I H Films kijken in trek in Schiedam II I) li Schiedam neemt de Motie Kinderpardon van GroenLinks aan NIEUW OPENING Ouders helpen opvoeden Klein Nieuws Gouden sieraden die U niet meer draagt, of het ligt alleen maar in de kast? Kom langs voor een vrijblijvende Taxatie! Fransenstraat 20 3131 CC Vlaardingen tel 010223 4511" Openingstijden Herenstraat 48 Voorburg I Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 8 februari 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 29 Hoewel het met het Wenne- kerpand nog zoeken is naar de juiste koers en de juiste partners, doet het in het pand gevestigde filmhuis Wenne- ker Cinema het uitstekend op de nieuwe locatie. Van de redactie Schiedam Het aantal bezoekers nam vo rig jaar enorm toe. De reguliere voorstellingen van Wenneker Cinema (de opvolger van Film huis Schiedam) trokken maar liefst 65 procent meer bezoe kers. Het Suikerzoet filmfesti val trok het afgelopen jaar 57 procent meer bezoekers. In totaal bezochten bijna 11.400 mensen de voorstellingen (waarvan 20 procent via school voorstellingen). Ook het aantal donateurs steeg sinds 1 mei met bijna 500 tot ongeveer 1200. De verhuizing van Filmhuis Schiedam naar het Wenneker- pand op 1 mei 2011 heeft dus het beoogde effect gehad: meer bezoekers die in twee zeer com fortabele en beter geoutilleerde zalen film kunnen kijken. Dat het goed ging met het voormalige filmhuis kon begin dit jaar al worden opgemaakt uit het feit dat naast films voor volwassenen er voortaan ook jeugdfilms in de programme ring werden opgenomen. Voor 5,50 kunnen kids, de jongste onder begeleiding, naar de Wenneker Cinema draait als een tierelier, zo blijkt uit de cijfers over 2011. Maar liefst 65 procent meer bezoekers als het jaar daarvoor namen plaats in de filmzalen. FOTO: WM nieuwste jeugdfilms kijken op woensdag- en zondagmiddag. Vroeger kon dat alleen tijdens schoolvakanties. Volgens Mario van Kleef van Wenneker Cinema had de we kelijkse vertoning van jeugd films vooral te maken met het feit dat de ruim 35 vrijwilligers geen bar- of keukendiensten meer hoefden te draaien op de nieuwe locatie. Hoe dat dan nu gaat, sinds de eigenaar van het grand café het bijltje erbij neer heeft gegooid en de medewerkers weer wel achter de bar worden verwacht, is afwachten. De jeugdfilms in Wenneker Ci nema zijn ingedeeld naar leef tijdklassen waarbij speelfilms vanaf 6 jaar meer sprookjes zijn en ze voor de oudere jeugd meer onderwerpen bevatten als liefde en problemen. In de kleine zaal van het Wen- nekerpand is er plek voor 59 kijkers zodat die bij po pulaire voorstellingen snel uitverkocht is. Deze week staat bijvoorbeeld Happy Feet 2 op de rol, die het in de bioscoop bijzonder goed heeft gedaan. De Schiedamse Cinema doet tegenwoordig ook films in reprise, zodat minder mensen teleurgesteld hoeven te worden. Als een film zeer goed be zocht blijkt, wordt hij de week daarna wederom in het programma opgenomen. Zie: www.wennekercinema.nl Schiedam De Motie Kinderpardon van GroenLinks-Schiedam is met ondersteuning van de fracties van PS, SP, D66, PvdA en AOV tijdens de raadsvergadering van 2 februari aangenomen. Daar mee is Schiedam één van de in middels 25 gemeenten die zich achter deze motie schaart. Het kinderpardon is een maat schappelijk initiatief voor een humaner asielbeleid. Groen- Links-raadslid Jeroen Ooije- vaar lichtte de motie als volgt toe: „Hiermee vraagt Groen Links aan het college om bij minister Leers aan te dringen op een kinderpardon. Of de oorzaak nu moge liggen bij te trage procedures, een overdaad aan beroepsmogelijkheden of volgens sommigen zelfs een te ruimhartig asielbeleid, feit is dat deze kinderen niet hebben gevraagd om de situatie waar ze in verkeren. Deze situatie doet zich nu eenmaal voor; en de enige humane oplossing is een kinderpardon." De VVD-fractie stemde te gen. Daarmee volgden zij het standpunt van de Tweede Ka merfractie: 'geen pardon, want uitgeprocedeerde asielzoekers hebben in het verleden de uit zettingsprocedures moedwil lig gefrustreerd en een pardon heeft enkel maar een nieuwe aanzuigende werking'. De aangenomen motie is on derdeel van een veel breder initiatief. In de weken rond Kérst riepen Jolanda Sap (GL) en een aan tal bekende Nederlanders op het initiatief te steunen door de petitie te tekenen op de site www.kinderpardon.nu. Daarna tekenden bijna 120.000 Neder- landers de petitie. Column Kinderen tussen de 4 en 12 jaar in de Rijnmond zijn te dik en maar liefst één op de acht kinderen heeft ernstig overgewicht. Het is een probleem in alle gemeenten, alleen lazen wij dat Schiedam hoog scoort met 14 procent te dikke kinderen en 5 procent kinderen met ernstig overgewicht. Te veel kinderen bewegen te weinig en zitten achter de computer. Voor ons is het niets nieuws, want in onze buurt zien wij kinderen die te dik zijn. Wij spelen minimaal 3 uur per dag buiten, mogen maximaal 2 uur per dag televisiekijken en eten elke dag genoeg groente en fruit. Al vinden wij het heerlijk om soms een stukje baklava te snoepen. Wij worden goed in de gaten gehouden door onze ouders. Zij geven grenzen aan en bepalen wat wij eten en hoe lang wij televisie mogen kijken. Niet alle ouders doen dit en daarom vinden wij dat ze geholpen moeten worden: Misschien dat er een kinderslot op de televisie moet komen, zodat die na 2 uur automatisch uitgaat. Of ouders moeten kin-' deren vaker meenemen om boodschappen te doen, omze groentes te laten kiezen en uitproberen. Mis schien kunnen andere mensen helpen om te vertel len hoe ze het beste een kind kunnen opvoeden, want niemand weet precies hoe het moet. Hopelijk gaan kinderen daardoor gezonder leven. Jeremy (10), Esin (11) en Muhammedab- dulah(ll) obshet Startblok Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl. «fi-F cXMH/Aj Gouden sieraden Goudmunten gouden horloges Tandgoud Zilver sieraden zilverbestek Diamanten Maandag: 13:00 - 17:30 Dinsdag: 09:30 - 17:30 Woensdag: 09:30 - 17:30 Donderdag: 09:30 - 17:30 Vrijdag: 09:30-17:30 Zaterdag: 10:00 - 17:00 Zondag: gesloten Ellen te Braak

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 29