n Afsluiting verbindingsweg Hoek van Holland en afrit Schiedam-Noord K M gemeente /"N i Schiedam QITIfl'tfICfltfl Met ingang van maandag 6 februari 2012 - C3 18 JANUARI 2012 - PAGINA 3 Naraad»» nm##" Harlan Rijkswaterstaat legt de snelweg A4 Delft-Schiedam aan. Hierdoor vin den in Schiedam-Noord de komende jaren veel werkzaamheden plaats. In het eerste kwartaal van 2012 start de aannemerscombinatie A4all met de bouwactiviteiten. De eerste, ingrij pende verandering is - met ingang van maandag 6 februari - de defini tieve afsluiting van de verbindings weg richting Hoek van Holland bij de oprit Schiedam-Noord en de afslui ting van de afrit Schiedam-Noord, komend vanuit Vlaardingen en Hoek van Holland. De verbindingsweg en afrit worden afge sloten vanwege de aanleg van hulpbrug gen en het uitvoeren van voorbereidend grondwerk rondom het Kethelplein. De afrit wordt tijdens de werkzaamheden gebruikt als tijdelijke bouwweg. Het au toverkeer wordt ter plaatse omgeleid met gele borden langs de weg. Andere route Op de illustratie is te zien om welke afsluitingen het gaat. Verkeer richting de Beneluxtunnel kan zijn weg gewoon vervolgen. Hetzeffde geldt voor verkeer dat vanuit Vlaardingen en Hoek van Hol land richting Rotterdam rijdt. Om vanuit Schiedam-Noord richting Vlaardingen en Hoek van Holland te rijden of om in Schiedam-Noord van de snelweg te gaan, moet echter een andere route worden gevolgd. Het verkeer wordt via het onderliggend wegennet (Hargalaan en de Burgemeester Heusdenlaan) naar de aangrenzende opritten bij Vlaardingen (oprit 9) of Schiedam-Centrum (oprit 11) geleid. Dit zal leiden tot extra verkeer op een aantal wegen. Verkeerskundig onderzoek Uit verkeerskundig onderzoek is gebleken dat de verkeerstoename niet zal leiden tot verkeersopstoppingen en/of problemen op het gebied van de verkeersveiligheid. De ontsluiting van het bouwterrein bij het Kethelplein vindt plaats via hulpbruggen die vanaf het bouwterrein direct aanslui ten op het hoofdwegennet. Daardoor rijdt er in ieder geval geen bouwverkeer op het onderliggend wegennet. Indien blijkt dat er wel problemen ontstaan, gaat de gemeente Schiedam direct met Rijkswa terstaat in overleg. Afsluiting verbindingsweg en afrit definitief De afsluiting van de verbindingsweg rich ting Vlaardingen en Hoek van Holland en de afsluiting van de afrit Schiedam-Noord zijn definitief. Op termijn worden de gele omleidingsborden daarom vervangen door blauwe ANWB-borden. Met Rijks waterstaat is- afgesproken dat in januari 2012 een nulmeting van drie weken wordt uitgevoerd. Een jaar na openstelling van de landtuhnel wordt een nameting uit gevoerd. Op deze manier worden de ef fecten van de veranderde situatie op het Kethelplein en het onderliggend wegen net in beeld gebracht en kunnen, indien nodig, afspraken worden gemaakt-over eventuele maatregelen. Afsluiting oprit Schiedam-Noord In verband met het aanpassen van de bebording zal van maandag 6 februari 21.00 uur tot dinsdag 7 februari 05.00 uur de gehele oprit Schiedam-Noord richting Hoek van Holland én Beneluxtunnel af gesloten zijn. Kijk voor meer informatie over de A4 op www.schiedam.nl/A4. Uitgelicht Vanaf maandag 30 januari wijzigt het Klant Contact Centrum haar openingstijden Met ingang van 30 januari kunt u van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur zonder afspraak terecht in het KCC. Op maandag en vrijdag kunt u van 14.00 tot 17.00 uur alleen op afspraak terecht bij het KCC en op woensdag en donderdag van 14.00 tot 20.00 uur. Sluitingsdata indienen wijkbudget bekend Op basis van de subsidieverordening wijkbudgetten 2012 gemeente Schiedam zijn van zes wijken de sluitingsdata voor het indienen van uw wijkbudget aanvragen bekend geworden. Het gaat om Kethél, Nieuwland, West, Woudhoek, Spaland/Sveaparken en Zuid. De data voor de overige wijken worden uiterlijk in februari bekend gemaakt. Meer informatie over de sluitingsdata voor deze vier wijken kunt u vinden op www.schiedam.nl. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23