Gemeenteberichten Het is jouw wijk dus jij mag het zeggen Het is jouw wijk dus jij ff i mag het J zeggen 1 FEBRUARI 2012 - PAGINA 3 Uitgelicht Al twintig jaar werkt de gemeente Schiedam met wijkbudgetten. In die tijd zijn er veel goede en leuke ideeën uitgevoerd. Heeft u een goed idee om de leefbaarheid in uw wijk te verbeteren? Ook u kunt een wijkbudget aan vragen! De wijkbudgetten maken het mogelijk dat bewoners eigèn initiatieven waarmee de leefbaarheid ih hun wijk verbeterd wordt, kunnen realiseren. In de afgelopen twintig jaar werden al vele ideeën aange dragen én uitgevoerd. Zo zijn er voetbal toernooien georganiseerd, speelplaatsen opgeknapt, hebben buurtbewoners met elkaar kunstwerken gemozafekt en zijn er verspreid over de stad vele buurtfeesten georganiseerd door en voor bewoners. Naast bewoners, kunnen ook onder nemers uit de wijk initiatieven indienen. Wijkbudget Het beschikbare budget voor bewoners initiatieven var) in totaal 190.000,- is op basis van verschillende criteria zoals het aantal huishoudens in en de mate van achterstand van een wijk, over de negen Schiedamse wijken verdeeld. De verde ling is als volgt: Zelf wijkbudget aanvragen Bent u enthousiast geworden en heeft u zelf een goed idee voor uw wijk? Vul dan snel het aanvraagformulier in. U kunt het formulier vinden op de website www.schiedam.nl/hetisjouwwijk, in het Klant Contact Centrum en in de wijkcen tra. Op de website kunt u meer informatie vinden over de wijkbudgetten en de mo gelijkheden. Heeft hulp nodig met het indienen van uw aanvraag? Er zijn meerdere mensen die u kunnen helpen: zo heeft elke wijk een opbouwwerker waar u vragen aan kunt stellen. Daarnaast kunt u altijd te recht bij de wijkprocesmanager van uw wijk. Centrum 15.830,- Groenoord €27.065,- Kethel 8.648,- Nieuwland 36.299,- Oost 31.095,- Spaland/Sveaparken 10,037,- West €24.550,- Woudhoek 13.922,- Zuid €22.554,- De aanvragen voor een wijkbudget wor den minimaal twee en maximaal zes keer per jaar beoordeeld. De indieningsdata zijn per wijk verschillend. Over de inge diende aanvragen wordt uiterlijk 8 weken na de uiterlijke indieningsdatum besloten. Regiegroep Alle aanvragen voor een wijkbud get worden door een regiegroep beoordeeld aan de hand van de subsi dieverordening wijk budgetten. Een regiegroep bestaat uit maximaal zeven be woners uit de wijk die zijn benoemd door het college van burgemeester en wethou ders. Het advies van de regiegroep aan het college is bindend. Wanneer er meer goede initiatieven bin nenkomen dan er budget is, hebben de regiegroepleden de soms moeilijke taak om de verschillende initiatieven te wegen. Zij krijgen hierbij ondersteuning vanuit de gemeente en worden geadviseerd door het wijkoverleg. Vanaf maandag 30 januari heeft het Klant Contact Centrum haar openingstijden gewijzigd. Sinds 30 januari kunt u van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur zonder afspraak terecht in het Klant Contact Centrum. Op maandag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 en op woensdag en donderdag van 14.00 tot 20.00 uur kunt u alléén met afspraak terecht in het Klant Contact Centrum. Eenvoudig en snel een omvergereden lantaarnpaal of losliggende tegels melden met je smartphone? Kijk op www.buitenbeter.nl en download de gratis 'app' Met BuitenBeter gaat het doen van zo'n melding veel sneller worden problemen sneller opgelost. Op 25 januari werd de gemeenteraad geïnformeerd over de veranderingen in het sociale domein. Zij discussieerden aan de hand van een case over de veranderingen die gaan plaatsvinden. Als gevolg van het bestuursakkoorct van het Rijk wordt de gemeente geleidelijk verantwoordelijk voor alle maatschappelijke ondersteuning met uitzondering van de medische zorg. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 29