Wecycle wenst iedereen een groen nieuw jaar! i i LANDELIJK- 1 Column Henk Spaan Racisme is niet gemakkelijk SSME LANDELIJKE DEAL Kraamcadeautje nodig? Met een Tromper geef je een uniek, handig en mooi cadeau! Profiteer van 50% korting op een Tromper met lange mouw! HIGHLIGHTS VOORWAARDEN Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 28 december 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 43 - Met de feestdagen is het huis mooi versierd met allerlei sfeerlichtjes. Maar wat doet u met de oude of kapotte verlichting? Uit onderzoek van TNS NIPO in opdracht van Wecycle blijkt dat maar liefst de helft van deze kerstlicht jes in de vuilnisbak belandt. Jammer, want dit kan heel goed worden gerecycled. Wecycle organiseert de inzameling en recycling van elektrische apparaten en energiezuinige verlichting. Uit het onderzoek blijkt even eens dat bijna een kwart van de Nederlanders niet weet dat ook kleine elektrische apparaten en energiezuinige verlichting ingeleverd moet worden voor recycling. Jaarlijks gooit iedere Nederlander ongeveer twee kilo aan vooral kleine apparaten en verlichting weg. Zo gaat er bijna 33 miljoen kilo verloren voor recycling. Elektrische appara ten kunnen tot meer dan 80% worden gerecycled, energiezui nige verlichting zelfs tot meer dan 90%. Op wecycle.nl/recyclingvideos ziet u hoe dit in zijn werk gaat. Jaarlijks bijna 33 miljoen kilo verloren voor recycling Inleveren is makkelijk Maak de feestdagen een stukje groener en lever ook gebruikte kleine elektrische apparaten en kapotte feestverlichting in bij de milieustraat van uw gemeente. De kerstvakantie is een goed moment om de kinderen eens mee te nemen naar de milieu straat. Jong geleerd is oud ge daan! Kijk voor de milieustraat van uw gemeente op de Wecy- cleZoeker op wecycle.nl. Kleurplaat Kinderen kunnen meedoen met de kleurplaatwedstrijd. Kleur de plaat zo mooi mogelijk in en maak kans op een leuke prijs. Kijk op wecycle.nl/feestdagen. Het geheim van Wecycle Ontdek tot en met 8 januari gra tis 'Het geheim van Wecycle' in de Kalverstraat 101 te Amster dam. Ook delen we Jekko's uit. Kinderen krijgen tijdens de kerstvakantie een gratis Wecy cle recycle-doeboek. Op=op! Recyclen doen we samen S2552Q FOTO PETER ELENBAAS Een paar maanden geleden trok een aantal uit de klei getrok ken adolescenten naar Los Angeles om er te rappen. Ze gingen het onder leiding van Willie Wartaal helemaal maken in de gangstah stad. "Het is algemeen bekend dat kleurlingen meer op kip vallen dan op varkensvlees", aldus een van de wijsgeren uit de polder. Een ander kreeg al snel te horen dat hij het woord nigga beter niet kon gebruiken. Zelfs de tamelijk eencellige wei landrappers begrepen het. Kleur ligt gevoeliger dan wij denken in de binnensteden van de Verenigde Staten. Kleur ligt ook gevoelig in de Engelse voetbalcompetitie. Luis Suarez, spits van Liverpool, kreeg acht wedstrijden schorsing omdat hij Patrick Evra iets had toegevoegd wat de bond niet netjes vond. Het zal niet iets geweest zijn als: "Jij speelt hier al leen maar linksback omdat je zwart bent.Ik ken het Spaanse equivalent van nigga niet, maar het heeft vast onderdeel uitge maakt van de door Suarez geuite stroom verwensingen. John Terry van Chelsea werd thuis verhoord door de politie die hem daarna in staat van beschuldiging heeft gesteld. Ook hier zal het beledigen van Anton Ferdinand verder zijn gegaan dan: "Jij speelt alleen maar betaald voetbal omdat je de broer bent van Rio." En nu is het damesblad Jackie wereldberucht. Men is het slachtoffer van een gebrek aan taalgevoel. 'Niggabitch' klinkt heel erg hip en hop en kijk ons eens de grenzen van de tijdgeest verkennen. 'Nikkerteef' zouden ze niet hebben afgedrukt. Unieke uitvinding in de babykleding: de Tromper. Het is bovenkleding met een rompengedeelte, super handig dus! In diverse prints en kleuren verkrijgbaar. Er is veel aandacht besteed aan de pasvorm en kwaliteit. De voucher is geldig t/m 17 februari 2012. Maximaal 1 voucher per bestelling. Exclusief verzendkosten van 2,50. Bij een bestelling boven de 30,00 betaal je geen verzendkosten. Win arrangement: ineeuw in Beierse] ivoor 2 personen! ga snel naarwww.dgweekkrant.nl/actie

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 43