Theo Gootjes 70 jaar Tinker Tailor Soldier Spy in Wenneker Cinema I Milieudefensie stelt vragen over Huisman Eerste geschiedeniscafé Team Veilig op Weg bezoekt Het Windas Alzheimercafé Shantala babymassage Muzikaal feest Rijnmondband Ander werk bij exposities van politiek tekenaar Üi Crisis staat voor bedreiging én kansen Werk van Gootjes hangt overal Workshop 'Engelengeduld' Geen asbest meer in zusterhuis Wandelaars gezocht Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 1 februari 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Schiedam Een Veilig op Weg team van Transport en Logistiek Ne derland (TLN) - de grootste werkgeversorganisatie in het wegtransport - geeft les over vrachtauto's en andere grote voertuigen in het verkeer aan de kinderen van basisschool Het Windas. Een speciale Veilig op Weg- demonstratievrachtauto komt dinsdag 14 februari naar de school. De groepen 7 en 8 krijgen theorieles, ge volgd door een praktijkles. Schiedam Elke eerste dinsdag van de maand is er het Alzhei mercafé. Dit is het trefpunt voor mensen met dementie, hun familieleden en andere belangstellenden uit Vlaar- dingen, Schiedam en om streken. Dinsdag 7 februari is er weer een bijeenkomst. Het thema van deze avond is: Financiële en juridische aspecten zoals autorijden bij dementie. Om 19.30 start het programma in de Bras serie van verpleeghuis Zon nehuis. Schiedam Careyn organiseert vanaf 3 maart van 09.30 tot 11.30 uur de cursus Shantala Ba bymassage. Heerlijk: ontspanning voor ouder en baby. Ritmische massagetechnieken worden gelijk door de ouder op het kind geoefend, wat voor bei den zeer ontspannend werkt. Veel Zorgverzekeraars ver goeden (een deel van) de kosten. Aanmelden: Careyn Keuzepakket, tel. 242 17 66. Zie ook: www.careyn.nl Schiedam De Rijnmondband geeft zondag 19 februari een concert in het Theater aan de Schie. Dit is geen tradi tioneel concert maar meer een muzikaal feest, met als thema ROUTE 66. Het programma begint om 14.00 uur. Kaarten kosten 3,- en bestellen kan via www. rijnmondband.nl. Geboren in Rotterdam en zoon uit een schildersge slacht, werkt en woont Theo Gootjes zijn halve leven in Schiedam als politieke tekenaar voor Vrije Volk en Rotterdams Dagblad. Zijn 70e verjaardag werd afgelo pen vrijdag gevierd met de opening van een overzichts tentoonstelling in het CBK. Franfe Willemse Schiedam Met zijn scherpe pen tekende hij elke dag een politieke spot prent. In scherpe lijnen zet Theo Gootjes zijn mannetjes en vrouwtjes op papier. Decen nia lang elke dag voor de krant. Na zijn pensionering stopte hij niet met tekenen. Hij ging schil derijen maken, zessfdrukken en collages. Vrij werk maar Theo Gootjes wil zich beslist geen kunstenaar noemen. Daar heeft hij een hekel aan. Toch zegt hij 'Ik heb het lang volgehouden dus zal het wel wat zijn'. Vrijdag de opening in het CBK en tevens zijn 70 verjaardag. Een verrassing zijn oeuvre met veel en verschillend werk vol gens coördinator Annerieke Kooi van het CBK. Zij moest zich voor de overzichtstentoon- Gootjes zelf: 'Wat ik maak is toch geen kunst?!' stelling door 'een huis vol kunst' heen werken. Niet alleen pente keningen maar ook grote doe ken met zeefdrukken, gouaches en collages. Een drukke opening, vrijdag, met kunstvrienden en bekende Schiedammers die Theo's 70'ste verjaardag vierden. „Waar vroeger zijn scherpe pen, en woede, de boventoon voer den, is nu een lichtere kant te zien." Volgens de conservatrice met een complentatieve uitstra ling. „Tegen zoveel kunst kan ik niet op", roept Theo tenlotte. Waar mee hij maar wil zeggen; wat ik maak, is geen kunst. In het centrum wapperen sinds kort ook kleurrijke banieren van de hand van Theo Gootjes. Wenneker Cinema draait vrijdag 3 en zaterdag 4 februari Tinker Tailor Soldier Spy John Le Carré baseerde zijn beroemde roman op de hooggeplaatste Britse spion Kim Philby die in 1963 werd ontmaskerd als Sovjet-dubbelagent. Regisseur Alfredson overtuigt met een beheersd gefilmde thriller die het moet hebben van de fascinerende personages Schiedam Milieudefensie heeft aan de gemeente laten weten er grote moeite mee te hebben dat zij in de krant hebben moeten verne men dat hét poortgebied van Wilton beschikbaar wordt ge steld aan Huisman Itrec omdat het bedrijf logistieke problemen heeft op het terrein. „Opnieuw lijken de belangen van Huisman Itrec zwaarder te wegen dan die van bewoners van de Jan Evertsenweg en van andere buurtbewoners die na delige gevolgen ondervinden van de activiteiten van Huis man Itrec. Het gaat hier om de uitstoot van VOS, roet/fijn stof, lawaai afkomstig van schepen die in de Wiltonhaven liggen. De gemeente en Huisman moe ten nu weten dat de activiteiten van Huisman Itrec erg gevoelig ligt en er heel veel problemen geeft." De vereniging vraagt onder an dere hoe het beschikbaar stellen van het poortgebied juridisch in elkaar zit en of het beschikbaar stellen van het gebied geen ver kapte terreinuitbreiding is. De drukte in Jeneverie 't Spul aan de Hoogstraat was zon dagmiddag in schril contrast met de rust in de winkelstraat. Het eerste Geschiedeniscafé over 'Crisis in Schiedam' was een succes en smaakte naar meer. Ongeveer vijftig bezoe kers genoten van de saillante details waarmee historicus Han van der Horst zijn lezing verluchtigde. FOTO: PR Schiedam Onderwerp van het eer ste Geschiedeniscafé was 'Crisis in Schiedam'. Hoewel de lezing vooral over de jaren dertig van de vorige eeuw ging, werd de lijn al snel doorgetrokken naar 2012. VVD-coryfee en oud-on dernemer Gerard Ver- hulsdonk, die naar zijn visie over de Hoogstraat werd gevraagd, zag een multiculturele toekomst weggelegd met winkels en eethuisjes van diverse pluimage. Centrummanager Chris Coppens onderstreepte met cijfers dat zich weer steeds meer ondernemers vestigen op de Hoogstraat. Han van der Horst wees zijn publiek er fijntjes op dat het woord 'crisis' in het Chinees bestaat uit twee karakters, die staan voor bedreiging én kansen. Ook ten tijde van de crisisja ren rond 1930 was er ruimte voor initiatieven. De Passage werd gebouwd, de HAV-bank en flat Singelwijck met de 17e Hemavestiging. Volgens de historicus is het een taak van de gemeente om een klimaat te scheppen waarin initiatieven een kans krijgen. Gemeenteraadslid Cobie de la Rie zegde toe één en ander uit te zoeken over de mo gelijkheden van een leeg- standstax. Al met al gaf de lezing 'Crisis in Schiedam' vol doende stof tot nadenken. Mede-organisator Rob van Klaarwater van jene verie 't Spul was dik tevre den over, de grote opkomst van belangstellenden. Op het volgende geschie deniscafé is het nog even wachten: zondagmiddag 29 april staat het volgende pas weer op het program ma. Waar er dan over wordt gesproken blijft nog even een geheim, maar dat het interessant wordt is zeker! Schiedam Op lantarenpalen en roton des hangen kleurrijke vlag gen en banieren van Theo Gootjes. Op het eerste ge zicht repeterend abstract als een batikstof. Of zijn het mannetjes die als in Dante's Hel in een zee van vlammen zwemmen. In felle kleuren als zwart, knalgeel en rood. Gootjes werk is deze maand tevens te zien in het Wenne- kerpand (CBK) en in kunst winkel 't Walvisch. Schiedam De lente zit al in de lucht en de engelen wachten op het stille ontluiken van de natuur. Is er genoeg ruimte ontstaan door wat je in de afgelopen donkere winter maanden aan oude patro nen hebt vrijgegeven? In de workshop Engelengeduld, 17 maart in de Westvest- kerk, kijken we met een milde glimlach naar onszelf. Kosten workshop 40,00, inclusief koffie/thee en ex clusief lunch. Aanmelden vóór 27 februari, onder ge lijktijdige overmaking van het verschuldigde bedrag, bij Henk Nieuwenhuis, tel. 426 07 56. Schiedam Een gespecialiseerd bedrijf heeft het zusterhuis van het oude gemeenteziekenhuis officieel vrij gemaakt van asbest. Door vandalisme en tenslot te nog een brand afgelopen zomer waren asbestvezels in het gebouw vrijgekomen. De afgelopen tijd.moest alleen nog de kruipruimte onder handen worden genomen. Nu kreeg het voormailige ziekenhuis officieel het pre dikaat 'asbestvrij'. Schiedam De wandelclub van Drie- MaasStede gaat iedere dins dagmiddag om 14.30 uur op pad. Een colonne van zeker 20 rolstoelen en vrijwilligers trekt er op uit om een frisse neus te halen en te genieten van alles wat de natuur te bieden heeft. De wandelclub is al zes jaar lang een weke lijks terugkerend evenement waar veel bewoners naar uit kijken. De wandelclub staat onder leiding van een activiteiten begeleidster, een verpleeg kundige en een grote groep vrijwilligers. Soms gaan er ook maatschappelijke stagi aires mee. De bewoners verbazen zich regelmatig over de mooie na tuur die Schiedam te bieden heeft. Er zijn veel bewoners in een rolstoel die ook graag mee willen met de wandelclub, hier zijn echter wel vrijwil ligers voor nodig. Wie het leuk lijkt om op dinsdagmiddag een bewoner te begeleiden, kan contact opnemen met Marianne van Velthoven via 427 8290.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10