'Relatief rustig' Nolte keuken Lezersactie De beste kaarten voor het concert van Frans Duijts én 5,- korting! 112 Rotterdam blijkt regio Rotterdam- Rijnmond Kilo's illegaal vuurwerk in beslag 500e huisverbod opgelegd Afvalcontainer brandt af Nolte Küchen Center No.1 in Rotterdam o.a KEUZE UIT 66 VERSCHILLENDE GREPEN o.a. KEUZE UIT 40 KLEUREN WERKBLADEN KEUZE UIT 37 FRONTEN o.a. HOOGGLANS WIT ZANUSSI kuchen Sadjnbloem 55 Rotterdam-Ommoord -T: 010-4550511 -info@interset.nl muÊtm Center No. i www.noltekeukensrotterdam.nl /OPENINGSTIJDEN: Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 4 januari 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 22 www.deweekkrant.nl Ziet u een brandweer in de straat of komt er politie aan te pas, laat het ons weten! Via mail of twitter: NieuweStadsblad redactte.ns@whm.wegener.nl Schiedam Door een blunder van het ANP werd Rotterdam onlangs ten onrechte als moordhoofdstad van het jaar uitgeroepen. Er zou den achttien moorden zijn gepleegd, één meer dan in Amsterdam. Wat het ANP over het hoofd had gezien was dat de moor den niet alleen in Rotterdam waren gepleegd, maar in de regio Rotterdam-Rijnmond waar bijvoorbeeld ook Schie dam deel van uitmaakt. In werkelijkheid werden er in Rotterdam dertien moorden gepleegd, zo blijkt uit onder zoek van Elsevier, dat achter het foutje kwam. De andere slachtoffers in de regio vielen in Schiedam (drie) en Baren- drecht (twee). Een dag na publicatie van hun inventarisatie heeft ANP overigens een rectifi catie rondgestuurd naar al hun klanten. Waar Rotterdam stond in hun bericht had regio Rot terdam-Rijnmond moeten staan. In Schiedam is het begin van het nieuwe jaar over het algemeen op een positieve manier gevierd. Desondanks hadden de hulpdiensten het druk, onder andere door een groot aantal kleine en grotere branden. Van de redactie Schiedam Op sommige plaatsen zorgde het afsteken van zwaar vuur werk voor overlast. Bij de twee 'plekken waar kerstbomen werden verbrand was de sfeer gemoedelijk. Burgemeester Leemhuis bezocht zelf ver schillende plaatsen in de stad: „Ik maak die Schiedammers, die hun verantwoordelijkheid nemen graag een compliment. Op plaatsen waar het in het verleden niet altijd goed ging, is de jaarwisseling nu zonder problemen verlopen. We zagen ook dat sommige mensen al in de nieuwjaarsnacht bezig waren de resten van hun afgestoken vuurwerk zelf op te ruimen." Wat minder leuk was waren (wederom dit jaar de) talrijke vernielingen en overlast door zwaar vuurwerk. De brand weer kreeg in Schiedam op ou dejaarsdag en in de nieuwjaars nacht zo'n 70 meldingen van kleine en grotere branden. Vaak ging het om containerbranden: er werden 11 bovengrondse en 28 ondergrondse container- branden gemeld. Zaterdag ontstond op de Park weg aan het eind van de middag even een gespannen sfeer, toen jeugd vuurwerk gooide naar de brandweer, die daar een brandje bluste. De politie wist de ge moederen echter snel tot beda ren te brengen. Op het Bospad werd een autobrand geblust; op het Cornelia van Zantenplein waren het brandende pallets, die tegen een schoof waren ge plaatst. Op de Thorbeckesingel bleek brand te zijn gesticht in een fietsenstalling, maar ook daar wist de brandweer het vuur snel te doven. Waar had de politie het de afgelopen week allemaal druk mee? Een kleine se lectie. In Schiedam en Rotterdam werden in de dagen voor Oud en Nieuw tientallen kilo's illegaal vuurwerk in beslag genomen. Een op merkelijke hoeveelheid. In Schiedam stelden agen ten een onderzoek in in een woning aan de Jozef Orelio- singel. In totaal werd hier maar liefst 45 kilo illegaal vuur werk aangetroffen. Daarnaast vonden de agen ten een luchtdruk- en een immitatiewapen. Het vuurwerk en de wapens werden in beslag genomen en de 45-jarige bewoner en zijn 18-jarige zoon aange houden. In de ena-laatste week van het jaar werd het 500ste huisver bod van 2011 opgelegd in de regio Rotterdam-Rijnmond. Wederom een lichte stijging ten opzichte van voorgaande jaren; het aantal huisverboden bleef toen (net) onder de 500 per jaar steken. De trend vlakt wel af. De toename van de in zet van het huisverbod bevestigt dat er blijvende aandacht van de ketenpartners nodig is voor huiselijk geweld en kindermis handeling. Eén afvalcontainer aan de Slimme Watering is donder dagmiddag in brand gestoken en vervolgens compleet afge brand. De container stond vlak bij de scholen De Violier en De Vlinder en het vuur kwam in de buurt van die panden. Hier voor werd direct een melding van gebouwbrand aangemaakt, waarop er 3 wagens ter plaatse werden gestuurd. De brand was zo geblust, en de 2 andere wa gens konden dan ook snel weer worden afgemeld. keuze uit 36 kleuren deuren (fronten) keuze uit 40 kleuren werkbladen Binnenzijde kasten in 16 kleuren Prijs inclusief: Comfort demping op de laden en deuren, kunststof werkblad indusiefspoelbak kraan, heteluchtoven, gaskookplaatkoel/ vriescombinatie, vaatwasser en afzuigkap. Prijs inclusief: Koel/vries kast heteluchtoven, BilWciH Afzuigkap, Volledig geinter greerde vaatwasser Gaskookplaat, Mengkraan, Spoelbak, Kunststof werkblad keuze uit 66 verschillende standaard grepen Prijs inclusief: Koel/vries kastConventionele oven. Afzuigkap, Volledig geintergreerde vaatwasser GaskookplaatMengkraan, Spoelbak, Kunststof werkblad. Scan de QR codes met -. b ctut uw te,ef°°n en ontdek HrfthiTy? nog meer voordeel! EÊI.Ï.0 maandag t/m donderdag: 9.00 -18.00 uur vrijdag: 9.00 -21.00 uur zaterdag: 9.00 -17.00 uur zondag's: GESLOTEN De brandweer en politie hadden het er maar druk mee in de nieuwjaarsnacht. FOTO: FLASHPHOTO

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22