Nog 14 sportcoaches WOON Karei SPORT! En jij? Bianca SPORT! En jij? Schiedam ruimt op Iconen in Dorpskerk Jenever valt in de prijzen Er zit muziek in de haven BINNEN EN BUITEN! BOULEVARD HOOGSTAD Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 14 maart 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 13 Wethouder Sport en Recreatie, Foort van Oosten, reikt de certificaten uit aan veertien cursis ten die geslaagd zijn voor de cursus Leider Sportieve Recreatie. FOTO: PR Schiedam Ook Schiedammers staken j zaterdag de handen uit de mouwen tijdens de lande lijke opschoondag. In de loop van de week vinden er nog verschillende activitei ten plaats. Zo krijgen basis schoolleerlingen een afValles en gaan ze vervolgens naar buiten om de straten rond de school flink op te schonen. Ook zijn er na schooltijd in de Fultonstraat verschillende activiteiten voor de kinderen en worden de pleinafspraken onthuld. Irado ondersteunt al deze acties en levert de materialen die nodig zijn om de straten op te schonen. Schiedam Zondag 18 maart is er weer een zondagmiddagevene ment in de Dorpskerk te Schiedam-Kethel. Dit keer staat de middag geheel in het teken van het Orthodoxe Christendom. Kunsthisto rica Karin Braamhorst geeft een lezing over het geheim van de Russisch icoonkunst, en aan de hand van een j diapresentatie neemt zij de toeschouwer mee naar de pracht en praal van de Oos terse Kerk. De Vlaardingse Ichthuscantorij, onder lei ding van dirigent Oksana Kryuchkova, maakt het sfeerbeeld compleet door verschillende Russische kerkliederen ten gehore te brengen. Aanvang om 15.00 en de toegang is gratis. Wethouder Sport en Recre atie, Foort van Oosten, reikte 9 maart op het LIFE college certificaten uit aan veertien cursisten die geslaagd zijn voor de cursus Leider Sportieve Recre atie, oftewel sportcoach. Van de redactie Schiedam Daarnaast tekenden de jonge ren een vrijwilligerscontract bij Sport en Recreatie van de gemeente. Als sportcoach wor den de jongeren ingezet tijdens sportactiviteiten door de ge meente Schiedam en verschil lende Schiedamse organisaties. De cursus startte in oktober 2011, waarna er wekelijks bij eenkomsten plaatsvonden op het LIFE College. Dit is het tweede jaar dat de cursus Leider Spor tieve Recreatie wordt aangebo den Vorig jaar slaagden er vijf coaches, dit jaar al veertien. 'Alle Schiedammers een leven lang sporten en bewegen'. Dat is het doel van het Schiedamse sportbeleid. Sport en Recreatie wil dit onder andere bereiken door Schiedammers te stimu leren om, ongeacht hun leeftijd, te sporten en bewegen. "Met het aanbieden van deze cursus wordt jongeren perspectief en scholing geboden. Daarnaast worden sport- en spelactivitei ten in de wijken gestimuleerd, waardoor jongeren-meer gaan sporten en bewegen", stelt de gemeente. Jongeren die de cursus tot port- coach hebben gevolgd kunnen voorgedragen worden voor een scholarship bij de Krajicek Foundation voor een vervolg opleiding op bijvoorbeeld een MBO opleiding Sport en Be wegen, Centraal Instituut Op leiding Sportleiders (CIOS) of een specifieke sportopleiding, als KNVB jeugdtrainer of tafel- tennistrainer bij ttv Scyedam. Schiedam NOTARIS Jenever heeft op de World Spirits Award 2012 diverse prijzen in de wacht gesleept. De jenever werd in 1988 geïntroduceerd door de familie Jansen en wordt tot op heden nog steeds op ambachtelijke wijze gestookt in branderij De Tweelingh te Schiedam. Het assortiment bestaat uit zes verschillende jeneverspecialiteiten, die al lemaal in de prijzen zijn ge vallen. "Dit is een prestatie waar ik erg trots op ben, sa men met mijn medewerkers en de familie Jansen", aldus algemeen directeur Dick Jansen. De distillateur uit Schiedam zit niet stil en lanceert dit jaar de NOTARIS Vintage 1991. Een zeer oude jenever uit een eikenhouten vat, dat in 1991 in de kelders van branderij De Tweelingh is gelegd. Deze exclusieve jenever zal in een zeer be perkte oplage van 140 stuks beschikbaar worden gesteld. Dit collectors viel bij de jury van de World Spirits Award erg in de smaak en werd ver kozen tot 'Best product in category'. Regio Deze zomer is er volop muziek in de Rotterdamse haven. Dat heeft te maken met het thema van de We reldhavendagen van 2012: 'Er zit muziek in de haven'. Het plan is om in de aanloop naar de Wereldhavendagen toe allerlei soorten concerten te or ganiseren op unieke plekken in de Rotterdamse haven. De or ganisatie zoekt ook contact met de diverse muziekfestivals en -instellingen om gezamenlijke initiatieven te ontwikkelen. Op de Wereldhavendagen zelf op 7, 8 en 9 september vinden er 'op het water en het evenemen tenterrein, maar ook in het cen trum van Rotterdam, op diverse podia optredens plaats. De organisatie roept muzikaal talent op zelf te komen met ideeën. Ze kunnen die in eerste instantie lanceren via e-mail info@wereldhavendagen.nl of per telefoon 010-2524949. Volgens de Stichting Wereldha vendagen ligt dit jaar het thema erg voor de hand. "De Wereld havendagen wordt 35 jaar jong. Initiatiefnemer en hoofdsponsor Havenbedrijf Rotterdam bestaat in 2012 zelfs 80 jaar en het is 175 jaar geleden dat de Mariniers hun thuisbasis in Rotterdam vestigden. Drie jubilea in één jaar, dat mag gevierd worden. Het thema 'Er zit muziek in de haven' past daar uitstekend bij. Natuurlijk blijft ook dit jaar de haven centraal staan tijdens de Wereldhavendagen. De gelui den van de haven klinken als muziek in de oren. De groei van de haven en de nieuwe arbeids kansen zijn de toekomstmuziek van de Rotterdamse haven. Op het gebied van innovatie mag de Rotterdamse haven zich meten met andere wereldhavens. Re den om wereldmuziek uit alle windstreken waar de schepen, bedrijven en inwoners van Rot terdam vandaan komen in het weekend van 7,8 en 9 september eens extra onder de aandacht te brengen", aldus de Stichting Wereldhavendagen. Het mooie weer komt er weer aan en we gaan lekker naar buiten! Kom nu naar Woonboulevard Hoogstad en laat u inspireren door de nieuwste trendkleuren, de mooiste woonideeën en voorjaarstrends voor Woonboulevard Hoogstad: beleef een trendy voorjaar! A20 - afrit 8, Westlandseweg (naast McDonald's) www.woonboulevardhoogstad.nl VLAARDINGEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 13