houden we Schiedam schoon 'I irado Samen houden we Schiedam schoon Klaar voor de jaarwisseling Aanhangwagens te leen Service Winters bomenonderhoud '0 denneboom...' Kerstboom ophalen Toegangspas voor containers TOEGANGSPAS Oud frituurvet? Opgelet! Samen Louis Riegman verwijdert in Schiedam graffiti. Hij werkt sinds 1997 bij Irado. "Heet soms komen we een mooi kunstwerk tegen, maar meestal is graffiti geklieder. Graffiti zorgt ook nog eens voor veel ergernis bij omwonenden en ondernemers. Samen met mijn collega's maak ik in opdracht van de gemeente en particulieren de vervuilde oppervlaktes weer schoon.- Een kostbare zaak. Dat zouden vandalen zich eens moeten realiseren, voordat ze hun spuitbus pakken. Champagne, oliebollen, vuurwerk én een speciale ploeg van Irado zijn ook dit jaar weer de ingrediënten voor een feestelijke, schone en veilige jaarwisseling. Op 31 december staan onze medewerkers paraat om samen met de gemeente aan te treden bij calamiteiten. En we nemen de nodige voorzorgsmaatregelen: onder- en bovengrondse containers gaan leeg de jaarwisseling in, papier-, kunststof en textielcontainers worden tijdelijk afgesloten en we proberen uiterlijk 2 januari alle vuurwerkresten opgeruimd te hebben. Daarbij kunt u ons natuurlijk helpen door uw eigen vuurwerkresten zelf vast op te ruimen. Gelukkig Nieuwjaar! Heeft u grofvuil? Voortaan kunt u het gemakkelijk zelf brengen naar ons afvalbrengstation. Grofvuil is vaak lastig te'vervoeren. Een kapotte koelkast, doorgezakt'bankstel of oude tuinstoelen vervoert u niet gemakkelijk in een personenauto. Daarom heeft Irado twee aanhangwagens aangeschaft die u, als inwoner van Schiedam, gratis kunt gebruiken om grofvuil te vervoeren naar het afvalbrengstation. Daar wordt het afval gescheiden. Irado blijft het grofvuil ook aan huis ophalen, de aanhangwagens zijn een extra service. De aanhangwagens kunt u reserveren bij het afvalbrengstation en mogen 2 uur gratis worden gebruikt. Op het gebruik van de aanhangwagens is een aantal voorwaarden van toepassing waarover u meer leest op onze website. Wist u dat de winter een uitstekende periode is om bomen te planten. In opdracht van de gemeente Schiedam zijn we nu druk bezig met het herplanten van bomen en heesters die door ziekte of stormschade de afgelopen maanden gerooid zijn. Deze zomer zijh veel iepen gerooid die niet bestand waren tegen de dodelijke iepziekte. Om Schiedam weer blijvend groen te houden planten we nu gecertificeerde 'Resista-iepen' die immuun zijn tegen de iepziekte. Daarnaast zijn we druk met een 'veiligheidssnoei' van ruim tweeduizend bomen in voornamelijk Noord en de recreatiegebieden. Deze snoei voorkomt overlast bij storm en zware sneeuwval. Zo zorgen we voor een blijvend groene en veilige stad. ff** Prachtig verlicht maakt de metershoge kerstboom op de Grote Markt deze feestdagen de stad weer extra sfeervol. Jaarlijks plaatsen we die vol trots in Schiedam. De boom wordt op 28 december weer weggehaald. Ook uw boom nemen we graag weer mee. De opgehaalde bomen worden verwerkt tot compost. Maakt u gebruik van onder- of bovengrondse containers? Legt u dan op woensdag 4 januari uw kerstboom (niet verpakt) tussen 5:00 uur en 7:30 uur naast de container. Tijdens onze speciale 'kerstbomenroute' komen wij de boom ophalen. Gebruikt u een minicontainer of huisvuilzakken, dan kunt u uw boom. op de reguliere inzameldag los naast uw huisvuil aanbieden. Uiteraard kunt u uw boom ook zelf brengen bij het afvalbrengstation. Omstreeks half januari 2012 gaan de ondergrondse huisvuilcontainers in Schiedam Zuid en Centrum alleen nog open met een toegangspas. Besloten is de verzamelcontainers te beveiligen zodat het verkeerd aanbieden van afval niet meer mogelijk is. En, met het nieuwe systeem kan Irado ook zien wanneer de container bijna vol is. De toegangspas is alleen voor omwonenden en per huisadres wordt één toegangspas verstrekt. Op basis van de ervaringen in deze wijken, bekijken de gemeente en Irado of vanaf 2013 alle verzamelcontainers worden beveiligd. Bewoners ontvangen binnenkort alle informatie. Er gaat niets boven zelfgebakken oliebollen! Maar denkt u eraan uw oude frituurvet af te geven bij het afvalbrengstation? Frituurvet kan namelijk goed worden hergebruikt, als grondstof voor biodiesel waar bijvoorbeeld onze vuilniswagens op rijden. Gooi uw frituurvet daarom niet bij het restafval of door de wc maar geef het - in de originele verpakking - af bij het afvalbrengstation. www.irado.ni 01Ó-262 1000 ff

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 11