'l üran I bPI - V vflb IfHiHi'iHi'fcHfffiVI'Hi Naturalisatiedag en -ceremonie Goed voorbereid de winter in 21 DECEMBER 2011 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten Sinds 2005 wordt landelijk (en sinds 2007 ook in Schiedam) jaarlijks een naturalisa tiedag gehouden. Naturalisatiedag vindt elk jaar plaats op 15 december, omdat op deze datum ook Koninkrijksdag (de viering van het tekenen van het konink rijksstatuut in Nederland) valt. De natu ralisatiedag is een feestdag voor 'nieuwe Nederlanders'; in heel Nederland worden alle mensen die dit jaar het Nederlan derschap hebben verkregen uitgenodigd voor dit soort feestelijke bijeenkomsten. In Schiedam vond de bijeenkomst plaats in Bibliotheek Waterweg aan het Stadserf. Locoburgemeester Groeneweg opende de feestelijkheden, waarbij onder meer kon wor den meegezongen met Oud-Hollandsche liedjes en men op de foto -kon met een typisch Hollands levend standbeeld. Voor de naturalisatiedag waren alle Schie dammers die in 2011 het Nederlanderschap hebben verkregen uitgenodigd. In totaal wa ren dat er dit jaar ongeveer 220. Het Neder landerschap verkrijgen zij officieel tijdens de Naturalisatieceremonie, die in Schiedam ongeveer eens in de zes weken plaatsvindt. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst reikt de burgemeester of iocoburgemeester het 'Bewijs van Nederlanderschap' uit aan ge middeld zo'n 20 mensen per bijeenkomst die ervoor hebben gekozen Nederlands staats burger te worden. Al deze mensen kwamen nu dus samen in de bibliotheek, waarvan de laatste 'nieu we Nederlanders' op diezelfde dag nog de naturalisatieceremonie hadden bijgewoond. Ook dit jaar zijn voor Schiedammers gratis kleine hoeveelheden strooizout beschikbaar om de eigen stoep (of die van de buren) schoon te houden. Het strooizout wordt dit jaar verstrekt in zakjes van 10 kilogram en is af te halen bij het Irado afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550, maar ook bij de Lichtblauwe Brigade aan het Stadserf 48. Vergaderingen Wijkoverleg Kethel Wijkoverleg West Wijkoverleg Nieuwland Evenementen Kerstconcert 'Kerst in Kethel' Datum 9 januari 10 januari 12-januari De lichtjes in de kerstboom op de Grote Markt branden weer! Afgelopen donderdag werden de lichtjes door burgemeester Leemhuis ontstoken. De vele aanwezigen zongen gezamenlijk kerstliedjes en vermaakten zich met de spectaculaire show die vooraf ging aan de ontsteking van de lampjes. De boom werd dit jaar al voor de 50ste keer geschonken door het Schiedamse bedrijf Sandvik en op haar plaats gezet door Mammoet. Dinsdag 13 december fietsten de wethouders gezamenlijk door Nieuw land. Ze bezochten het Cruyff Court waar zij alles hoorden over sport en spel in Nieuwland. Daarna fietsten ze naar Parkweg-Noord waar ze uitleg kregen over de nieuwbouwprojecten. Toen door naar het pareltje van Nieuwland: 'Het Speeleiland', naast de moskee. Zelfs in de winter ligt het er prachtig bij. Tot slot ging de fietstocht over de Mgr.Nolenslaan waar de wethouders uitleg kregen over de veiligheid en hoe gaat het met de winkeliers. Het college gaat binnenkort oök de andere wijken bezoeken. Woensdag 14 december opende wethouder Peter Groeneweg samen met regiodirecteur ProRail, Janneke Boutkam, officieel de Zamenhof- tunnel door met een druk op een knop de verlichting in werking te stel len. De vernieuwde Zamenhoftunnel is het resultaat van een intensieve samenwerking tussen de gemeente Schiedam, ProRail, (de leerlingen van) het Lentiz|LIFE College en de wijk Oost en vormt nu een mooie en veilige fiets- en wandelroute tussen de wijk Oost en Schieveste. Het werd een feestelijke bijeenkomst. Locatie Schietbaanstraat 32 Wijkcentrum De Erker, J. van Avenesstraat 32 Wijkcentrum Dreesplein Dorpskerk Kethel, Noordeinde 10 Tijd 20.00 - 22.00 uur 20.00 - 22.00 uur 19.15-21.00 uur 19.00 uur/21.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 31