Gemeenteberichten Vl Cursus 'Zoeken en vinden' bij Gemeentearchief SQIITOM x ^4, Woonlocatie Pameijer Stads timmerwerf feestelijk geopend Burgemeester feliciteert 101-jarige mevrouw Wassenaar-Van Eijk Schiedam AFDELING IN BEELD Vrijdag 23 maart geeft het Gemeente- I archief Schiedam de cursus 'Zoeken en vinden'. De cursus staat in het teken van het op internet kunnen zoeken en vinden van informatie in historische bronnen en archiefbronnen van en over Schiedam. Hierbij worden vooral de genealogische bronnen (stamboomonderzoek) van de website archief.schiedam.nl uitgelicht. EVENEMENTENLADDER Stadserf Wijkoverleg Nieuwland Wijkoverleg West Zang- en Luistermiddag Solo Spirit 20 februari Aleidazaal, Stadkantoor, Stadserf 1 16 februari Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 21 februari Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 19 februari Jenevermuseum, Proeflokaal, Lange Haven 74 t/m 17 februari CBK, Vijgensteeg 2 19.30 - 23.00 uur 19.15-21.00 uur 20.00 - 22.00 uur 14.30 -17.00 uur 15 FEBRUARI 2012 - PAGINA 1 De samenwerking tussen de betrokken partijen wordt gesymboliseerd door gezamenlijk de laatste hand te leggen aan het naambord van de Stadstimmerwerf. Foto: Jan van der Ploeg Woensdag 8 februari opende wethouder Peter Groeneweg officieel de woonloca tie van Pameijer in de Stadstimmerwerf. De Stadstimmerwerf is een historisch pand dat voorheen bestond uit een school en klooster. Woningcorporatie Maasdelta heeft een groot deel omgebouwd tot een unieke woonlocatie voor mensen met psychiatrische problematiek. Pameijer ondersteunt mensen met een be perking in het bereiken van een zo optimaal mogelijke kwaliteit van bestaan. Op de Stads timmerwerf gebeurt dit via een begeleide woonvorm waarin cliënten worden onder steund zo zelfstandig mogelijk te wonen en zelf de regie over hun leven te nemen. Monumentale waarde Wethouder Groeneweg is blij met het project: "Het pand ligt midden in het historische hart van onze stad. Een bestemming was nodig om de karakteristieke panden in goede staat te behouden. Dankzij de nauwe samenwer king tussen alle betrokken partijen is ook de monumentale waarde behouden. De ge meente heeft meegefinancierd met het groot schalige en kostbare funderingsherstel dat onder de panden aan de Korte Haven moest plaatsvinden." Eigen bijdrage De gemeente Schiedam hanteert net als Pa meijer het uitgangspunt dat Schiedammers zo veel mogelijk moeten worden uitgedaagd zelf een bijdrage te leveren aan de samenleving. "We gaan hierbij uit van wat mensen nog wel kunnen in plaats van alleen naar hun beper kingen te kijken. Pameijer is een organisatie die wat ons betreft daar op een bijzondere wijze invulling aan geeft", "aldus wethouder Groeneweg. Praktisch van aard De cursisten leren van Tamara van Zwol van het Erfgoedhuis Zuid- Holland welke informatie over de geschiedenis van Schiedam op internet te vinden is. Daarnaast is er speciaal aandacht voor het via internet star ten met Schiedams stamboomonderzoek. De cursus duurt drie uur en is praktisch van aard: cursisten zullen vooral zelf achter de aanwezige com puters opdrachten uitvoeren. Kennis van archieven is geen vereiste. Introductie archief en webstek De cursisten krijgen een korte introductie over archieven, en de vele bronnen die in het Gemeentearchief Schiedam te vinden zijn. Vervolgens gaan ze aan de slag met het zoeken van Schiedamse informatie in ar chiefbronnen zoals foto's, kranten en archiefbeschrijvingen die te vinden zijn op internet en op geschiedenissites. Ook leren de cursisten hoe ze SchiedamGen kunnen gebruiken voor beginnend stamboomonderzoek. Goed en slecht nieuws De cursus is gratis, maar er zijn slechts veertien plaatsen beschikbaar. Snel aanmelden is dus aangeraden! Dit kan per e-mail via archief@schie- dam.nl o.v.v. 'Cursus 23-3 Gemeentearchief'. Mochten er meer mensen zich aanmelden dan er plekken beschikbaar zijn, dan plaatsen wij deze op een wachtlijst. Vergeet daarom niet uw telefoonnummer te vermelden. Lees Gemeenteberichten ook online Winteraanbieding boeken, 3 voor 30! Nu het buiten zulk een guur weder is, kan men beter binnen blijven met een mooi boek. Het Gemeentearchief Schiedam biedt een mooie maar kort geldende '3 voor 30' aanbieding. Van 15 tot en met 22 februari bieden wij 3 boeken uit de serie 'Schiedamse Vertellingen' aan voor 30 euro; 'Eindelijk naar buiten', 'de Hermeskist' en 'Zuster Keizer'! Meer informatie over deze winteraanbieding is te vinden op de webstek archief.schiedam.nl. Maandag 13 februari bezocht burgemeester Leemhuis-Stout in het St. Jacobs Gasthuis me vrouw H.A. van Wassenaar - van Eijk. Mevrouw Van Wassenaar- Van Eijk werd die dag maar liefst 101 jaar en vierde dat samen met haar familie. De burgemeester kwam langs om haar een bosje bloemen te overhandigen en luisterde aandachtig naar de mooie verhalen over vroe ger van de kwieke dame. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21