Dit kan Beter: verlichting exibele mTKaN> ««ete? Buizerd aan kerstdis Klik en win Win een waardecheque voor Canvas Holidays ter waarde van 350 euro Twitter Aftellen voor carnaval Nieuwe website Mundo Blue monday komt eraan! Stedin gaat over storingen bij meerdere lantaarnpalen Van de lezers: 'Wensen voor 2012' Gemeente sluit om 17.00 uur op maandag Info-avond over aanleg A4 Cursus over bewust bezig zijn met voeding Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 januari 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 7 www.deweekkrant.nl/actie Natuurlijk is het Nieuwe Stadsblad ook op twitter te vinden. Zo weet u wat ons bezighoudt en wordt u op de hoogte gehouden van het laatste nieuws op onze website. www.twitter.com/@NieuweStadsblad Schiedam De Rietzeilers trappen ko mend weekend af voor het carnaval. Zaterdag 14 janu ari is er het grote Stekenbal, een dag later wordt jeugd carnaval gevierd. Volgens de Rietzeilers is het jeugdcar- navalsfeest van de vijftiende het grootste in de regio. Het jeugdfeest in de Blauwe Brug begint al om 13.00 uur. Het Stekenbal is eveneens in de Blauwe Brug, maar dan vanaf 20.30 uur. Voor meer info: www.riet- zeilers.nl Schiedam De nieuwe Mundo website is online! www.kinderop- vangmundo.nl is helemaal vernieuwd om zo ouders nog beter te kunnen informeren over de opvang van Kinder opvang Mundo. Niet alleen de informatie voorziening is verbeterd, ook aan de uitstraling is gewerkt. Op de nieuwe webiste is bo vendien ook genoeg voor kinderen te vinden. Schiedam Veel mensen hebben in ja nuari een leeg en somber gevoel. De feestdagen zijn achter de rug en het duurt nog maanden voordat het lente wordt. Wetenschap pers van de Cardiff Univer sity hebben berekend dat de derde maandag in janu ari de treurigste dag van het jaar is en dit jaar valt die op maandag 16 januari. Bij de berekening van blue monday spelen verschillende factoren een rol: weer, schulden en goede voornemens waar niet veel van terecht gekomen is. Daarbij komt nog dat maan dag voor de meeste mensen de moeilijkste dag van de week is. Wat kan er beter in deze donkere tijden? De straatver lichting! Dat kaartte u niet alleen aan op onze verbeter site, maar ook rechtstreeks bij de redactie. Schiedam is nogal eens verstoken van goede verlichting, zo blijkt. Van de redactie Schiedam Stedin blijkt verantwoordelijk voor het ondergrondse netwerk van de openbare verlichting. Een ondergrondse storing is gemakkelijk te herkennen aan het feit dat er problemen zijn met meerdere lantaarnpalen. Lijkt er slechts één bolletje ka pot te zijn, dan kan daarvan melding worden gedaan bij de gemeente. De 'hardware' ligt dus bij Ste din en die heeft het maar druk met al die storingen. Rob Pe ters, bewoner van het Veldpad (Noord), ervaart veel proble men als hij 's avonds zijn hond in de omgeving uit gaat laten. „Van de straatverlichting van het Veldpad, vanaf de brug voor voetgangers en fietsers richting Harreweg, brandt slechts één lantaarn. Deze verlichting is zwaar onvoldoende en daar ik ook hondenbezitter ben en later op de avond nog de deur uit moet, zie ik graag, ook uit het oogpunt van veiligheid, dat de verlichting daar wordt her steld." Ook op de Schiedamseweg is het vaak raak. Bewoner A. Poot weet inmiddels al waar hij zich dan moet melden: bij Stedin. „Als ik Stedin bel en wil weten hoe dit nu kan en wat de oor zaken zijn, dan krijg ik slechts de vraag of er nu een probleem is. Zo nee dan kan de vraag niet beantwoord worden. En dat is dat." Wij beloven u volgende week meer meldingen over de straat verlichting en hopen dan ook een reactie van Stedin te kun nen publiceren. Voor problemen dus: Stedin, tel. 0900-1426. Toen Theo van Deventer op Tweede Kerstdag naar buiten keek zag hij dat een buizerd in zijn tuin al aan het genieten was van een kerstmaal. Een vogeltje in de tuin stond ken nelijk op het menu. Theo twijfelde geen moment en pakte meteen zijn camera. Ook iets bijzonders gezien? redactie. ns@whm.wegener.nl Naar aanleiding van de wens van Gerhard de Kok voor 2012: 'het bestuur lijk en burgerlijk beter uitvoeren van normen en waarden', kregen wij ook weer een aantal wensen van andere lezers door. „Mijn wens voor 2012 is dat de lezers van het Nieuwe Stadsblad dat jaar verschoond blijven van le- zersbijdragen waarin 'de Politiek' wordt aangeklaagd. Hoe simpel om 'de Politiek' de schuld te geven. Noem man en paard. Wat is de mening van welke partij? Welke wethouder of welk gemeenteraadslid doet iets niet goed en wat had er volgens de auteur dan wel moeten ge beuren? Hoe gemakkelijk is het om alle gedragingen van degenen die wij als burgers zelf gekozen hebben op één hoop te gooien en dat af te doen als de (verwerpelijke) Politiek. Dit zal de toch al magere betrok kenheid van de Schiedammers bij de besluitvorming over col lectief geregelde zaken alleen maar verder doen afnemen. Ik wens de lezers van het Nieuwe Stadsblad dan ook ingezon den brieven toe die over de gemeentepolitiek een en ander -al dan niet kritisch - uitleggen in plaats van deze alleen maar simplistisch aan te klagen." Leo Buckers „Mijn wens voor 2012 is dat er eindelijk eens goed gekeken wordt naar de ont sluiting van Sveadal en Sve- aborg. Duizenden bewoners die al jaren allemaal over hetzelfde krakkemikkige ontsluitingsweggetje moe ten, waarbij fietsers vogelvrij zijn en passeren van auto's maar net gaat. Bovendien wordt hier dagelijks veel en veel te hard gereden. Wachten op het eerste on geluk is het, en ik hoop van harte dat dat niet in 2012 plaats gaat vinden. De ge meente is echter gewaar schuwd!" M. van de Voorden Schiedam Het Klant Contact Cen trum is voortaan niet meer op maandagavond open. In plaats van 20.00 uur gaan de deuren weer gewoon om 17.00 uur dicht. Gebleken is dat er te weinig gebruik werd gemaakt van de mogelijkheid om bijvoor beeld aangifte te doen van geboorte of het aanvragen of ophalen van een id-kaart op die avond. Op woensdagavond blijft het Contact Centrum wel gewoon open tot 20.00 uur, naast de al bestaande don derdagavond. Schiedam Rijkswaterstaat organiseert donderdag 12 januari een informatie-avond over de aanleg van de A4 van 18.30 tot 21.30 uur. Er is een infor matiemarkt en er wordt een presentatie gegeven over de voorbereidende werkzaam heden die dit voorjaar plaats vinden. Van de 7 kilometer nieuwe snelweg van Delft tot aan het Kethelplein wordt 2,6 kilometer half verdiept aan gelegd (vanaf Delft). Hierna volgt 1,4 kilometer verdiepte weg tot aan de bebouwing bij Vlaardingen en Schiedam. Daar verdwijnt de snelweg in een landtunnel van 2 ki lometer. Hierna kruist de A4 het knooppunt Kethelplein om vervolgens aan te sluiten op de bestaande A4 naar de Be- neluxtunnel en de A20. De informatie-avond vindt plaats in de Kerk van de Nazarener, Zwanensingel 1, op de grens met Schiedam- Noord. Schiedam SWS Welzijn wil maandag 16 januari starten met de cursus 'Weet wat u eet'. De cursus gaat over het aanleren van een gezond eetpatroon, je meer bewust worden van wat je lichaam nodig heeft om in balans te komen en het maken van be tere keuzes. Wekelijks wordt er gewogen en gemeten. De cursus duurt 12 weken en wordt gegeven in Wijk centrum Oost op maandag avond van 20.00 tot 22.00 uur en staat onder leiding van Anita Kronman. Opgeven kan door te bellen met 245 18 18 en te vragen naar de cursusadministratie. Je kunt ook even langsko men in Wijkcentrum Oost in de Boerhaavelaan 79 en daar het inschrijfformulier invullen. Wenneker Cinema geeft de programmering in de grote zaal vanaf januari 2012 een flexibeler karakter. Per week zal gekeken worden of een film geprolongeerd wordt wegens succes of dat er een andere titel ingezet zal worden. Voor deze week is daarom De Heineken ontvoering geprolongeerd. Zie ook: www.wennekercinema.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 7