i houden we Schiedam schoon Textiel irado Somen houden we Schiedam schoon Wateroverlast? Calamiteiten Knallend én schoon het nieuwe jaar in Geef uw textiel een 2e leven! Woensdag Dure oudejaarsnacht Met toegangspas naar de container Kerstbomen terug een succes! Samen Arthur Reinders is reinigingsmedewerker en werkt al 13 jaar bij Irado. "Met mijn veegwagen maak ik de straten en pleinen van Schiedam schoon. De staalborstels en hogedrukspuit krijgen alles weg. Alles, behalve sigarettenpeuken. Die zitten vaak tussen de tegels en daar kunnen de borstels niet bij. Rookt u? Gooi uw peuk dan niet op straat maar in een zakasbak of peukentegel. Of houd 'm bij u tot u een afvalbak tegenkomt. Deze maand kwam de regen met Bakken uit de hemel. Een oude stad als Schiedam is gevoelig voor wateroverlast. In opdracht van de gemeente doen we er alles aan om de overlast te beperken. Sommige delen van de stad, zoals het lager gelegen Schiedam Oost en Bijdorp houden we extra in de gaten. Mocht de wateroverlast echt uit de hand lopen, dan plaatsen we bij calamiteiten pompen. Zo voeren we het regenwater af en beperken we de overlast op dat punt. De openbare weg is ons terrein. Als het nodig is spuiten we daar het riool door, storten zand en herbestraten de verzakte delen. U kunt ons ook helpen, door de putten in uw straat schoon te houden. De putten raken namelijk makkelijk verstopt door zwerfafval, bladeren en groenafval. Schiedam ging knallend het nieuwe jaar in. Dat was duidelijk te zien aan alle vuurwerkresten op straat. Maar Schiedam ging ook schoon het nieuwe jaar in! Op verzoek van de gemeente hield Irado op 1 en 2 januari schoonmaakacties door de hele stad. Ruim dertig medewerkers hebben met vuilnis- en veegwagens de stad schoongemaakt en zo'n 200 kuub vuurwerkresten ingezameld. Gelukkig konden we ook rekenen op de hulp van veel Schiedammers die hun eigen straat al hadden schoongeveegd. Gooi uw oude kleding, schoenen, handdoeken en lakens niet weg maar gun ze een tweede leven. Afgedankt textiel is vaak nog goed bruikbaar. Irado zorgt ervoor dat het opgehaalde textiel een nieuwe bestemming krijgt en waar nodig gescheiden wordt verwerkt. We zamelen textiel altijd in op woensdag. Welke woensdag, dat leest u een week van te voren op de voorpagina van het Nieuwe Stadsblad en op onze website. Via onze site kunt u zich ook aanmelden voor een herinnering per e-mail. U ontvangt dit jaar geen brief en textielzak meer op uw huisadres. U kunt uw oude textiel in een gewone (vuilnis)zak 's ochtends vroeg aan de straat zetten. Ook dit jaar hadden onze afvalbakken, containers, verkeersborden en het straatmeubilair het zwaar te verduren tijdens oudejaarsnacht. De vernielingen lijken, met iets teveel champagne op, misschien onschuldig, maar de schade loopt aardig in de papieren. Want wist u dat: 90 afvalbakken zijn gesneuveld, waarvan de meesten opgeblazen. Het vervangen van één afvalbak circa 500 kost? 9 speeltoestellen zijn beschadigd? De reparatiekosten hiervan oplopen van 400,00 tot zo'n 6000,00. Ruim 40 verkeersborden zijn vernield, vooral in Noord? Geld dat we liever op een andere manier besteden! Het is zover: de ondergrondse huisvuilcontainers in Schiedam Zuid en Centrum gaan vanaf nu alleen nog open met een toegangspas. De verzamelcontainers worden beveiligd om illegaal afval dumpen te voorkomen. En het nieuwe pasjessysteem waarschuwt Irado als de container bijna vol is. Bewoners van deze wijken hebben inmiddels per huisadres één toegangpas ontvangen. Op basis van de ervaringen in Zuid en Centrum, C bekijken de gemeente en Irado of vanaf TQEG 2013 alle verzamelcontainers in Schiedam worden beveiligd. Heeft u vragen over het gebruik van de toegangspas, belt u dan onze klantenservice. We vroegen u om uw oude kerstbomen aan ons mee te geven tijdens onze speciale kerstbomenroute. En dat heeft u gedaan. Meer dan 1.000 bomen haalden we op! De bomen zijn inmiddels versnipperd en hergebruikt voor de halfverharde paden in de parken van Schiedam. 010-262 1000

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 11