Week Nog een directeur... D HNSflH kléin krant .ni 'imw FOTO SUPER STUNTS Textiel Verver 'Patjepeeër van het jaar' Woensdag 8 Februari 2012 Win verblijf op Landal Domein De Schatberg voor zes personen Henk Kuipers leidt Wennekerpand Naam Schrijer zingt rond www.irado.nl XYüdo Vergunning Jazz uit de Koffer bijna rond? Verhuizen of verbouwen? Nieuwe Stadsblad Jaargang 64 Nummer 6 Oplage 40 440 ACTIES KLIK WIN www.deweekkrant.nl/actle Zet je eigen nieuws op onze website! Als bezoeker kun je eenvou dig zelf je bericht op onze site plaatsen. Maak een ac count aan en laat Schiedam weten wat jij ze wil vertellen. www.nieuwestadsblad.nl Henk Kuijpers, sinds 2000 directeur van het Maassluise minitheater Schuurkerk, is benoemd als nieuwe direc teur van het Wennekerpand. Hij moet de voorstellingen van het acht maanden oude cultuurverzamelge bouw gaan verkopen. Frank Willemse Schiedam Henk Kuijpers gaat de functie in Schiedam in deeltijd doen: 20 uur per week. Daarnaast blijft hij gewoon in Maassluis aan 'de slag, waar zijn theater Schuur kerk recent werd samengevoegd met het eveneens in Maassluis gevestigde Koningshof tot Theater Koningshof. Besturen van beide theaters hebben al toestemming gegeven voor de nieuwe functie van Kuipers in Schiedam. Zij zien geen enkel bezwaar in de nieuwe baan. Sterker, ze zien in 'deze ontwik keling nieuwe mogelijkheden tot synergie en samenwerking bin nen de regio Nieuwe Water weg Noord.' Kuipers, die zijn loopbaan ooit begin als acteur en zich later bekwaamde in de the atertechniek, ziet zelf ook alleen maar voordelen.,,Ik kijk ernaar uit te starten in het Wennekerpand. Je kunt hier genieten van film, the ater en kunst, maar ook zelf aan de slag op artistiek ge bied. Ik ben ervan overtuigd dat die combinatie een suc cesvolle is." Raadslid Will van Wijk (VVD) is minder positief. „Een gemiste kans", vindt hij de benoeming. „Waarom kan de pas benoemde di recteur van het Theater aan de Schie dit werk er niet bij doen? Twee nieuwe cultuur directeuren zijn er nu aange steld. En dat in een tijd van crisis!", schampert de WD- er. Henk Kuipers volgt inte rim-directeur Desiree Wey- burg op die nauw betrokken was bij de ontwikkeling van het Wennekerpand. Schiedam Het zijn alleen nog maar ge ruchten, maar sinds vorige week zingt de naam van PvdA'er Do minic Schrijer rond als nieuwe burgemeester van Schiedam. Er is zelfs al een compleet topic over aangemaakt op het discus sieforum Schiedamstad. Het begon allemaal met een tweet van een andere Rot terdamse PvdA'er, Peter van Heemst, die 25 januari liet weten: 'Krijg nou wat: bijna ie dereen in Schiedam denkt dat Dominic Schrijer de nieuwe burgemeester wordt'. Waarop ex-wethouder Menno Siljee hem weer via twitter vroeg wie in Schiedam dan zou denken dat Schrijer burgemeester van Schiedam wordt. Het antwoord van Van Heemst was veelzeg gend: 'Wat ken jij je stad slecht', om vervolgens op te merken dat hij er ineens heel veel volgers uit Schiedam had bijgekregen. Een discussielid wijst erop dat Schrijer, nu zijn naam al zo vroeg bekend is, bij voorbaat al kansloos is. „Als je naam al zo vroeg wordt genoemd, nog vóór de wer vingsprocedure begonnen is, kan je het wel schudden. Niemand wil dan de ver denking op zich laden dat de benoeming doorgestoken kaart is. Het noemen van de naam Schrijer lijkt mij een zeer onhandige zet van Pe ter van Heemst. Of juist een tactische? Misschien wil 'ie zelf wel?" Onlangs liet de Commissaris van de Koningin, Jan Frans- sen, nog weten voorlopig niet te denken aan een nieuwe permanente burgemeester. Hij vond en vindt dat Joan Leemhuis uitstekend werk verricht. Schiedam Oost - ten oosten van Van Swindenstraat/singel (inclusief) Woensdag 15 februari 2012 wordt in deze wijk het textiel ingezameld. Blijf op de hoogte, meld je aan voor de email-alert op Eigenlijk hadden we de moed al een beetje opgegeven, maar afgelopen week werd het dan toch ineens nog winter. De temperaturen schoten onder nul, de sneeuwvlokken daalden neer en dat betekende heel veel sneeuw- en schaatspret in Schiedam. KOM LANGS BIJ EEN SPRINT FILIAAL VOOR ADVIES OP MAAT Schiedam Ongeveer veertien maanden na de geplande opening lijkt er dan toch eindelijk een ver gunning afgegeven te gaan worden voor Jazz uit de Kof fer aan de Tuinlaan. Eigenaar Ton van Adrichem moet alleen nog zorgen dat er mechanische ventilatie wordt aangebracht in de club en dat de luchtcirculatie vol doende is, dan zal eindelijk de zo gewenste vergunning worden afgegeven. De club werd destijds op de openingsavond al geslo ten omdat de eigenaar zijn vergunningen niet in orde zou hebben, later speelden ook het vermeende gebrek aan parkeerplaatsen de club parten en moest de eigenaar ineens vijf parkeerplaatsen op eigen terrein realiseren. Naast de mechanische venti latie en luchtcirculatie, heeft DCMR nu als aanvullende eis gesteld dat het geluid be grenst moet worden.. Frank Willemse Schiedam Wilma Verver blijft nieuws. Ook landelijk. Zo maakte radio programma Premtime bekend dat onze ex-burgemeester een eerste plaats heeft behaald als 'Patjepeeër van het jaar 2011'. Zij wint de dubieuze titel we gens belangenverstrengeling, vriendjespolitiek en het cre- eren van een angstcultuur. Andere falende burgemeesters als Aleid Wolfsen van Utrecht (geen bescherming voor weg gepest homokoppel) of Wim Cornells van Gouda (bouw van woning in Ghana) haalden minder stemmen bij luisteraars van Radio 1. Wilma Verver wilde de prijs niet in ontvangst nemen. Ook ex-wethouders Siljee, Groene en Mostert en interim-burge meester Leemhuis wilden niet reageren. Alleen CDA'er Ad Hekman (CDA) durfde in de uitzending van Prem Radha- kishun te komen. Quote Maandblad Quote wijt in fe bruari zelfs een heel artikel aan Wilma Verver. Daar wordt zij neergezet als de ultieme 'Office Bitch'. Die door manipulatie en terreur carrière maakt.„Niet iedereen aan de top blijft er ge woon onder", schrijft het blad. Quote beschrijft hoe de WD- politica Verver ten val komt door een plaatselijke aannemer. En vervolgens door het boven tafel komen van een reeks aan exorbitante declaraties, zoals een door haar zoon uitgevoer de taxirit naar Maastricht voor het lieve bedrag van 2430 euro. Bij het artikel 'Who's the boss?' staat een veelzeggende cartoon van een dominante Wilma Verver met dollarketting en slagersmes. Vlaardinqen Voorburg W- Fransenstraat 20 A Vo- Herenstraat 43 Ma.: 13:00h - 17:30h Di.-Fr.: 09:30h 17:30h |Mi|l Za.: 10:00h - 17:00h WiYiTUtflW Jazeker. De Hypotheken Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten PROFITEER 4 DAGEN VAN DE ALLERBESTE PRIJZEN OP FOTO EN VIDEO CAMERA'S Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Wennekerpand slagvaardig verder De gemeenteraad heeft vergaderd Schiedamse Woonvisie blikt vooruit tot 2030 U vindt de pagina's in het midden van deze krant

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 1