Gemeenteberichten scholen meer zelf verantwoordelijk en grotere vrijheid Cultuureducatie: 15 FEBRUARI 2012 - PAGINA 3 "Ik ben zeer tevreden met deze ontwikkeling. Het biedt de scholen veel meer ruimte. Daarnaast ben ik ervan overtuigd dat het de scholen in staat stelt de kwaliteit van cultuureducatie en -parti cipatie te versterken." Wethouder Johan Grijzen Cultuur De 'Subsidieregeling' culturele vorming leerlingen primair onderwijs Schiedam 2012-2014' is gebaseerd op de wens van het onderwijs om meer zelf verant woordelijk te zijn voor de keuze van het onderwijsprogramma. Met de nieuwe regeling is het voor scholen mogelijk zelf cultuureducatie in te kopen en contact te onderhouden met de uitvoerders. Zo kan elke school dfe activiteiten kiezen die het beste aansluiten bij het onder wijsprogramma en de activiteiten laten uitvoeren op een moment dat dit voor de school betekenisvol is. Subsidie Via hun schoolbesturen kunnen scholen bij de geméentê subsidie aanvragen voor de uitvoering van cultuureduca- Uitgelicht tieve activiteiten passend binnen hun onderwijsprogramma. De gemeente Schiedam subsidieert de helft van alle gemaakte kosten met een maximum van 5,- per leerling. Daarnaast ont vangt elke school een drempelbedrag van 1.000,-- Voorwaarde hiervoor is dat scholen minimaal eenzelfde bedrag als het gesubsidieerde bedrag vanuit de eigen onderwijsmiddelen - elke school ontvangt ruim 10,- subsidie per leer ling vanuit het Rijk - inzetten voor de door hen-gewenste activiteiten. Tenmin ste 25% moet ingezet worden bij Schie- damse culturele instellingen. Grotere vrijheid De schoolbesturen reageren positief op de nieuwe subsidieregeling. "SIKO is blij met de grotere vrijheid om zelf activiteiten, voorstellingen en museum- bezoek te kunnén kiezen en organiseren waar dit de school het beste uitkomt", reageert Theo Riemersma, algemeen directeur SIKO. "Het gaat er immers om jonge mensen, onze leerlingen, in aanraking te brengen met verschillende vormen van cultuur, door bijvoorbeeld theater-, museum- of atelierbezoek." De schoolbesturen vragen wel aandacht voor een goede verhouding tussen het aan te vragen maximale subsidiebedrag en de daarvoor in te dienen planvorming vooraf en verantwoording achteraf. Breed en uitdagend aanbod Schiedamse leerlingen ontvangen een breed en uitdagend aanbod van acti viteiten. Hierbij is het de bedoeling dat in de totale schoolperiode verschillende kunstdisciplines zoals toneel, muziek, literatuur, audiovisueel en erfgoed aan bod komen. "We hechten veel waarde aan passieve (ondergaan) en actieve (zelf doen) kunstbeleving bij jongeren in onze stad. Daarom subsidieert de gemeente Schiedam scholen om cul tuureducatie voor hun leerlingen te ver zorgen. Dit kan zijn op school (in cle verlengde schooldag) maar ook in de wijk of bijvoorbeeld in het Wenneker- pand", vertelt een enthousiaste wethou der Grijzen (Cultuur). "Ook zo geven we uitvoering aan onderdelen van het col legewerkprogramma rond verbetering van de onderwijskwaliteit, meedoen en sociale stijging." Cultuureducatie is de verzamelnaam voor alle vormen van opleiding waarbij cultuur als doel of als middel wordt inge zet. Binnen het onder wijs biedt cultuuredu catie mogelijkheden de scholing aantrekkelijker te maken en verbindin gen te leggen tussen verschillende vakken. In dit kader stelde het college van burgemees ter en wethouders op 7 februari de nieuwe 'Subsidieregeling cultu rele vorming leerlingen primair onderwijs Schie dam 2012-2014' vast. De overzichtstentoonstelling Solo Spirit van het vrije werk van Theo Gootjes in het Centrum Beeldende Kunst wordt wegens succes verlengd. De tentoonstelling toont een compleet overzicht van het vrije werk van Theo Gootjes en is nog te bezichtigen tot en met 3 maart. Donderdag 16 februari vindt het wijkoverleg Nieuwland plaats in wijkcentrum Dreesplein. Johan Grijzen is bij het overleg aanwezig om met de bewoners in gesprek te gaan over het kunstwerk op het Nieuwlandplein. Daarnaast staan onder meer het Wijkbudgetoverzicht en de buitenruimte op de agenda. Dinsdag 21 februari vindt het wijkoverleg West plaats in wijkcentrum De Erker. Tijdens deze vergadering wordt onder meer een toelichting gegeven op de werkzaam heden opbouwwerk en het BOR-participatieprotocol Wethouder Mario Stam ontving onlangs een opvallende uitnodiging van Imad Laraj uit groep acht van basisschool de Troubadour. Imad vroeg aandacht voor het milieuproject waarvoor zijn klas op 10 februari meedeed aan de Warme truiendag. Imad beloofde Mario Stam: "als u komt dan krijgt u een kop lekkere warme chocolademelk die u nooit meer zult vergeten." Het Instituut Raadslieden organiseert, in samenwerking met de Belastingdienst, Stichting Welzijn Schiedam en Seniorenwelzijn Schiedam, invuldagen 'Belasting aangifte'. Op woensdagen in maart en april kunnen vrijwilligers u helpen met het invullen van uw belastingaangifte. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23