Gewijzigde openingstijden Klant Contact Centrum Buurt zet bewoners in het licht Wijkoverleg Groenoord, Spaland Sveaparken, Oost en Zuid gemeente Schiedam 25 JANUARI 2012 - PAGINA 2 Joke Kriboo Supervisor Call Center Joke is supervisor van het call center. Zij en de mede werkers van het call center verzorgen de eerstelijns beantwoording van vragen. 1Hoeveel telefoontjes krijgen jullie per week? Het callcenter krijgt gemiddeld 1870 telefoontjes per week binnen. 2. Wat zijn veelvoorkomende onderwerpen in deze telefoontjes? De meeste telefonische vragen gaan over paspoorten, ge meentelijke belastingen of onderwerpen op het gebied van werk en inkomen. Daarnaast wordt er veel gebeld om een afspraak te maken voor het Klant Contact Centrum. Ook de rechtstreekse telefonie, naar afdeling/ambtenaar, die niet opgenomen wordt, valt terug naar het callcenter. 3. Het Klant Contact Cen trum maakt gebruik van een zogenaamde kennisbank. Wat houdt dit in? In de kennisbank staan de meest gestelde vragen per afde ling, gevuld dóór de afdelingen. Aan de hand van deze informa tie kan het callcenter de eenvou dige vragen beantwoorden. 4. Wat doen jullie met vragen die jullie niet direct kunnen beantwoorden? Vragen die wij niet direct kun nen beantwoorden, verbinden wij door naar de betreffende afdeling/ambtenaar. Öp dit moment beantwoorden wij 50% van de vragen. In de toekomst moet dit 80% worden. Dit scheelt veel telefonie voor de afdelingen die dan alleen nog inhoudelijke vragen krijgen. 5. Beantwoorden jullie ook vragen die binnenkomen via andere kanalen? Het callcenter zorgt ook voor de eerstelijns afhandeling van de e-mail die binnenkomt op het algemene e-mailadres contact@schiedam.nl. Gemid deld komen hier 475 e-mails per week binnen. Ook hiervoor geldt dat we deze als het kan direct zelf beantwoorden. Mochten wij de vraag niet kun nen beantwoorden, sturen wij de e-mail door naar de betref fende afdeling/ambtenaar. Het Klant Contact Centrum biedt haar diensten ook na kantoortijd aan tijdens de avondopenstelling op maan dag, woensdag en donderdag. Hier wordt echter te weinig gebruik van gemaakt. Daar om hebben burgemeester en wethouders besloten de openingstijden aan te passen. Vanaf maandag 30 januari gel den nieuwe openingstijden. De praktijk laat zien dat de ochten den in het Klant Contact Centrum (KCC) extreem druk zijn, maar dat voor de maandagavond weinig animo is. Klanten verschijnen ook niet altijd op afspraken. Om de dienstverlening en de efficiëntie op peil te houden en de service normen te behalen, vervalt de avondopenstelling op de maan dag. Het KCC sluit op maandag voortaan om 17.00 uur. Nieuwe openingstijden De nieuwe openingstijden zijn als volgt: Op afspraak Maandag en vrijdag van 14.00 -17.00 uur Woensdag en donderdag van 14.00 - 20.00 uur Zonder afspraak Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur Gesloten Dinsdag vanaf 13.00 uur Steeds meer online Via het Digitaal Loket zijn steeds meer zaken online met de ge meente te regelen. Via de ge- meentelijke website www.schie- dam.nl kunt u onder meer snel en eenvoudig de volgende zaken regelen: Uittreksel Burgerlijke Stand (geboorte, overlijden of huwelijk) aanvragen Afspraak maken Hond aanmelden of afmelden voor hondenbelasting Uittreksel GBA aanvragen Eigen verklaring rijbewijs aanvragen Verhuizing doorgeven De gemeente Schiedam werkt samen met u aan een veilige woonomgeving. Ze ker nu het nog vroeg donker wordt, is het belangrijk om de (buiten)ruimte om uw woning goed te verlichten. Straatver lichting zorgt hier deels voor. Daarnaast deelt de Lichtblau we Brigade gratis buitenlam pen uit die bij uw huis kunnen worden opgehangen. Zo wordt uw woning minder aantrekke lijk voor inbrekers. U kunt de lampen zelf ophangen. Maar u kunt dit ook met uw buurt organiseren, zoals Nieuwlander Rob Tas met een aantal buurt genoten heeft gedaan. Zij namen het initiatief om in hun buurt de lampen op te hangen. Zodoende zijn een heleboel buurtgenoten in het licht gezet! Je merkt direct verschil De gemeente Schiedam vond het tijd om de groep, in de persoon van Rob Tas, in het zonnetje te zetten. Een medewerker van de Lichtblauwe Brigade overhandig de hem daarom een bos bloemen en gaf hem er gelijk een lamp bij om bij één van de buren op te hangen. "Dat gaat zeker lukken, want we gaan nog meer lampen ophangen! Hét initiatief is door meerdere mensen genomen en gelukkig doen veel buurtgenoten mee. Je mérkt dat het direct ver schil maakt, dus ik kan het mijn mede-Schiedammers zeker aan raden." overhandigt Nieuwlander Rob Tas een bos bloemen voor zijn initiatief om zijn buurtgenoten in het licht te zetten. Foto: Jan van "der Ploeg Lamp ophalen gratis afhalen bij Team Toezicht Wilt u ook een gratis buitenlamp en Handhaving van de gemeente voor bij uw huis? Deze kunt u Schiedam, Stadserf 48. Komende week vind er wijk overleg plaats in de wijken Groenoord, Spaland Svea parken, Oost en Zuid. Bewoners uit deze wijken kunnen deelnemen aan het overleg en meepraten over onderwerpen die op de agen da staan en spelen in hun wijk. Tijdens alle wijkoverleggen wordt een terugkoppéiing gegeven over oud en nieuw. Verder wordt in alle overleggen gesproken over het wijkbudget 2012, waarbij aan dacht is voor het aantal tranches, aanmeldingen voor de regiegroep en de eerste ronde aanvragen. Daarnaast komt per wijk een aan tal (wijk)specifieke onderwerpen aan bod. Groenoord Het wijkoverleg in Groenoord wordt afgesloten met de stand van zaken rond de aanleg van de A4. Spaland-Sveaparken Tijdens deze vergadering geeft Jan Hofstra, verkeerskundige bij de gemeente Schiedam, een pre sentatie over het resultaat smiley. Het overleg wordt afgesloten met de stand van zaken wat betreft langlopende kwesties. Oost Als derde punt van de agenda van de vergadering van Oost wordt een kredietoverzicht gegeven. Het wijkoverleg wordt afgesloten met een presentatie door de werk groep Beheer buitenruimte. Zuid Tijdens deze vergadering geeft Jan Hofstra, verkeerskundige bij de gemeente Schiedam, een pre sentatie over h'et resultaat van de smiley. Het wijkoverleg wordt afgesloten met een presentatie over sport in Schiedam en in de wijk door Ronald Ultee, teamleider sportstimulering bij de gemeente Schiedam. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 26