Dit kan Beter!: renovatie «ïetw topkok me BïïKaHL Shou; voor bewoners Lezersactie Arrangement Paradijselijk Limburg in kasteel Vaalsbroek Vuurwerk Kerstgedicht Bridgeclub Chopin gaat beginnen 'De paddenstoelen groeien in de ramenin de Van Marumstraat Column Klein Nieuws Gratis vuurwerkbril D, Vervolg: Dirkzwager weg uit Schiedam Renovatie 'Singelwijck' hard nodig Kerstavond in Liduina Basiliek Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 21 december 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 13 www.deweekkrant.nl Het vuurwerkplan van Pieter Bos, afgelopen week in deze krant, heeft een stroom aan reacties teweeg gebracht. Volgende week krijgt u van ons een verslag van deze reacties. redactie.ns@whm.wegener.nl Ach, lieve oude Lange Haven ik zit zo eens te dromen met ons mooie kerstfestijn wil ik lichtjes in jouw bomen Ik wil jou met een boeken markt met een kerststal en het kindje fijn met een culimarkt vol lekkere dingen en een kerstman voor kindjes klein Een leuke dominee vertelt het verhaal dan van de geboorte van onze heer Er is glühwein en een antiek markt Leger des Heilszang en nog veel meer in Dickenskleding zijn er Christmas Carolssingers het Scroogeverhaal wordt ook verteld Helaas voor zo'n kerstevene ment heeft Schiedam nog steeds geen geld Maar is er misschien een spon sor dan? die hier iets moois in ziet Kan zo iets ooit gebeuren? en dat iedereen dan geniet? Want geloof mij, zij komen dan in drommen vanuit de regio naar Schie dam Met hun buren, kennissen en vrienden Met hun familie en hun pap en mam Ach, lieve oude Lange Haven wat zou jij prachtig zijn Met lichtjes in jouw bomen met ons kerstfestijn. Yvonne Pijnacker Schiedam Bridgeclub Chopin gaat daadwerkelijk van start op donderdagmiddag 5 januari in de Z-flat aan het Chopin- plein. Belangstellenden kunnen zich nog steeds aanmelden via andrew27@kabelfoon. net of telefoonnummer 470 18 53. De stijl van topkok Ferran Adria is avant-garde en experimenteel. Zes maanden per jaar is zijn restaurant gesloten en trekken hij en zijn personeel zich terug in zijn kooklaboratorium. Deze film volgt de intense voorbereidingen tot einde lijk de avond van de heropening is gekomen. Te zien in Wenneker Cinema, Tweede Kerstdag, www.wennekercinema.nl De paddenstoelen groeien in de ramen. Ria Collé heeft het gehad. „De grote verbouwing aan de woningen hier in de Van Marumstraat is een ramp", zegt zij. Franfe Willemse Schiedam Met drie vriendinnen en de rest van de straat wil zij dat verhuur der Woonplus nieuwe houten ramen gaat plaatsen. In plaats van de 25 jaar oude, versleten kunststofkozijnen. De renovatie aan de twee huizenblokken in Schiedam- Oost (Van Marumstraat en Boylestraat) houdt de bewoners al tijden bezig. De huizen uit 1936 werden in 1988 al gron dig verbouwd, maar onlangs volgde weer groot onderhoud. Woonplus vernieuwt het platte dak en de balkons achter. Ook de gestucte voorgevels worden opgeknapt en geschilderd maar dat is niet genoeg, want nieuwe ramen blijven uit. Die ramen lekken en bij zuid westen wind stroomt het de ka mer in. De kitlaag en versleten rubbers laten water toe. Alleen met dweilen houden de dames het droog. Ook twee buurvrouwen, Mary Voshol en Yvonne Noordhoek, schuiven aan met een waslijst aan klachten. „Waarom is die verbouwing niet in één keer goed gedaan?", is hun nood kreet. Aannemers en werklui vertellen dat de klachten klop pen - de ramen zijn slecht en verouderd. Volgens wooncorpo- ratie Woonplus gaan kunststof- ramen 50 jaar mee. En worden ze daarom nog niet vervangen. De woordvoerder geeft aan houten kozijnen duurder zijn met schilderen maar dat oude kunststof? amen problemen ken nen met het hang- en sluitwerk. Wel, zegt hij toe dat er bij lek kage noodmaatregelen worden getroffen. Alleen individuele gevallen zullen verholpen wor den. De medewerkers van verpleeghuis DrieMaasStede voeren jaarlijks een kerstshow op voor de bewoners. De 16e editie vond afgelopen week plaats in de tot theater omgetoverde Plaza. Per avond waren er zo'n 220 bewoners en familie leden aanwezig. Zij genoten van vele (kerst)liedjes, zoals Jingle Bells, Let it Snow en Happy New Year. Op de tweede pagina stond een artikel over Pieter Bos. Hij wil dat vuurwerk alleen afgestoken wordt op speciale plekken, zoals de Maasboulevard in Zuid. Hij is niet tegen vuurwerk, maar vindt het niet leuk dat dagen voor de jaarwisseling al overal vuurwerk wordt afgestoken. Wij vinden dat goed bedacht, maar denken niet dat het werkt. Van ons mag je vuurwerk wel overal afsteken, maar dan moetje wel je eigen troep opruimen. Op het nieuws zagen wij dat ze in Oost-Europa speciaal zwaar en gevaarlijk vuurwerk maken voor Nederland. Dat vinden wij heel raar. Ieder een vindt het normaal en gaaf om harde klappen te horen. Maar weetje wel hoe gevaarlijk het is? Wij vinden dat basisscholen verplicht les moeten geven over vuurwerk. Want wij zouden best tips willen over hoe je vuurwerk het beste afkunt ste ken en hoe je ziet dat iets illegaal is. Het Vlietland Ziekenhuis biedt vuurwerkbrillen aan. De eerste 50 brillen worden gratis weggege ven en daarna moetje 2,50 betalen. Wij vinden dat kinderen zo'n bril gratis moeten krijgen op school. Wij zouden hem zeker dragen, want wij willen ook na 1 januari nog alles kunnen zien! Evi (10), Collin (10) en Mitchell (11) obs de Violier Kinderen lezen de krant en geven hun me ning over uiat ze zelfbelangrijk vinden. Reageren? Kijk op www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Al jarenlang zit Dirkzwager klem in de Brandersbuurt waar vrachtwagens amper kunnen keren in de oude straatjes. Onderhandelingen over een verhuizing naar be drijventerrein Mathenesse liepen stuk op investeringen voor nieuwbouw. Schiedam wil met de herin richting een 'distilleercluster' inrichten rond de Buitenha ven. De gemeente Schiedam be treurt het vertrek van Dirk zwager uit Schiedam maar hoopt dat de historische band met Dirkzwager be houden blijft. En dat ze haar kleine kantoor in Schiedam wil behouden, net als de authentieke kolengestookte distilleerketel in de oude panden. Ook wil Schiedam met Dirkzwager een plan uitwerken om de Branders- buurt te herontwikkelen tot een aantrekkelijk woonge bied. Schiedam Slechte isolatie, houtrot, vochtdoorslag: er schijnt werkelijk van alles mis te zijn met gebouw Singelwijck, be ter bekend als de voormalige ANWB- en nu ING-flat in het centrum. Bewoners zochten eerder al verschillende keren contact met de verhuurder en ook bij bewonersvereniging Oost werd aan de bel getrokken. Rapportages over het ge bouw bevestigen volgens de bewonersvereniging de klachten van de bewoners. Maar het is nog niet zo een voudig snel iets aan de klach ten te doen. „Inmiddels lijkt er voor het gebouw een sub sidie beschikbaar te komen om de woningen te isoleren tegen verkeerslawaai. Echter, over de schouders van de plannenmakers kijkt monu mentenzorg mee, omdat het woongebouw een rijksmo nument is. De mensen van monumentenzorg willen het woongebouw weer in oude luister herstellen, zodat het weer 'Singelwijck' kan wor den genoemd. Het proces van verbetering duurt door de inbreng van diverse par tijen nu al enige jaren", staat in het ledenblad te lezen. Schiedam In de Liduina Basiliek wordt zaterdag 24 december vanaf 18.30 uur een kerstmusi cal opgevoerd voor en door kinderen. Om 20.00 uur is de eerste eucharistieviering met koor, orgel, trompet en samenzang en om 24.00 uur de plechtige nachtmis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 13