Begeleid wonen Stadstimmerwerf 59.- soia Fabriekswinkel Tenstoonstelling over vrije werk Theo Gootjes in CBK verlengd Klein Nieuws Teken het kinderpardon Koken met Folklore. Dat wordt lekker. bestekset wok o 32 cm kookset Elke zondag open 12.00-17.00 uur Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 15 februari 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 19 De Stadstimmerwerf, een historisch pand dat voorheen bestond uit een school en een nonnenklooster, is door woningcorporatie Maasdelta omgebouwd tot een unieke woonlocatie met tweeka merappartementen voor mensen met psychiatrische problematiek. Afgelopen week werd het unieke project feestelijk geopend. Van de redactie Schiedam De Stadstimmerwerf aan de Westvest 108b is een bescherm de woonvorm geworden. Het pand is werkelijk schitterend verbouwd en doet alleen nog in detail aan het oude kloos ter denken. Hoewel, tijdens de opening bleken er toch nog wat oude nonnetjes rond te schar relen... De kleding die de nonnetjes tijdens de opening droegen, is hoogstwaarschijnlijk nog van de oude nonnen zelf. Tijdens de verbouwing vonden medewer kers de kleding toevallig op zol der. Natuurlijk gingen de pak ken niet de container in, maar werden ze zorgvuldig bewaard om op een toepasselijk moment weer boven tafel te toveren. Wethouder Groeneweg was namens de gemeente aanwezig om samen met René de Groot, bestuurder van de Maasdelta Groep en Linda Boot, bestuur der van Pameijer, de officiële openingshandeling te verrich ten: het aftimmeren van de letters Stadstimmerwerf. Als het ware sloegen ze gedrieën de laatste spijkers voor het project. Daarna konden belangstellen den het gebouw bezichtigen en werden ze er rondgeleid door de bewoners zelf, die trots hun nieuwe kamers lieten zien en vertelden over de geschiedenis van het gebouw. De officiële openingshandeling werd ingeleid door Ineke Hoog land, locatiemanager van Pa meijer, die vertelde dat er de af gelopen jaren hard aan de weg was getimmerd voor dit project door de betrokken partijen. De begeleiding van de bewoners wordt door Pameijer verzorgd, een organisatie die mensen met een beperking onder steunt in het bereiken van een zo optimaal mogelijke kwaliteit van bestaan. In de Stadstimmerwerf worden ze ondersteund door een team van deskundigen en bij al ledaagse dingen. Zo wordt getracht de bewoners zo zelf standig mogelijk te laten wo nen. Het uiteindelijke doel is dat ze weer de zelf de regie krijgen over hun leven. Wij zijn benieuwd of er nog mensen zijn met verhalen of foto's over de vroegere Stadstimmerwerf. Bent u als kind wel eens in het klooster geweest of er naar school ge gaan? Laat het ons weten! Mail: redactie.ns@whm. wegener.nl Schiedam De overzichtstentoonstelling Solo Spirit van het vrije werk van Theo Gootjes in het Cen trum Beeldende Kunst Schie dam wordt wegens succes ver lengd. Bij het grote publiek is Theo Gootjes bekend van zijn politie ke prenten voor Het Vrije Volk en het Rotterdams Dagblad. Daarnaast is Gootjes altijd vrij werk blijven maken: tekeningen, zeefdrukken, illustraties en ge mengde technieken, waaronder collages. De tentoonstelling toont een compleet overzicht van het vrije werk van Theo Gootjes en is met deze verlenging nog te bezichtigen tot en met 3 maart. Op afspraak is de kunstenaar zelf aanwezig in het CBK Schie dam. Een uitgelezen moment om het werk èn de inspiratie daartoe te bewonderen, te be spreken of te bevragen met de kunstenaar zelf. De geboren Rotterdamse Theo Gootjes groeit op in een artis tiek gezin en volgt kunstoplei dingen aan zowel de Grafische School als de (toenmalige) Aca demie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Na enkele jaren werkzaam te zijn geweest als reclametekenaar bouwt hij een lange en gerenommeerde car rière op als politiek tekenaar en werkt aan een, inmiddels om vangrijk te noemen, oeuvre aan vrij werk. Solo Spirit is een jaarlijks terug kerende tentoonstelling van het CBK Schiedam, waarbij een Schiedamse kunstenaar wordt gevraagd zijn of haar inspira tiebronnen te onthullen en te verduidelijken. Het CBK is te vinden op de bovenste etage van her Wennekerpand Wethouder Peter Groeneweg, Linda Boot, bestuurder van Pameijer en René de Groot, bestuurder van Maasdelta Groep, sloegen samen de laatste spijkers. FOTO: PR Column De Motie Kinderpardon is tijdens de raadsver gadering van 2 februari aangenomen door de ge meente. Schiedam is een van de eerste gemeenten die het Kinderpardon ondersteunt. Wij zijn trots dat de gemeente hier een voorstander van is. Wij hoorden dat kinderen ons land moeten verlaten: een kind van 14 die al 10 jaar in Nederland woont, 9 jaar oud en 8 jaar in Nederland, 13 jaar oud en 13 jaar in Nederland. Als wij niks doen, moeten ze terug naar bijvoorbeeld Irak, Afghanistan, An gola. Landen waar ze de taal niet spreken, waar ze niemand kennen, waar ze vreemden zijn. Dit mag niet gebeuren. Wij vinden dat deze kinderen hier horen. Kinderen die hier al meer dan acht jaar wonen, moeten van ons een verblijfsvergun ning krijgen. Wij willen het land delen en ze een 'thuis'geven. Andere gemeenten, doe niet zo egoïs tisch en stem voor het Kinderpardon! Ook mensen die de petitie nog niet ondertekend hebben, teken het pardon. Of het er nu 10 of1000 zijn, deze kin deren horen hier! En zou je echt verschil merken op straat als er 1000 meer kinderen in Nederland wonen? Geef ze de kans dm naar goede scholen te gaan en daarna leuk werk te krijgen. Geef ze de kans om Nederland nog mooier te maken. Geef ze een Kinderpardon! Ramzie (12), Kirsten (10) en Roweyda (10) obs het Startblok Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl. Kies jouw stijl Je wilt het mooiste bestek op tafel. Je wilt koken, bakken, braden, grillen en wokken met pannen die er ook goed uit zien. En je wilt niets teveel betalen Kokkerellen wordt nog leuker met keukenaccessoires in rood, zwart of groen Vanaf Imstel, populair bij jonge mensen 70-delig, 8-persoons zilverwit edelstaal Leuk model en prettig geprijsd 439r- Model Montreal-J79r Deksels met 3 stoomgaatjes, dus geen geklepper tijdens het koken Fdeiig, 8-persoons in geschenkverpakking zilverwit edelstaal 18-10 aluminium met keramieke krasvaste anti-aanbaklaag, optimale warmteverdeling 99.- Hou zicht op je koken door de glazen deksels 4-deiig, strak vormgegeven zilverwit edelstaal 18-10 Model Esprit Betaal in de webshop géén 2Q&-, geen 119. maar slechts Hou je van sierlijke pannen met stoere grepen en beugels? Dan kies je Folklore. 4-delig met deksels zilverwit edelstaal 18-10 Wr Sola biedt de grootste keus, de beste kwaliteit, de hoogste korting en levenslange garantie! Meent 7a+9a Rotterdam tegenover pannenkoekenhuis telefoon 010-411 6633 ma 12.00-17.30 uur di wo do 09.30-17.30 uur vrij 09.30-21.00 uur za 09.30-17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 19