Pas op de camera 'Nu kan ik zelf mijn AOW zaken regelen op Mijn 4, 112 Winterzon Costa del Sol 4* hotel incl. excursies 8 dagen vanaf 399 p.p. Overval Gamma in Opsporing Verzocht Auto vliegt uit de bocht Aanhanger schiet los Conferentie over jeugdgroepen a Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 21 december 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 26 Waar komt die ambulance vandaan en waar gaat die politie naartoe? Als u sirenes hoort, surft u meteen naar onze website voor het laatste 112-nieuws. www.nieuwestadsbiad.nl Reisaanbieding Arke www.arke.ni/wegener Schiedam In Opsporing Verzocht zijn gisteren beelden getoond van een overval op de Gamma in Zuid die 25 oktober gepleegd werd. Voor de gouden tip die leidt tot de aanhouding en vervol ging van de verdachten heeft de hoofdofficier een beloning van 2500 euro uitgeloofd. Toen de vijf personeelsleden dinsdag 25 oktober het pand van de Gamma aan de Ad miraal Trompstraat wilden verlaten, werden zij bij de deur verrast door drie gewa pende overvallers. De overvallers dwongen de personeelsleden de zaak weer in te gaan. Twee personeelsleden moes ten de kluis openen, waarna zij met tiewraps en duktape werden geboeid. Ook de an dere personeelsleden werden getaped. Nadat de inhoud van de kluis werd gepakt, verlieten de overvallers het pand. Personeel kon zichzelf be vrijden en waarschuwde de politie. Het korps Rotterdam-Rijn mond was één van de eerste korpsen in Nederland die het belang van mobiele camera's inzag. Ook tijdens de komen de jaarwisseling zullen de ca mera's op helmen en kleding van agenten worden ingezet. Van de redactie Schiedam De politie verwacht ook nu op 31 december weer veel profijt te hebben van de mobiele came ra's die klein zijn en geplaatst worden op helmen of kleding van politiebikers, motoragenten of surveillerende agenten. De beelden hebben hun nut in de rechtszaal als bewijsmateri aal al meer dan eens bewezen. Daarnaast zijn er sterke aanwij zingen dat de agressie tegen over de agent snel vermindert, zodra de relschopper ziet dat hij gefilmd wordt. Inmiddels werken 17 van de 25 regionale politiekorpsen al met deze zo genaamde bodycams. Relschoppers mogen dit jaar wel extra goed om zich heen kijken, want de kans is groot dat zij gefilmd worden, zodra zij op hun gedrag worden aangespro ken. De kracht van beeld van de daders blijkt groot: als afschrik middel, als bewijsmateriaal en als opsporingsmiddel. De vage grijze beelden die we kennen uit programma's als 'Opsporing Verzocht', worden vervangen door scherpe, gekleurde beel den met geluid, die een duide lijk beeld geven van de situatie en de betrokkenen. De agent die een camera mee neemt, krijgt een bijbehorend kastje waarop het beeldmateri aal wordt opgeslagen. De video-opnames van de ca mera's kunnen zeer effectief gebruikt worden. Onlangs heb ben zij hun nut nog bewezen bij de rellen op 4 december bij de wedstrijd FC Utrecht - FC Twente. Binnen twee uur na het publiceren van de beelden werden de eerste relschoppers aangehouden. Waar had de politie het de afgelopen week allemaal druk mee? Een kleine se lectie. Een automobilist is maan dagavond kort voor acht uur uit de bocht gevlogen bij de afrit Schiedam-West door naar eigen zeggen 'te gladde banden'. De auto knalde in de vang rail en kwam tot stilstand op de rijbaan. De brandweer werd ter plaatse gestuurd voor een mogelijke beknel ling maar dit was niet het geval. De bestuurder is in de ambulance nagekeken maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis. Op de 's Gravelandseweg is zondag een aanhanger met boot los geschoten van een auto. De aanhanger ramde een boom en kwam tegen een lantarenpaal tot stilstand. Als een wonder bleef de aan hanger rechtop staan. De schade aan de boot viel mee, de aanhanger had wat meer schade opgelopen. Er werd nog lang over het ongeluk nagepraat in de omgeving. De gemeente heeft afgelopen maandag een conferentie geor ganiseerd over de aanpak van problematische jeugdgroepen. Schiedam is door het minis terie van Veiligheid en Justitie ondersteund bij de aanpak van problematische jeugdgroepen door middel van een praktijk team. Tijdens de conferentie werd door professionals de aanpak uitgelegd en besproken. Minister Opstelten van Veilig heid en Justitie gaf zijn visie op groepsaanpak als onderdeel van het nieuwe regeringsbeleid. Het belang dat het ministerie hecht aan groepsaanpak blijkt ook aan de impuls die wordt gegeven aan politie en gemeenten door onder andere de implementatie van praktijkteams. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) biedt haar klanten de mogelijkheid zelf hun SVB-zaken via internet te organiseren. Op Mijn SVB kunt u bijvoorbeeld uw AOW-pensioen aanvragen, jaaropgaven printen, maandspecificaties raadplegen en persoonlijke gegevens wijzigen. Ouderen zijn soms huiverig voor het gebruik van internet, maar Mijn SVB is eenvoudig en veilig. Gerda van Dolen (75) wil niet meer zonder. De eerste keer "Wij hebben al jaren een computer met internet. Maar ik zit er niet zo vaak achter. De eerste keer heb ik mijn dochter gevraagd me een beetje wegwijs te maken op de site. Nu kan ik zelf mijn AOW zaken regelen op Mijn SVB." Gemak Gerda is vanaf het eerste moment enthousiast over Mijn SVB en de mogelijkheid haar AOW-zaken online te regelen. "Ik log af en toe in om te zien wat de actuele status is. Je kunt je persoonlijke gegevens inzien en als je bijvoorbeeld je rekeningnummer wilt wijzigen, kun je dat zelf doen. Ook is de site heel handig als ik gewoon iets wil weten van de SVB, zoals de data wanneer de AOW wordt uitbetaald." "Het is veel eenvoudiger, overzichtelijker en sneller dan alles via formulieren aanvragen." Mogelijkheden Naast het bijhouden van de stand van zaken rond haar AOW gebruikt Van Dolen Mijn SVB ook voor haar jaaropgaven. "Elk jaar kan ik al begin januari mijn jaaropgave downloaden. Die print ik uit en stop hem bij mijn administratie. En soms log ik gewoon even in om te kijken of er dingen zijn veranderd." ANP Capital Photos Veiligheid Over de veiligheid van de website maakt Van Dolen zich geen zorgen. "Mijn bankzaken regel ik niet graag online, daar ben ik nog een beetje huiverig voor. Maar omdat ik bij Mijn SVB kan inloggen met mijn DigiD, vertrouw ik erop dat het veilig is." De Amsterdamse heeft één tip voor alle ouderen die hun AOW nog niet op Mijn SVB regelen: "Probeer het gewoon eens. Het is veel eenvoudiger, overzichtelijker en sneller dan alles via formu lieren aanvragen. En als je er niet uitkomt, vraag je je kinderen of buren om je op weg te helpen. We moeten allemaal met de moderne tijd mee." S - V B voor het leven Sociale Verzekeringsbank De camera is klein en werk ook preventief. Online uw AOW zaken regelen in 4 stappen t.Ca naar www.svb.nl en klik onder Mijn SVB op 'log in met DigiD'*. Volg de instructies op het scherm. 2. U bent nu op uw persoonlijke pagina van de SV8. Rechtsboven ziet u dat u onder uw naam bent ingelogd. (Daarnaast staat 'Uitloggen'. Klik daar op als u klaar tent.) j. Via het menu in de linker kolom kunt u uw persoonlijke gegevens inzien en eventueel wijzigen. 4. Wilt u uw maandspecificatie raadplegen of uw jaaropgave printen? Klik in de linker kolom op 'Betaaloverzicbt'. U ziet dan een overzicht van alle (verwachte) betalingen. Klikt u vervolgens op'Details', dan vindt u een specificatie van het bedrag. Heeft u nog geen DigiD? Vraag 'm aan via www.digid.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 26