Woonplus nieuws Huurtoeslag I II I I i 1 i Feestelijke paal geslagen "Het Kwartet"! Algemeen^ Woonplus bouwt verder Woningaanbod^ 1 Als u een woning van ons huurt en uw inkomen niet te hoog is, komt u mogelijk in aanmerking voor huurtoeslag. Het bedrag van de huurtoeslag wordt bepaald op basis van uw inkomen van het lopende jaar. Toeslagpartner Als u niet alleen woont, wordt voor de vast stelling van het gezinsinkomen het inkomen van uw 'toeslagpartner' meegeteld. De toe slagpartner is bijvoorbeeld een echtgenoot, degene met wie u een samenlevingscontract heeft en/of een kind/broer/vriendin die bij li inwoont. Wijziging in persoonlijke situatie Als u huurtoeslag ontvangt en uw situatie wijzigt, moet u dit direct doorgeven aan de Belastingdienst. Als u dit niet direct door geeft, heeft u kans dat u na een jaar (een deel van) de huurtoeslag terug moet betalen. Het doorgeven van wijzigingen kunt u doen via de website www.toeslagen.nl of telefo nisch via de BelastingTelefoon (0800) 05 43. de huur. Een gewijzigde persoonlijke situatie kan ook vervelende financiële gevolgen hebben. Hét komt voor dat huurders aan kloppen bij Woonplus, omdat zij problemen hebben om de huur op tijd te betalen. Wij adviseren tijdig contact met ons op te nemen als dit het geval is. Vaak is het mogelijk om in overleg een betalingsregeling te treffen of een andere oplossing te zoeken. Proefberekening huurtoeslag Bent u benieuwd of u in aanmerking komt voor huurtoeslag? Op de website www.toeslagen.nl van de Belastingdienst kunt u een proefberekening doen. Als u geen internet heeft, kunt u ook telefonisch contact opnemen met de Belastingdienst via nummer (0800) 05 43. Voorbeelden van veranderingen, die invloed hebben op de huurtoeslagen zijn: komst of vertrek van een toeslagpartner, verandering in de hoogte van het inkomen, verhuizing, de AOW-leeftijd bereiken en wijzigingen in U kunt ook terecht bij Woonplus. Eén van onze medewerkers helpt u graag bij het invullen en/of controleren van uw huur- toeslagformulier. Jaarplan 2012 Onlangs hebben wij ons Jaarplan 2012 gepresenteerd met het thema 'Woon plus bouwt verder'. Dit thema is geba seerd op de voor nemens uit het ondernemingsplan dat in 2011 is vastgesteld. Een ambitieuze koers, waarin we belangrijke keuzes voor de toekomst hebben gemaakt aan de hand van onze strategische ondernemings doelstellingen. We gaan ons uitdrukkelijker richten op sociale huurwoningen voor onze primaire doelgroep (huishoudens met een bruto- inkomen tot 34.085,-), het vernieuwen van ons woning bezit en het creëren van middelen die daarvoor nodig zijn. Wij zijn er van overtuigd dat de weg die wij inslaan realistisch is en leidt tot een toekomstbestendige organisatie. Dat is een gedegen organisatie met een solide vastgoedportefeuilie, die de mensen met een krappe beurs naar tevredenheid kan blijven bedienen. Jaarplan Bent u benieuwd naar ons jaarplan? Kijk dan op www.woonplus.nl. Op woensdagmiddag 18 januari is, in het bij zijn van de kopers en andere betrokkenen, de eerste paal geslagen voor het nieuwbouwproject "Het Kwartet". Met deze heugelijke gebeurtenis is de bouw van de eerste 36 eengezinswoningen, gelegen op het terrein van de voormalige cartonnagefabriek aan de Noordvest- singel, ingeluid. Verkorte bouwtijd De woningen van "Het Kwartet" worden ge bouwd volgens een door BAM Woningbouw ontwikkeld gestandaardiseerd bouwproces. Groot voordeel van deze bouwmethode is dat de bouwtijd aanzienlijk verkort wordt, terwijl de kwaliteit gegarandeerd blijft. Naar verwachting worden de woningen van de eerste fase aan het begin van de zomer opgeleverd. Koop- en huurwoningen Het totale bouwplan omvat 72 eengezins woningen. In "Het Kwartet" worden naast koopwoningen ook huurwoningen gereali seerd. Inmiddels is gestart met de verkoop van de woningen in fase twee. Interesse in een koopwoning Bent u geïnteresseerd in een koopwoning, bezoek dan op donderdag 9 februari onze informatieavond. Tussen 18.00 en 20.00 uur bent u van harte welkom bij Woonplus aan de Valeriusstraat 5 in Schiedam. Meer informatie Voor meer informatie over het nieuwbouw project "Het Kwartet" kunt u kijken op www.hetkwartetschiedam.nl. Bob Venhuizen (directeur-bestuurder Woonplus Schiedam) slaat eerste paal "Het Kwartet" Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 204 51 00 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 204 52 04 Websites nieuwbouwprojecten www. overhetwater. n I www.hetkwartetschiedanr.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 29 februari 2012.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 14