i Traditionele Japanse percussie in het theater Australische succesformule In de schaduw van Brei nu °°k 'n Schiedam verkrijgbaar JL fl Drie vrouwen, één man Online reserveren Finalisten Nieuwe Uri Geiler in theater UllülN ROTTERDAM urvn nasv UITGAAN .!?IEBERICHTEN| TERNATiONAL E Kijk ook op: deweekkrant.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 22 februari 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 31 Schiedam J@loezie (Eifersucht) van de Duits-Argentijnse (toneel) schrijfster Esther Vilar was onder de titel 'Ja lousie en trois mails' in 2010 één van dé theatersuccessen in Parijs en in Brussel. Vrijdag 2 maart, om 20.15 uur, is deze internationale theaterhit te zien in Theater aan de Schie. J@loezie is een actuele re latiekomedie waarin drie vrouwen strijden om één en dezelfde man. De oudste is zijn echtgenote, de middelste zijn minnares, de jongste staat op het punt dat te worden. Allemaal wonen ze in hetzelf de appartementencomplex, slechts van elkaar gescheiden door enkele etages. Verteerd door jaloezie gaan de dames elkaar verbaal te lijf, maar hun conflicten worden niet uitgevochten in persoonlijke confrontaties. De moderne technologie dient als trans portmiddel van hun woede en frustraties. De aanstichter van dit alles krijgt het publiek niet te zien, het zijn de vrouwen die dit originele toneelstuk dragen. Kaarten voor de voorstellin gen in Theater aan de Schie kunnen snel en eenvoudige online worden besteld via: www.theateraandeschie.nl Altijd zeker van een kaartje voor je voorstelling naar keuze via internet! Met veel expressie en tomeloze energie spreken de muzikanten van de Japanse percussiegroep Dadadadan Tenko een taal die iedereen ter wereld verstaat. Uitge voerd in prachtige kostuums en begeleid door Japanse blaas- en snaarinstrumen ten wisselen zang, dans en ritmische clownerie elkaar in rap tempo af. De voorstelling Tentekomai is zaterdag 25 februari, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Van het theater Schiedam De jonge slagwerkers bespelen de taiko (Japanse drums) met een gedisciplineerde precisie en perfecte timing. Een fusion met slagwerk uit andere wereld delen maakt de voorstelling tot een smeltkroes van daverende ritmiek uit oost en west. Naast moderne muzikale acts vertolkt Dadadadan Tenko ook mythi sche vertellingen, uitgevoerd in traditionele kostuums en bege leid door authentieke Japanse blaas- en snaarinstrumenten in een decor van neerdwarrelende kersenbloesem. Ook het publiek speelt een rol in de show. Hoe zit het met hun ritmegevoel? Dadadadan Tenko Muziek, dans en theater staan centraal in de voorstelling van Tenko. Met een schijnbaar Advertorial Muziek, dans en theater staan centraal in de voorstelling van Tenko. Maar ook het publiek speelt een belangrijke rol, want hoe zit het met hun ritmische gevoel? FOTO: PR speels gemak bespelen de tien jonge muzikanten de taiko, de samisen, de Japanse fluit en an dere instrumenten en op virtu oze wijze worden humoristische muzikale acts opgevoerd. Maar achter de 'speelsheid' schuilt de discipline; dagelijks wordt er urenlang getraind op fysieke kracht en geoefend in onder meer ritmiek en expressiviteit. Met daverend slagwerk brengt Tenko een visueel en muzikaal spektakel waarin de traditionele en moderne muziek en cultuur van Japan op sublieme wijze sa mensmelten. Dadadadan Tenko werd in 1987 opgericht door danser en chore ograaf Isaya Mondori. Na een jarenlange ervaring als klassiek danser ging Mondori op zoek naar een =ndividuele dansstijl. In de taiko, de Japanse drum, vond hij het instrument om zijn dans actiever" en energieker te maken. Uit deze combinatie van dans en slagwerk ontstond Da dadadan Tenko, die inmiddels in veel landen succes heeft. Reserveren Toegang tot de voorstelling is 27,00. Kaarten reserveren kan via de kassa van Theater aan de Schie, geopend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur en één uur voor aanvang van iedere voor stelling. Telefonisch is de kassa bereikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 - 16.00 uur op nummer (010) 2 467 467 en één uur voor aanvang van iedere voorstelling. Online reserveren kan 24 uur per dag via www.theateraandeschie.nl. Schiedam Rob en Emiel, bekend als fi nalisten van het tv-program- ma De Nieuwe Uri Geiler, spelen op veler verzoek nog één seizoen de show Wat nou cabaret?! Zaterdag 3 maart om 20.15 uur staan zij op het podium van Theater aan de Schie. Rob en Emiel worden om schreven als scherp, snel, hu moristisch, origineel, verras send, sfeervol, interactief en onvoorspelbaar leuk. Is het cabaret, stand-up comedy, of zijn het vooral twee heren met vlugge vingers die met mentale trucs hun publiek om de tuin leiden? Eerlijk gezegd is het van alles wat, maar eigenlijk voldoet geen enkele beschrijving. Rob en Emiel brengen een vernieu wende en verfrissende show met een hoog feel-good ge halte. Het publiek is dan ook altijd unaniem enthousiast. Niet alleen voor volwassen Zaterdag 3 maart, om 14.00 uur, zijn Rob en Emiel te zien met de voorstelling Ts- jongejonge; een voorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar. In Tsjongejonge laten Rob en Emiel niet alleen enkele van hun mooiste acts zien, maar leren de kinderen ook hoe ze meer zelfvertrouwen kunnen krijgen met behulp van een paar kleine trucs. Voorafgaand aan de voor stelling kunnen kinderen pannenkoeken versieren en komen eten. Na het overweldigende suc ces van de muziektheaterpro ductie "In de schaduw van Brei' brengen Vera Mann, Rob van de Meeberg, Martin van Dijk en Christiaan van Hemert op 4 maart de tijdloze nummers van Jacques Brei in een concertante uitvoering. Wereldklassiekers zoals Ne me quitte pas', Marieke, Orly, Het huilen van een vriend en vele andere bekende en min der bekende chansons komen voorbij. Geen imitaties van Brei maar met dezelfde pas sie gezongen en begeleid door Martin van Dijk (vleugel) en Christiaan van Hemert (viool, bandoneon,contrabas). Zon dag 4 maart, Meer info? 010- 4225244 of bestel via www. zondagochtendconcerten.nl. Aanvang ll.OOu. De zaal is open vanaf 10.30 uur. www.rotterdamsuitburo.nl IE presenteert haar cd 'Elle' vr 24 feb. ROOSBEEF Nieuw album 'Omdat ik dat wil' zo 26 feb. MATHILDE SANTING ïïie Anniversary Tour di 28 feb. BRAD MEHLDAU TRIO Uitverkocht NIEUWE LUX0R THEATER R0 THEATER SCHIEDAM - Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, twaalf jaar later, is zijn pro ductlijn daar uitgegroeid tot het best verkochte huidveizor- gingsproduct op natuurlijke basis en is 'Grahams' bij heel veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Nieuw in Europa Sinds kort zijn deze producten ook in Schiedam verkrijgbaar. Jeroen Dorresteijn haalde de crème naar Europa en introdu ceert het om te beginnen in Ne derland. Dorresteijn vertelt: "Vrienden van mij hebben kinde ren met eczeem die zich tot bloe dens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buiten landse internetfora steeds goede ervaringen van de Australische producten 'Grahams' tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoria sis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekop peld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden ge vonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van die ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig. Van mond tot mond Inmiddels ligt de crème, evenals Jeroen Dorresteijn met de Grahams productlijn de rest van de Grahams produc ten (waaronder bijvoorbeeld shampoo voor de hoofdhuid en een verzachtende balsem) in de winkels. Doordat deze winkels enthousi aste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewe zen. En de gebruikers zelf vertel len het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk be last zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. We krijgen dagelijks heel emotio nele reacties", vertelt Dorresteijn tot slot. 'Je kunt je niet yoorstellen wat het met iemand doet als die gene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is." De producten van Grahams zijn onder andere te koop bij: Gezondheidswinkel Libra, Hoogstraat 15, tel. 010-4263280 en Drogisterij Dessing, Hof van Spaland 32, tel. 010-4703184. Kijk voor meer informatie op www.grahams.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 31