Toch eervol ontslag nieuwe jaar in! Wie de boel verstiert, kan de cel in Woensdag 28 TEGEN ELK AANNEMELIJK BOD! Goed 2012! verver houdt recht op wachtgeld Je bank of alle banken? Lees het Woonplus Nieuws elders in deze uitgave! Voorlopig (nog) geen TBS voor Wik H. Nieuwjaars concert in Westvestkerk Nigel Voets wint Piste Circus Award Schietpartij bij garage B Krant niet ontvangen? Bel of bezoek Fotografeer uw ultieme kerstgevoel en maak kans op een mooie reis - www.deweekkrant.nl Nieuwe Stadsblad IT FOT# De medewerkers van het Nieuwe Stadsblad; van verkoopadviseur tot krantenjongen en van opmaak- tot eindredacteur wensen alle lezers een heel goed 2012! Hopelijk mogen wij ook in het nieuwe jaar weer op uw input rekenen? redactie.ns@whm.wegener.nl De in juni opgestapte bur gemeester Verver blijft haar 'eervol' ontslag houden. De minister van Binnenlandse Zaken heeft het verzoek van de Schiedamse gemeente raad afgewezen om haar ont slag om te zetten in oneervol. Omdat volgens de minister de raad geen partij is en niet in haar belangen is geschaad. Frank Wiliemse Schiedam Wilma Verver nam zelf in de zo mer ontslag tijdens het Bing-on- derzoek waarin zij beschuldigd werd van machtsmisbruik en vriendjespolitiek. Daarnaast zou zij intimiderend zijn opgetreden tegen ambtenaren (angstcul tuur) en burgers. Zelf noemde Verver haar reden om plotseling af te treden de aanhoudende hetze tegen haar door mid del van artikelen in de pers en op internet. Door het vernietigde oordeel van het Bing-rapport besloot de gemeenteraad in oktober bezwaar te maken tegen het eervolle ontslag dat verleend was door minister Liesbeth Spies (CDA) van Binnen landse Zaken en op voor spraak van de Commissaris van de Koningin, Jan Frans- sen(VVD). Met de niet ontvankelijk ver klaring blijft Ververs ontslag 'eervol'. En daarmee haar, door de gemeente te betalen, recht op wachtgeld. Met de kerst maakte me vrouw Verver bekend zich nog steeds bedreigd te voe len in Schiedam. Lees verder op pagina 5 Morgen is het rennen geblazen naar de vuurwerkwinkels. Dan kunnen de kaarsen, grondbloemen, zingende keukenmeiden en 10.000-klappers weer worden afgehaald. Tim gaat voor de Color Journey en de Power Pack 40. Dat wordt knallen! foto- arjen stae Schiedam Wik H., die is veroordeeld voor de Schiedammer Park- moord van juni 2000, mag (nog) niet aan zijn tbs-be handeling beginnen. RTV Rijnmond meldt dat de pre sident van de Haagse recht bank hem niet-ontvankelijk heeft verklaard in het kort geding dat hij had aange spannen. H. moet nu wachten tot 31 januari wanneer de be roepscommissie van de raad voor strafrechttoepassing en jeugdbescherming zich over zijn verzoek buigt. De uit spraak daarvan kan de mi nister van Justitie overigens weer-naast zich neerleggen. H. is tot 18 jaar cel en tbs veroordeeld. Inmiddels heeft hij er zes jaar gevangenis opzitten en wil hij nu gebruik maken van een oude regeling om vervroegd aan zijn TBS-be- handeling te beginnen. De minister van Justitie besloot onlangs dat hij daar niet aan mee wil werken. Schiedam Traditiegetrouw wordt er in de Westvestkerk tegen over molen De Walvisch een nieuwjaarsconcert gegeven. Dit jaar vindt dat plaats op vrijdag 6 januari vanaf 20.15 uur. Sopraan Lenneke Ruiten treedt dan op, begeleid door pianist Thom Janssen. Af gelopen zomer trad ze op met dirigent Sir John Eliot Gardiner en maakte haar debuut bij de Salzburger Festspiele; pers, publiek en collega's raken niet uitge jubeld over haar. Toegang: 19,50. Reserveren via: www. westvest90.nl. Schiedam Het Schiedamse jongleur talent Nigel Voets heeft de pretigieuze Piste Circus Award gewonnen. De 16- jarige Schiedammer krijgt de prijs van De Club van Circusvrienden Nederland voor zijn prestaties tot nu en als aanmoediging om zich te blijven ontwikkelen als jongleur. Schiedam In een garagebedrijf aan de Nij verheidstraat is vrijdagmiddag tegen 17.00 uur een 30-jarige Rotterdammer, een klant van het bedrijf, neergeschoten die kort erna aan zijn verwondin gen overleed. De politie heeft inmiddels een uitgebreid sporenonderzoek in en om het pand gehouden, ge tuigen gehoord en camera beelden bekeken. Maar het rechercheteam komt ook graag in contact met mensen die vrijdagmiddag rond het tijdstip van de schietpartij iets hebben gezien. Is dit zo, neem dan contact op met de politie via 0900-8844. Meld. hierbij dat het gaat om infor matie over TGO Oranje. Schiedam Om de jaarwisseling onver stoord en gezellig te laten ver lopen voor iedereen, vraagt de politie de medewerking van alle bewoners. Wie ziet dat iemand de boel verstiert, wordt verzocht dit meteen te melden. Personen die zich schuldig ma ken aan vernielingen of geweld worden opgepakt. Zij vieren oud en nieuw in de cel. Mensen die getuige zijn van een misdaad of een ongeluk kunnen 112 bellen. Dit geldt ook wan neer iemand iets vernielt en de dader nog aanwezig is. Is deze inmiddels vertrokken, dan kan men waarschuwen via 0900- 8844. Het is ook mogelijk om anoniem informatie te delen via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Raddraaiers die 31 december na acht uur 's avonds aangehouden worden, zitten de rest van de nacht in de cel. Want op nieuwjaarsdag wordt pas vanaf 9.00 uur begonnen met de afhandeling. Daar zullen medewerkers van het Openbaar Ministerie beoordelen hoe de zaken worden afgehandeld: met het betalen van een transactie, het vergoeden van de schade, of het voldoen van een taakstraf. Het OM eist in strafzaken die te maken hebben met de jaarwis seling hogere geldboetes, taak straffen of gevangenisstraffen. Voor geweld tegen hulpverle ners wordt de eis van de straf standaard twee keer hoger. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl 0900-424 57 26 www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Fransenstraat 20 3131CC Vlaardingen Ma 13:00h - 17:30h Di. - Vr. 9:30h - 17:30h I Zo. gesloten Info-Hotline: 0314-643855

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1