sz Gemeenteberichten Het armoedebeleid verandert per 1 januari 2012 21 DECEMBER - PAGINA 3 Op 15 december 2011 heeft de gemeenteraad ingestemd met het voorstel van het college om het armoedebeleid te wijzigen. Het nieuwe armoede beleid gaat in op 1 januari 2012. In de Schiedamse visie op het armoede beleid staat werk centraal. Een betaalde baan helpt om uit de armoede te komen en is daarmee de beste vorm van armoedebestrijding. Het nieuwe armoedebeleid zal vooral gericht zijn op mensen die aan de slag zijn (werk moet lonen) en mensen die echt niet meer aan het werk kunnen (bijvoorbeeld vanwege een ziekte of handicap). Zij krijgen een financieel steuntje in de rug door middel van een inkomenstoeslag. Inkomenstoeslag Er komt een nieuwe toeslag, de inko menstoeslag. De hoogte van de toeslag is afhankelijk van het type huishouden en varieert tussen de 370,- en 530,-. Gezinnen met kinderen krijgen een extra toeslag van 100,- (kinderen tot 12 jaar) of 200,- (kinderen tussen de 12 en 18 jaar). De langdurigheidstoeslag, de ouderentoeslag en de regeling chronisch zieken en gehandicapten verdwijnen. U heeft recht op de inkomenstoeslag als u: werkt en daardoor geen arbeids- verplichting heeft; niet kunt werken, bijvoorbeeld omdat u chronisch ziek of gehandicapt bent, en daardoor geen arbeidsverplichting heeft; 65 jaar of ouder bent. U moet minimaal zes maanden voldoen aan één of meer van bovenstaande voor waarden om in aanmerking te komen voor de inkomenstoeslag. Ook mag uw inkomen niet hoger zijn dan 110% van de, voor u geldende, bijstandsnorm. Als u een uitkering heeft op grond van de WWB, IOAW of IOAZ ontvangt u begin volgend jaar automatisch bericht als u in aanmerking komt voor de inkomens toeslag. Mensen met een uitkering die geen werk hebben maar wel in staat zijn om te werken (geen ontheffing van de arbeids plicht) hebben geen recht op de inko menstoeslag. Deze mensen kunnen een vrijwilligerspremie krijgen indien zij vrijwil ligerswerk doen. Welke regelingen zijn er nog meer? De collectieve aanvullende ziektekos tenverzekering (CAV Schiedam) Wie aanvullend verzekerd is bij zorg verzekeraar DSW, kan gratis een ex tra aanvullende verzekering afsluiten. U ontvangt dan van de gemeente een korting op de premie vah 7,25 per verzekerde per maand. Daarnaast hoeft u voor veel medische kosten geen bijzondere bijstand meer aan te vragen bij de gemeente. DSW betaalt deze aan u uit. Het Jeugdfonds en de computerrege ling voor brugklassers blijft bestaan Ouders krijgen voor hun kinderen waardebonnen voor sport, cultuur en schoolactiviteiten. Als hun kind in de brugklas zit, is er eenmalig recht op een gratis computer. De Rotterdampas is vanaf half februari weer te koop voor een laag tarief. Let op: het reductietarief voor 65-plussers met een inkomen boven 110% van de bijstandsnorm geldt dan niet meer! Vervanging of reparatie van uw was machine of koelkast Eén maal per 10 jaar kunt u een aan vraag indienen als uw wasmachine of koelkast kapot is. Een monteur komt dan bij u thuis langs en bepaalt of het een reparatie of vervanging betreft. Andere gebruiksgoederen vergoeden we niet. Werkpl«in Nitliwt Waterweg Foto: Jan van der Ploeg Vragen? Al deze regelingen worden uitgevoerd door de afdeling Werk en Inkomen. Als u vragen heeft dan kunt u op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur contact opnemen met het Klant Contact Centrum. Het telefoonnummer is 14 010. Mailen kan ook. Stuur uw e-mail naar contact@schiedam.nl Uitgelicht Op 15 december is de subsidieverordening wijkbudgetten vastgesteld door de gemeenteraad. Hierin is vastgelegd dat regiegroepleden, bestaande uit bewoners van de wijk, bindend advies uitbrengen aan het college van burgemeester en wethouders. Lijkt het u wat om deel te nemen aan de regiegroep en mee te beslissen over de bewonersinitiatieven in uw wijk? Meld u dan vóór 17 januari aan via contact@schiedam.nl of door een brief te schrijven naar de gemeente Schiedam. Vermeld in uw schrijven in ieder geval uw naam, adres, e-mailadres (indien aanwezig), telefoonnummer én motivatie. Op 12 januari 2012 organiseert Rijkswaterstaat een informatiebijeenkomst voor omwonenden van de A4 Delft-Schiedam. Deze inloopavond duurt van 18.30-21.30 uur en vindt plaats in Kerk van de Nazarener, Zwanensingel, Vlaardingen. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 33