Profielschetsvergadering nieuwe burgemeester Aanpak vaarbescherming voor oevers en bruggen Het Stadserf, kom ook! gemeente Schiedam 15 FEBRUARI 2012 - PAGINA 2 Ad Geilvoet Teamleider Jeugd Onderwijs 1Hoe was de cultuur educatie eerst geregeld? De gemeente subsidieerde Stichting De Teerstoof voor het uitvoeren van een deel van de cultuureducatieve activiteiten in het onderwijs. Zij stelden een keuzeprogramma samen waar uit scholen konden kiezen. 2. Waarom is er voor een nieuwe subsidieregeling culturele vorming leerlingen gekozen? Op 1 januari stopte Stichting De Teerstoof met haar activiteiten, waardoor 'een gat' ontstond in cultuureducatie in het onder wijs. Met de nieuwe uitwerking is het onderwijs meer zelf verantwoordelijk voor de keuze van het onderwijsprogramma. 3. Wat houdt de nieuwe subsidieregeling in? Schoolbesturen kunnen bij de gemeente subsidie aanvragen voor de uitvoering van cultuur educatieve activiteiten. Op basis van het programma kunnen zij die activiteiten kiezen die het best passen binnen hun onderwijspro gramma. Die worden uitgevoerd op het moment dat dit voor de school betekenisvol is. De gemeente subsidieert de helft van de gemaakte kosten met een maximum van 5,- per leerling. 4. Wat merken leerlingen en ouders hiervan? De leerlingen ontvangen een breed en uitdagend aanbod van activiteiten. In de totale school periode komen verschillende kunstdisciplines aan bod (to neel, dans, muziek,literair, au diovisueel, beeldend, erfgoed) in zowel actieve als passieve kunstbeleving. Daarnaast wordt geprobeerd een verbinding te leggen tussen cultuureducatie onder schooltijd en soortgelijke activiteiten na schooltijd. 5. Wat betekent het voor de scholen en hun besturen? Scholen kunnen zelf activiteiten kiezen die passen bij datgene waar het onderwijs op dat moment mee bezig is. Naast de eigen middelen voor cultuur educatie kunnen er nu ook gemeentelijke middelen worden gevraagd. Hierdoor ontstaat een mooi budget om de activi teiten te bekostigen! Lees het volledige interview op wwwschiedam.nl. Woensdag 25 april om 20.00 uur vindt een extra openbare raadsvergadering plaats. Tij dens deze vergadering staat de profielschets voor de nieu we burgemeester centraal. Commissaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland, de heer Jan Franssen, is bij deze vergadering aanwezig. De fractievoorzitters werken momenteel aan een concept profielschets. Hierin proberen zij de resultaten van de verschillende nu lopende trajecten met betrek king tot het functioneren van de raad, het college en de ambtelijke organisatie door te vertalen én deze te laten meewegen bij de se lectie van de nieuwe burgemees ter. Tijdens de raadsvergadering van 25 april wordt de profielschets besproken met de commissaris van de Koningin en vastgesteld. Input via burgerpanel Via het digitaal burgerpanel wordt burgers gevraagd input te leveren voor het opstellen van de profiel schets. Het gemeentelijk internet- panel bestaat inmiddels uit ruim 2500 e-mail adressen van Schie dammers van 18 jaar en ouder. De leden van het panel worden op korte termijn benaderd met een vragenlijst. Bevestiging van samenwerking Zowel de gemeenteraad als het college van burgemeester en wet houders zijn blij dat er een da tum is vastgesteld voor de profiel schetsvergadering. Zij zien dit als een bevestiging van de positieve wijze waarop de afgelopen perio de door alle betrokken partijen is samengewerkt. Samen met *de waarnemend burgemeester, de interim gemeentesecretaris en de commissaris van de Koningin wer ken de fractievoorzitters tevens aan het verdere tijdpad: Zodra de vrieskou is verdwe nen, start de gemeente met het uitvoeren van groot onder houd aan diverse remming en geleidewerken in de vaar wegen van Schiedam. Deze palen en stootbalken in het water en langs de oevers, be schermen deze voor aanvaring door schepen. De werkzaam heden zijn nodig vanwege veroudering en/of slijtage. De werkzaamheden zullen plaats vinden in de directe omgeving van de Koemarktbrug, Appelmarkt- brug, Hoofdbrug, Willemsbrug, Westerhavenbrug, Oranjebrug, Buitenhaven, 's-Gravenlandbrug, Delflandbrug, Brandersbrug, Spoorwegviaduct (Schie) en de Rolbrug. Eenmaal begonnen duren de totale werkzaamheden ongeveer 6 weken. Werkzaamheden vanaf het water De werkzaamheden worden vanaf het water uitgevoerd. Ook de aan- en afvoer van de materialen vindt zoveel als mogelijk plaats over het water. Op sommige momenten zal de doorgang van het vaarverkeer gehinderd worden. Ook kan het zijn dat bruggen enkele uren open moeten blijven zodat eronder ge werkt kan worden. Het verkeer wordt dan ter plaatse omgeleid met borden.-De doorgang van de scheepvaart en het wegverkeer worden ook begeleidt door de Havendienst Schiedam. Heeft u vragen? Voor vragen over of tijdens de uit voering kunt u contact opnemen met de heer D. Boer, projectleider bij de gemeente Schiedam, via telefoonnummer 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Op maandagavond 20 febru ari organiseert de gemeente raad van Schiedam weer een Stadserf. Tijdens het Stadserf worden specifieke thema's besproken. Voor 20 februari staan het 'Actieplan Lucht kwaliteit' en de 'Sociale Index' op het programma. Komt u ook? Actieplan Luchtkwaliteit Een goede luchtkwaliteit is van grote waarde voor de gezondheid van Schiedammers. Als reactie hierop heeft het college van burge meester en wethouders een 'Ac tieplan Luchtkwaliteit 2012-2015' opgesteld. Tijdens het Stadserf wordt het maatregelpakket aan u gepresenteerd en kunt u hierover vragen stellen. Sociale Index Hoe is het gesteld met de ge zondheid van Schiedammers, het heersende saamhorigheidsgevoel en de deelname aan sociale acti viteiten? De Sociale Index brengt Programma 20.00 - 20.05 uur 20.05 - 20.40 uur 20.40 - 20.50 uur 20.50 - 21.05 uur 21.05-21.25 uur 21.25 - 21.45 uur 21.45 uur deze en eer) groot aantal andere thema's per wijk in kaart. Wilt u weten hoe uw wijk er in sociaal opzicht voor staat? Tijdens Het Stadserf worden de globale uit komsten van de Sociale Index aan u gepresenteerd. Komt u ook? Het Stadserf vindt plaats op maan dagavond 20 februari van 20.00 tot 21.45 uur in de Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1. Vanaf 19.30 uur staan koffie en thee voor u klaar. Komt u ook? Opening door de heer Rob Oosthof (voorzitter) Presentatie Actieplan Luchtkwaliteit Vragenronde Pauze Presentatie Sociale index Vragenronde Einde Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22