereerste moment dat je het boek openslaat al naar de keel. Het neemt je mee in het verdriet van Palmen en laat zien hoe zij met vallen en opstaan haar leven weer vorm weet te geven na de dood van Hans van Mierlo. De dagboekvorm leest makkelijk weg en maakt de ge beurtenissen overzichtelijk. De eerste aantekeningen laten zien dat Palmen eerst helemaal niet van plan was dit dagboek verslag te maken. „Ik zou een ro man schrijven die Judas heette, en toen ging mijn man dood", schrijft ze. De laatste aanteke ningen zijn van 11 september 2011 en gaan over de laatste dagen van Marie, de dochter van Hans van Mierlo die kort na haar vader overleed. Kaarten (19,00) zijn verkrijg baarbij boekhandels Van Leeu wen en Post Scriptum. Schiedam Genoeg van de kruidnoten en chocoladeletters? Geen hongerdieet willen volgen? Doe mee met de cursus 'Weet wat u Eet!' SWS Wel zijn wil 16 januari starten met deze cursus die gaat over het aanleren van een gezond eetpatroon. Samen aan de slag gaan met gezon der worden en iedere week worden gewogen. De cursus duurt 12 weken en wordt ge geven in Wijkcentrum Oost op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Opgeven via nummer 245 18 18. Schiedam Het Vlietland Ziekenhuis houdt elke maand inloop spreekuren van patiënten verenigingen. Dinsdag 13 december vanaf 14.00 uur is de vereniging voor Fibro- myalgie-patiënten aanwezig, donderdag 22 december van af 10.00 uur de vereniging voor rugpatiënten en don derdag 29 december vanaf 13.30 uur de borstkliniek. Schiedam Door een gift van een ano nieme Kethellapper heeft het bestuur van Stichting De Verspeek-Pomp het be nodigde bedrag van 35.000 euro binnengehaald voor het terugbrengen van De Verspeek-Pomp. De pomp is onlangs gegoten bij ijzergie terij Geraerdts in Limburg en waarnemend burgemees ter Leemhuis heeft zich in middels bereid verklaard om samen met Hans Verspeek, De Verspeek-Pomp op 27 april feestelijk te onthullen. Hans Verspeek is penningmeester van Stichting De Verspeek-Pomp en een rechtstreekse nazaat van J.J. Verspeek, die in 1898 als gemeenteraadslid van de Ge meente Kethel en Spaland het initiatief heeft genomen om de dorpspomp te plaatsen. Daar mee wilde J.J. Verspeek beter drinkwater in het dorp Kethel realiseren en hoefde men geen water meer uit de Kethelse slo ten te drinken. De pomp is inmiddels gegoten in Limburg en zal in april op het Kethelse dorpsplein staan. FOTO: BEA OLIVIER Schiedam (010)473 11 50 www. hypotheken nl Kent u dit begrip? Sommige van u misschien wel, anderen weer niet. En toch komt het overal voor. Kortgezegd houdt het in dat een product bij één en dezelfde aanbieder voor verschillende prijzen te koop is. Dus, simpel voorbeeld, u loopt de supermarkt binnen, en daar wordt u staande gehouden door een dame die u een nieuw merk koffie laat proeven. U neemt een slok, vindt het lekker en koopt een pak koffie voor de prijs van 2,75. Verder in de supermarkt ligt dit product nogmaals in de schappen maar nu kost het ineens 3,25. Dit noemen we "dual pricing". In de hypotheekbranche komt dit helaas ook veelvuldig voor, en op een veel ergere manier eigenlijk. Een schrijnend voorbeeld. Een stel koopt een huis, en sluit zijn hypotheek af bij bank X. Ze kiezen voor een rente van 10 jaar vast a 5% die ze accepteren. Tegelijkertijd komt een stel bij dezelfde bank omdat hun rentevaste periode van 10 jaar afloopt en ze die willen verlengen. Zij krijgen echter voor exact dezelfde hypotheek als in het voorbeeld van het 1 e stel een rente aangeboden van 5,6%. Een verschil dus van 0,6%. Bij een hypotheek van bijvoorbeeld 250.000,- en een rentevaste periode van 10 jaar is dat dus een enorm bedrag van maar liefst 15.000,- wat het 2e stel meer betaalt. Ja, u leest het goed... En gelooft u mij, dit is geen uitzondering, maar de realiteit van alle dag! Een sigaar uit eigen doos dus. Het voordeel in de eerste jaren betaalt u dubbel en dwars terug in de jaren erna! Geen probleem denkt u misschien, want dan sluit ik mijn hypotheek toch over? Ja, dat zou kunnen, maar bedenk daarbij wel dat er veel veranderd is in de afgelopen jaren. Banken en verzekeringsmaatschappijen hanteren veel strengere normen, de wet- en regelgeving is fors veranderd, en niet in uw voordeel, en de huizen zijn structureel in waarde gedaald, dus het zou zomaar kunnen dat oversluiten niet meer kan, in ieder geval niet meer tegen de meest gunstige voorwaarden. En dan bent u dus overgeleverd aan uw eigen bank. Die u met een loktarief heeft binnengehaald, en die ook weet dat u niet meer zo makkelijk gaat of kunt oversluiten. De bank heeft dus bijna "carte blanche". En dat is geen prettig vooruitzicht. Afhankelijk zijn van de bank... bedenk daarom heel goed wat de voorwaarden zijn voordat u uw hypotheek afsluit. Dual pricing is heel gevaarlijk, zeker nu. Wij kunnen u precies vertellen welke banken dit wel en welke niet hanteren. Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl Laan van Bol'es (in Passage; t.o. ingang Bas), Schiedam Borodinlaan 64 (winkelcentrum Ketel), Schiedam Superstunt 1 Alvast voor kerst (ongeveer 300 gr per stuk) Alleen deze week dit supervoordeel!! Superstunt 2 Kan zo in de vriezer!! V J Superstunt 3 (met honing afgebraden) Alleen deze week dit supervoordeel!!! (ongeveer 2 kilo per stuk) Ons filiaal aan de Borodinlaan is weer geopend. Alleen donderdag gesloten Wij danken u voor uw begrip en ontvangen u graag weer terug bij ons Superstunt 4 Super voordeel (met touw geknoopt) Alleen deze week dit supervoordeel!! Te bestellen voor kerst: - kalfsvlees gourmet/fondue/ steengrill schotels - ossenhaas/entrecote - Div. wildsoorten - entrecoterollade - enz enz enz enz Bijna alles is mogelijk Wij overleggen graag met u om uw juiste keuze te maken V y Zondag kan er een hele middag over literatuur worden gespro ken met een interessante gast: Connie Palmen. FOTO: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 5