Week Huizen met tuin nodig klein D krant .ni Huur woning? Imad nodigt wethouder Stam uit Textiel a Woensdag 15 Win een skivakantie in Winterberg voor twee personen Kinderen uit Nieuwland naar Ahoy Het weer van de komende week ziet u op onze site! Middeninkomens verlaten stad WIFI in Vlietland Ziekenhuis www.irado.nl ifddo 11 Wil UTiffl' Nieuwe Stadsblad =T ACTIES KLIK WIN Zet je eigen nieuws op onze website Als bezoeker kun je eenvou dig zelf je bericht op onze site plaatsen. Maak een ac count aan en laat Schiedam weten wat jij ze wil vertellen. www.deweekkrant.nl/actle Schiedam Veertien kinderen uit Nieuw land gaan woensdag 15 fe bruari naar het ABN Amro World Tennis Tournament in Ahoy. De kaarten voor dit evenement zijn beschik baar gesteld door de Richard Krajicek Foundation omdat de kinderen lid zijn van de Wijksportvereniging Ten nis. Kinderen die deelnemen aan het onderdeel tennis, zijn re gelmatig actief op de Richard Krajicek Playground, die ook gevestigd is in Nieuw land. De Richard Krajicek Foundation heeft de kaarten beschikbaar gesteld om de kinderen extra te stimuleren om te (blijven) tennissen en hun tennistalent te ontwik kelen. Dat de kinderen op een woensdag gaan is geen toeval, woensdag is namelijk kidsday. Er zijn dan tennis- activiteiten voor kinderen en tennissers delen handte keningen uit. www.deweekkrant.nl PIETS WEERBERICHT www.nieuwestadsblad.nl Schiedam heeft meer huizen met tuin nodig. Anders verlaten de hogere en midden inkomens de stad. Zo waar schuwt wethouder Wijten met de Woonvisie 2030. Snel aan de slag, anders raken we die Schiedammers kwijt. Frank Willemse Schiedam Schiedammers op zoek naar een grotere gezinswoning vinden die niet in Schiedam en verhuizen naar nieuwbouwsteden als Lan- singerland en Barendrecht. Die uittocht moet stoppen. Daarom wil het college van B&W dat er meer gezinswoningen met tuin bijkomen. Schiedam heeft een overvloed aan goedkope huurhuizen; 2/3 van de woningvoorraad bestaat uit flats of appartementen. Slecht een derde bestaat uit koopwoningen terwijl dat ge middeld 70 procent is. Wil Schiedam als woonstad aantrekkelijk blijven, zegt wet houder Wijten, dan moet aan die uittocht van gezin nen vanaf een middenin komen een einde komen. Nieuwbouwwoningen zijn nodig willen we deze Schie dammers niet kwijtraken. Probleem daarbij is dat de woningmarkt sinds de crisis 'op slot zit'. In Schiedam zijn vorig jaar maar een tiental nieuwe woningen gebouwd. ,5 In de (ontwerp-) Woonvi- sie tot 2030 zet Schiedam de koers uit voor komende 18 jaar. Schiedam heeft nu geen grond voor nieuwe wij ken. Daarom noemt Wijten noemt de voetbalvelden op het A4 tunneldak een kans. Om vrijkomende gebieden (Harga, Thurlede en Kethel) in te richten met 'betere' wo ningbouw. Met deze schuif- operatie hoopt het college in stroom van lageropgeleiden uit Rotterdam tegen te gaan in probleemwijken als Oost en Nieuwland. Lees verder op pagina 10 Schiedam Internet is niet meer weg te den ken uit ons dagelijks leven en dus ook niet uit het ziekenhuis. Daarom biedt het Vlietland Zie kenhuis sinds 14 februari gratis draadloos internet (WIFI) aan voor bezoekers en patiënten in de Nolet Hal op de begane grond. Het draadloos netwerk is ook beschikbaar in de verga derzalen en het Nolet Audi torium. Bezoekers en patiënten kun nen met hun eigen laptop, smartphone of tablet pc ge bruik maken van het draad loze netwerk in de hal. Zo kunnen zij bijvoorbeeld hun e-mail checken of surfen op het internet als zij wachten op een afspraak bij de arts. GISTEREN EEN SETJE VOOR HAAR VANDAAG EEN SETJE VOOR HEM 16" WINTERSET 17" WINTERSET Dlv. auto's: 205/55 R16 Dlv. auto's: 225/45 R17 Pirelli, Vredestein of Ounlop Pirelli, Vredestein of Dunlop of huismerk Icm. LM 16" of huismerk Icm. LM 16" zwart of zilver zwart of zilver Schiedam Oost - ten oosten van Van Swindenstraat/singel (inclusief) Woensdag 15 februari 2012 wordt in deze wijk het textiel ingezameld. Blijf op de hoogte, meld je aan voor de email-alert op Schiedam Imad, een actieve en enthou siaste leerling van basisschool De Troubadour in Groenoord, heeft het toch maar mooi voor elkaar gekregen. Waar alle scholen dolblij zou den zijn met een beetje per soonlijke aandacht van de wet houder Onderwijs, reageerde Mario Stam positief op juist zijn uitnodiging. En dus kwam de wethouder afgelopen vrijdag langs op de school tijdens War me Truiendag. De verwarming gaat dan een dag een paar gra den lager en iedereen trekt een dikke trui aan. Een dag met een warme trui lopen bespaart 7 procent energie. Normaal is dat al een dappere opgave, maar met de temperaturen van afgelopen week was Warme Truiendag dit keer wel een heel dappere onderneming. Op de Troubadour werd de dag begonnen met een grote 'We houden elkaar warm'-foto en afgesloten met het bezoek van de wethouder die natuurlijk ook een dikke trui aan had. Imad had de wethouder uitge nodigd om te komen kijken wat er allemaal op school geleerd is over milieu en duurzaamheid de afgelopen tijd. Quissal, Robby en kinderge meenteraadslid Amir leidden de wethouder rond, terwijl hij ondertussen van, de ouderraad een lekkere mok warme choco lademelk kreeg en hij kon kij ken naar een dans die leerlin gen speciaal voor hem en hun ouders in hadden gestudeerd. Donderdag 16 februari zijn alle ouders vanaf 14.15 uur welkom op de school. Ze kunnen dan het werk zien dat de leerlingen gemaakt heb ben tijdens het thema milieu. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl Vlaardinqen Voorburg W- Fransenstraat 20&Vo- Herenstraat 48 Ma.: 13:00h - 17:30h m/mrpfrmmmm Di.-Fr.: 09:30h - 17:30h WféÜMifflÊ Za.: 10:00h - 17:00h gï'Tfrvfrfl'B Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Opening Stadstimmerwerf Extra raadsvergadering profielschets burgemeester Vooraankondiging Stadserf U vindt de pagina's in het midden van deze krant

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 1