Zorgen over criminaliteit 1- 5- Kaasbroodje PASSAG S SCHIEDAM Klik Win Sparta 'N KIJKJE IN DE TOEKOMST.... Zaterdag 7 jan. ZIENERS ZATERDAG bakkers ammerLaan Online taart bestellen? www.bakkerammerlaan.nl Chipolataschnitte Sesam witte bolletjes s Roomboter Katinka's 250 f 50 Dus?! goed ontvangen in Nederland Altijd actueel: de weekkrant.nl *e 16 JAAR VOLOP WINKELGEMAK ONDER ÉÉN 0^ Klik Win twee kaarten voor de wedstrijd Sparta tegen Fc Zwolle. We morgen honderd mensen blij maken, dus wie weet zit u binnen kort wel gezellig in het Kasteel. www.nieuwestadsblad.nl Met handlezen, kaartleggen, zandlezen, magnetiseren etc. Voor de jeugd Waarzegster in spannende koets! www.passageschiedam.nl Aanbiedingen gelden van donderdag 5 t/m woensdag 11 januari 2012 Het 0-nummer van Dus?!, het eerste les tijdschrift over alcohol en drugs gemaakt door en voor kinderen is heel positief ontvangen in Ne derland. Zo meldt stich ting Kik'r. De kinderredactie is de afgelopen maand geïn terviewd door verschil lende media, waaronder het Jeugdjournaal en Kidsweek, en inmiddels hebben verschillende par tijen zoals de GGD en ge meenten Rotterdam, Ca- pelle a/d IJssel en Delft, laten weten ook interesse te hebben in een eigen uitgave van het blad. Ook door ouders en kinderen is er zeer enthousiast gereageerd. Zo schreef een ouder: „Vandaag las ik DUS?! Mijn jongste doch ter (11, groep 8) bracht het mee van school. Wat een goed blad; deze Schiedamse editie krijgt vast en zeker nationale navol ging. Jullie hebben precies de juiste toon voor levensbelang rijke informatie voor 12- tot 16-jarigen te pakken. Super! Daar kan 'jeneverstad' Schie dam trots op zijn." Kinderen van verschillende basisscholen in Schiedam doen enthousiast mee aan de prijs vraag in het blad. Door zich te verdiepen in de informatie over alcohol drugs kunnen zij een Lekker Fris Festival op school winnen. Om zoveel mogelijk scholen de gelegenheid te geven om mee te doen aan de prijsvraag, heeft Kik'r de termijn om de antwoorden in te sturen met een maand verlengd. De uiterste in- zenddatum is nu vastgesteld op 31 januari. Alle kinderen en leerkrachten die nog niet hebben meegedaan worden daarom opgeroepen om als nog hun antwoorden in te sturen. Meer weten over het initi atief Dus?!, een exemplaar ontvangen of 'Dus?! spon soren? Neem dan contact op met Stichting Kik'r via info@ stichtingkikr.nl. «Bwrei Het criminaliteitsbeeld laat zien dat het aantal aangiften in 2011 met 2654 is toegenomen tot 86.965. Een 'lichte stij ging', noemt Frank Paauw het en 'een stabiele beweging'. Toch maakt de korpschef zich zorgen, met name over de toename van de criminaliteit en verharding onder jongeren. Ruud Knispel Schiedam „Want als wij er 247 bin nenroeien, waarom daalt het aantal overvallen dan niet?" In 2010 pakte de po litie 160 verdachten van een overval op, een jaar later dus 87 meer. Toch was het aan tal overvallen in 2011 er één meer. Het aantal woningin braken stéég zelfs fors; met 216 tot 6627. En ook hier steeg het aantal verdachten dat werd opgepakt: van 400 naar 500. Het aantal straat roven steeg van 1304 naar 1422, het aantal aangehou den verdachten overigens slechts van 468 naar 477. Paauw wijt dat aan het feit dat de veelpleger is veran derd. De relatief kleine groep junks van vroeger die móé sten scoren, zijn nu... jonge ren. Paauw: „Zestig procent van de overvallers is onder de 24. De nieuwe veelpleger is niet verslaafd, kan veel meer het eigen moment bepalen, en: 'er is toch 'een oververte- geiiwordiging van allochtone afkomst'. De nieuwe jonge veelpleger is verder niet al leen uit op geldelijk gewin, maar doet het ook voor de kick en is gewelddadig en intimiderend naar de omge ving. Ook belanden jongeren eerder in zwaardere vormen van criminaliteit. In 2011 werd precies één over Paauw ziet hun aantal de ko mende jaren zomaar toenemen en waarschuwt voor een aan zuigende werking aan de on- Jonge veelpleger pleegt overval soms louter 'voor de kick' derkant. Onder meer door de wachtlijsten en bezuinigingen in de jeugdzorg, forse bezuinigin gen bij de reclassering. „Dat is echt één van mijn grote zorgen. il meer gepleegd dan het jaar ervoor. Veel van de jongeren die horen bij die zestig procent, waren be kend bij jeugdzorg. Je kunt ze zo met je neus aanwijzen..." De politie doet ondertussen wat zij kan. Om het aantal overval len terug te dringen bijvoorbeeld „alles wat bewapend en gekwa lificeerd is opstellen om de pak kans te vergroten." Ook is de korpschef voorstander van het inzetten van Teams Grootscha lige Opsporing (TGO). „Niet alleen bij moord en doodslag, maar ook bij een heftige over val. Als je meters wilt maken moet je op de knop drukken en

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 2