Bewijs is er: geven maakt gelukkig G0UDINKOOP Kunnen we met de feestdagen schaatsen of niet? Piet weet het! Hospice Gouden sieraden die U niet meer draagt, of het ligt alleen maar in de kast? Kom langs vooreen vrijblijvende Taxatie! tline: 0314-643855Openingstijden NIEUW OPENING Dinsdag: 09:30 - 17:30 in Vlaardingen J Donderdag: 09:30-17:30 W Vrijdag: 09:30-17:30 Eiien te Braak 3131 CC Vlaardingen Zondag: 9eslo,en Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 21 december 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 57 Het weer www.deweekkrant.nl Vóór 1 maart gaat de bouw van Hospice NWN van start. Volg de bouw via de website en houd deze ook in de gaten voor de opening straks. www.hospice-nwn.nl 'Geluk, The World Book of Happiness' is een dik boek dat op tafel ligt bij Rode- rik Rot. „Hierin staat het wetenschappelijk bewijs voor wat mensen gelukkig maakt", glundert Roderik, „iets betekenen voor een ander." In het dagelijks leven is hij directeur bij ISW, een grote scholengroep in het Westland. Daarnaast zit hij in het bestuur van Stichting Delta Hotel On Ice, dat geld vergaart voor het hospice, een huis voor mensen in hun laatste levensfase. Janet uan Huisstede Schiedam „In de kersttijd staan we wat meer stil bij mensen die het minder hebben dan wijzelf", stelt Roderik vast. „Maar het is in deze recessie goed te weten dat je altijd gelukkiger wordt als je iets aan een ander geeft. Niet alleen geld, maar vooral aandacht en waardering." Al in 2008 zette Roderik zich vanuit de Rotaryclub Vlaardingen80 samen met zijn vrouw Els in voor een geldinzamelingsactie voor het hospice. Tijdens een grote veiling in Theater aan de Schie konden Roderik op viool en Els achter de piano worden 'gekocht' voor een huisconcert. Nu zet hij zich in om met de schaatsbaan naast het Delta Er zijn twee hoogtepunten in het leven van een mens Hotel geld op te halen voor het Hospice Nieuwe Waterweg Noord. „Er zijn twee hoogtepunten in het bestaan van mensen. Als je geboren wordt en als je afscheid neemt van het leven. Ik vind het bijzonder als je op die mo- menten iets voor mensen kan betekenen. In het hospice zijn straks 70 vrijwilligers actief die ervoor zorgen dat mensen rus tig afscheid van elkaar en van het leven kunnen nemen. Het is belangrijk om op die laatste momenten tijd en rust te krijgen om een goed gesprek te kunnen voeren. Met het geld dat wij op halen, kunnen wij het hospice en de vrijwilligers steunen." Het hospice is een 'bijna-thuis- huis' voor mensen die in hun allerlaatste levensfase zijn, maar door omstandigheden thuis niet kunnen sterven. Vanaf maart 2012 wordt het hospice gebouwd aan de Vlaardingse Vaart op de hoek van de Prin ses Margrietlaan en de Prinses Beatrixlaan. Het huis wordt ui terlijk maart 2013 opgeleverd. Voor de inrichting en opleiding van de zeventig vrijwilligers is geld nodig en Stichting Delta Hotel On Ice gaat flink bijdra gen. Roderik en Els hebben 3 kin deren van 8, 12 en 13 jaar oud. „Natuurlijk gaan wij ook lekker met ze schaatsen! Vroeger ging ik altijd naar De Uithof. Delta Hotel On Ice is vooral gezellig. Het is heerlijk om samen met je kinderen te bewegen. Het is ge zond, je hebt lol. Het is niet erg als kinderen computerspelletjes doen, als je ze daarnaast ook laat zien dat bewegen leuk is." Schaatsbaan Delta Hotel On Ice orga niseert van 2 december tot en met 8 januari een grote schaatsbaan, pal naast het Delta Hotel. De opbrengst gaat naar het hospice. Gouden sieraden Goudmunten gouden horloges Tandgoud Zilver sieraden zilverbestek Diamanten Woensdag: 09:30-17:30 Zaterdag: 10:00 - 17:00 Roderik Rot gaat in de kerstvakantie lekker schaatsen met zijn kinderen. FOTO AAD VD GRIENDT

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 57