'Nooit te oud om (voor)te lezen' R K O O P Meubelboerderij de Ridderhoeve ifnne, Win een boek, een reis of een Huishoudbeurs Kadokaart Klik Kook Bankstellen Klassiek Bankstellen Modern Bankstellen Stof Bankstellen Leder Kievitsweg 124 2983 LG Ridderkerk Tel. 0180-480 870 Altijdactueelideweekkrant.nl woensdag 18 januari 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 29 Uitstraling, een goede stem en een behoorlijke portie presentatievaardigheden. De Bibliotheek Schiedam is op zoek naar voorlezers die over deze eigenschap pen beschikken en die ook nog eens als gezicht van de bieb willen fungeren. Kathy Huitema Schiedam De bibliotheek is op zoek naar dergelijke enthousiaste voorle zers voor de Voorleesbrigade. De eerste activiteit waar leden van de Voorleesbrigade voor worden ingezet is 'Boek en Bal Schiedam', op zaterdag 24 maart. De bibliotheek is niet alleen een instelling die boeken uitleent; er werken ook mensen die in deze 'tijd van bezuinigingen heel cre atief omgaan met woorden. In het hoofd van Karin Visser, directeur van de Bibliotheek Schiedam zong al een tijdlang het woord 'voorleesbrigade' rond. Ze lanceerde het tijdens een groepsbijeenkomst en vroeg haar medewerkers mee te den ken. Met als resultaat een bus vol ideeën. Magda Meijer, me dewerker educatie en publieke diensten, besloot de voorlees- brigade-kar te gaan trekken en donderdag 9 februari stappen Voorlezer» is voor iedereen en kan werkelijk op iedere plek de eerste brigadeleden in, na dat ze hebben meegedaan aan de voorleesmarathon. Magda: „Bij voorlezen denk je meteen aan kinderen, maar je bent nooit te oud om voor te le zen én om voorgelezen te wor den. Voorlezen is voor iedereen en voorlezen kan op elke plek.'s Avonds voor het slapen gaan je kind een verhaaltje voorlezen is goed voor de ontwikkeling en hoort helemaal bij de opvoe ding. Voorlezen kan ook tijdens een begrafenis of crematie een heel goed gekozen moment zijn. De bibliotheek staat voor leesbevordering, vanuit die ge dachte is de voorleesbrigade in het leven geroepen." Het is de bedoeling dat leden van de Voorleesbrigade gaan voorlezen bij verschillende ge- legenheden. Niet alleen tijdens bekende feesten als Nationale Voorleesdagen en Boek en Bal Schiedam, maar ook tijdens herdenkingen en evenementen in de stad. Of bij speciale ge legenheden, jubilea, tijdens de weekmarkt, of bij openingen en bijeenkomsten in andere cultu rele en maatschappelijke orga nisaties en bedrijven. Wie deel wil uitmaken van deze brigade wordt vooral verzocht naar de Voorleesmarathon te komen. Gedurende 42 minu ten en 195 seconden - een ma- Magda Meijer trekt de kar van de voorleesbrigade. rathon is 42 km en 195 meter - gaan potentiële brigadeleden maximaal 3 minuten voorle zen uit een boek naar keuze. Zo kan de adviescommissie meteen kijken of en hoe pu bliek op de voorlezer reageert en omgekeerd. Meedoen? Geef naam en e-mailadres door aan Magda Meijer, mmeijer@debi- bliotheekschiedam.nl. Voorteesbrigade: leesbevordering en voorlezen Met als doel leesbevordering en het benadrukken van het belang van voorlezen werkt de bibliotheek aan het orga niseren van een Voorleesbri- Deze moet bestaan uit en thousiaste Schiedammers, die tijdens activiteiten in de bieb en evenementen in de stad of bij het bedrijfsleven gaan voorlezen. Fotoactie www.deweekkrant.nl Geen idee watje vanavond weer op tafel moet zetten? Neem dan snel een kijkje op onze website en klik op het Recept van de Dag. www.nieuwestadsblad.nl CARRY Compleet bankstel Model Madrid Compleet bankstel Model Orlando Compleet bankstel Model Bastogne •rstS«Safe a yjj asr

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 29