Ruim vuurwerkafval op na oud en nieuw Vijftigplussers ook in 2012 in beweging Einde gratis openbaar vervoer voor 65-plussers met laag inkomen gemeente Schiedam 21 DECEMBER 2011 - PAGINA 2 Vijf vragen aan Geert Medema Beleidsadviseur monumenten Donderdag 15 december ben jij door je collega's verkozen tot TOP ambtenaar 2011 1Wat houdt de titel van TOP ambtenaar in? Ik zou de titel toekennen aan een collega die goed in een te%m kan opereren, bredere verbanden ziet dan de eigen vakdiscipline én de belangen van collega's ziet. 2. Wat heb jij voor de stad gedaan dat je die titel ver dient? Ik kon een goede start maken, omdat veel in de steigers was gezet door mijn voorganger en collega's. Er lag veel om op te pakken en dat heb ik met plezier gedaan. Ik heb mijn en thousiasme voor het Schiedam- se erfgoed en monumenten binnen en buiten de organisatie uitgedragen. 3. Waar ben je - in dat wat je het afgelopen jaar bereikt hebt - trots op? Ik ben trots op de Open Monu mentendagen en de presentatie van het onderzoek naar Schie dams erfgoed uit de wederop bouwperiode (1940-1965). Op persoonlijk vlak ben ik blij met de publicatie van mijn boek over stedelijke ontwikkeling in de achttiende eeuw, waarin Schie dam een prominente rol vervult. 4. Wat hoop je in 2012 voor Schiedam te bereiken? Ik hoop dat het beleidsveld monumenten een bredere basis krijgt, zodat erfgoed echt in de ruimtelijke ordening verankerd wordt. Erfgoed en monumen ten zijn een wezenlijk kwaliteit van Schiedam en hebben een geweldige potentie voor de toekomstige ontwikkeling van de gemeente. 5. Welk monument moet elke Schiedammer een keer gezien hebben? Schiedam heeft door de jeneverindustrie een voor Nederland unieke bloeiperiode doorgemaakt in de periode 1750-1850. De Korenbeurs, het Sint Jacobsgasthuis (SMS) en het Huis Nolet aan Lange Haven 65, allen van de architect Giudtci, zijn bijzondere getuige nissen van die welvaart. De gemeente Schiedam werkt samen met partners als brand weer, politie, jongerenwerk, Irado, RET, Woonplus en het Openbaar Ministerie aan een gezellig verloop van oud en nieuw. Belangrijk onderdeel hiervan is ook het opruimen van (vuurwerk)afvat op straat. Hier hebben we uw hulp bij nodig. Irado start op 1 en 2 januari met het schoonmaken van de stad en begint daarbij op nieuwjaars dag bij de meest verontreinig de plaatsen en de hoofdwegen. Op 4 januari rijden de vuilnis wagens een extra route om de kerstbomen in te zamelen. Uw hulp is nodig Voor de reinigingsdiensten is het onmogelijk om al het vuurwerk- afval direct in de eerste dagen na de jaarwisseling op te ruimen, Het is daarom belangrijk dat u hier ook aan meehelpt. Niet alleen worden hierdoor de straten weer schoon, maar worden ook onge lukken met (nog) niet afgegaan vuurwerk voorkomen. Kerstbomen Als u uw kerstboom wilt wegdoen zijn er vërschillende mogelijk heden. U kunt uw kerstboom bren gen naar het afvalbrengstation van Irado, Fokkerstraat 550, uw kerst boom aanbieden óp woensdag 4 januari tijdens de speciale kerst- bomenroute óf u kunt uw boom aanbieden bij uw minicontainer of vuilniszak, zie voor de aanbied- regels: www.irado.nl. Ondergrondse containers Tijdens de feestdagen kunt u gewoon gebruik maken van de ondergrondse container. Met oud jaar worden door de jeugdbrand weer in samenwerking met Irado op risicolocaties wel 6 papier containers (hotspots) afgesloten, net als 500 vuilnisbakken en AAP- en die voorgaande jaren in brand gestoken zijn. Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam organi seert, in samenwerking met een aantal partijen, ook in 2012 weer een hoop activitei ten voor vijftigplussers. Kennismakingsdag bowlen Chandra Bowling en Sport en Recreatie organiseren op donder dag 12 januari vanaf 13.00 uur een gratis kennismakingsdag bowlen voor vijftigplussers bij Chandra Bowling. Tijdens deze dag krijgen de deelnemers informatie over hoe bowlen werkt en kunnen de deelnemers een kijkje nemen ach ter de bowlingmachines. Senioren Fit Fysiotherapie Zuid, Schiedam Noord, Careyn en Sport en Recreatie organiseren van af maandag 23 januari weer Senioren Fit. Hierbij krijgen deel nemers twaalf lessen bewegen van een fysiotherapeut en ont vangen de deelnemers informatie over voeding en bewegen. De lessen vinden plaats in Ont moetingscentrum De Woudhoek (cursus start om 10.15 uur) en Clubhuis Zuid (cursus start om 13.30 uur). Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Fysiothera pie Schiedam Noord (tel. 010 - 449 23 23) en Fysiotherapie Zuid (tel. 010 - 473 73 05). Regionale Fittest De vijftiende Regionale Fittest vindt plaats op maandag 20 febru ari. Deelnemers worden getest op onder andere bloeddruk, suiker- spiegel, cholesterolgehalte, lenig heid, uithoudingsvermogen, oog hand-coördinatie en spierkracht. De Fittest, die plaatsvindt in de Margriethal, wordt georganiseerd door de gemeenten Schiedam en Vlaardingen en kost 7,50. Er is plaats voor 400 deelnemers. De inschrijfformulieren zijn verkrijg baar via de website. Kijk voor meer informatie op: www. schiedam.nl/sportenrecreatie. Per 1 januari 2012 komt er een einde aan het gratis open baar vervoer voor Schiedam- se 65-plussers met een laag inkomen. De gemeente heeft hiertoe moeten besluiten van wege de noodzakelijke bezui nigingen op de gemeentelijke begroting. Pogingen van de gemeente om gratis vervoer voor 65-plussers met een laag inkomen voor de gehele stads regio te regelen bleken eerder dit jaar al niet haalbaar door de bezuinigingen van het rijk op het openbaar vervoer. Als u nu een abonnement voor gratis openbaar vervoer hebt, dan wordt het gratis openbaar vervqer per 1 januari 2012 beëindigd en moet u dus weer betalen voor het openbaar vervoer. U hoeft hiervoor verder geen actie te on dernemen. Indien u reist met het openbaar vervoer zullen vanaf 1 januari de reiskosten op de nor male manier van uw OV-chipkaart worden afgeschreven. De gemeente zal begin 2012 on derzoeken of het mogelijk is op een later moment de regeling in eén aangepaste vorm voort te zetten. Dit zal dan worden beke ken met de plannen die de ge meente samen met de stadsregio gaat maken voor het openbaar vervoer in Schiedam. Deze plan de huidige bezuinigingen. Er is in 2012 op veel plaatsen en tijden in de stad 's avonds en op zondag De gemeente wil met de stads regio onderzoeken of een goede kwaliteit van openbaar vervoer nen zijn nodig ten gevolge van geen vervoersmogelijkheid meer. toch financieel haalbaar kan zijn. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? Foto A Dieben

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 32