5G1IIPAM F4 i H H I li i Tv'. Veertien nieuwe sportcoaches! Swimstar van start! Huis te Riviere was meer dan donjon ;\ui jm- Schiedam Gemeenteberichten wmÊÊmi SB 14 MAART 2012 - PAGINA 1 Wethouder Foort van Oosten (Sport en Recreatie) en de 14 nieuwe sportcoaches. Foto: Jan van der Ploeg Wethouder Foort van Oosten (Sport en Recreatie) reikte 9 maart op het Lentiz|LlFE College certificaten uit aan veertien cursisten die geslaagd zijn voor de cursus 'Leider Sportieve Recreatie' (Sportcoach). Daarnaast tekenden de jongeren een vrijwilligerscontract bij Sport en Recreatie. Als sportcoach wor den zij ingezet tijdens allerlei sportacti viteiten. Dit is het tweede jaar dat de cursus Leider Sportieve Recreatie wordt aangeboden. De cursus startte in oktober 2011, waarna er wekelijks bijeenkomsten plaatsvonden op het LentizjLIFE College. Scholarships Vorig jaar staagden ér vijf coaches, dit jaar al veertien. De cursisten zijn klaargestoomd voor het examen onder begeleiding van Sport en Recreatie, SWS Welzijn en cursusleiders van de organisatie Buurtlab. Met het aanbie den van de cursus LSR (Sportcoach) wordt jongeren perspectief en scholing geboden. Jongeren die deze cursus hebben gevolgd, kunnen voorgedragen worden voor een scho larship, een vervolgopleiding, bij de Krajicek Foundation. Een leven lang sporten en bewegen Door de inzet van sportcoaches worden sport en spelactiviteiten in de wijken gestimuleerd waardoor jongeren meer gaan sporten en bewegen. Dit draagt bij aan het doel van het Schiedamse sportbeleid: 'alle Schiedammers een leven lang sporten en bewegen'. Sport en Recreatie wil dit onder meer bereiken door Schiedammers te stimuleren om, ongeacht hun leeftijd, te (gaan) sporten en bewegen. Op 14 februari is Swimstar gestart; een pilot waarin kinderen in vier lessen op een speelse manier de vele facetten van de zwemsport ervaren. Daarnaast leren de kinderen meteen op een veilige manier spelen in het water. De Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) heeft Zwembad Zuid uitgekozen deel te nemen aan de pilot waar de groepen 7 van de St. Jo zefschool aan meedoen. EVENEMENTENLADDER AFDELING IN BEELD Schiedam is een stad met vele monumentale gebouwen met als be kendste de Korenbeurs, het Proveniershuis en de molens. Maar het oudste gebouw dat we in Schiedam hebben, is de ruïne aan de Broers- vest. Het complex was veel groter dan de huidige ruïne (de resten van het kas teel). Behalve het kasteel was er ook een grote voorburcht, grofweg van de Broersvest tot halverwege het Stadserf. In het Klant Contact Centrum is een maquette te zien zoals het kasteel er moet hebben uitgezien. Nu gelegen in de schaduw van het Stadskantoor, is de ruïne een herin nering aan het ontstaan van de stad en vrouwe Aleida. In 1258 kreeg deze weduwe van graaf Willem II van Holland de zorg over het graaf schap Holland en de verantwoordelijkheid voor de opvoeding van graaf Floris V. Zij kocht de polder van Dirk van Bokel en liet vlak bij de rivier de Schie een kasteel bouwen waar zij met haar zeven kinderen ging wonen. Hollandse edelen, die het vreselijk vonden dat een vrouw hen regeerde, ontnamen Aleida het regentschap en haar bezittingen waaronder haar 'woninghe ter Nuwer Schie'. Toen de twaalf jaar oude Floris V als 'meerderjarige' zelf het bestuur van zijn graafschap opnam kreeg vrouwe Aleida haar kasteel terug. Doordat zij een kerk stichtte, markt- en stadsrecht verleende en een gasthuis stichtte kon Schiedam snel een plaats onder de Hollandse steden ver werven. Ruïne In 1573 of 1574 vernielden de Watergeuzen de versterkingen van het Huis te Riviere om te voorkomen dat de Spanjaarden ooit nog eens van daar uit Schiedam onder controle kregen. De stad Schiedam kreeg de ruïne van het kasteel in 1688 in eigendom. Al die eeuwen bewoning leverden vele bodemvondsten op. Voor educatieprojecten maakte het Gemeentearchief een bouwplaatje van de ruïne. Er is nog een klein aantal over. Geïnteresseerden kunnen zolang de voorraad strekt een exemplaar krijgen bij de receptie van het Gemeentearchief. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag ge opend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. TOB Raadsvergadering Datum 15 maart Locatie Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Tijd 20.00 - 24.00 uur Wijkoverleg Zuid Wijkoverleg Groenoord 19 maart 22 maart BVSZ, Leliestraat 10 Zorgcentrum Harg-Spaland, Willem Andriessenlaan 2 19.30 - 22.00 uur 20.00 - 22.30 uur Vergadering Rekenkamercommissie 20 maart Stadhuis van Vlaardingen, Markt 11, Vlaardingen 19.30 - 22.30 uur Boek en bal 24 maart Theater aan de Schie, Stadserf 1 19.30-01.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online ^g^SÊtÊÊÊÊMÊÊÊÊÊÊÊÊSÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊ^iÊSSÊÊk6ÊÊSÊÊSÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊSÊÊÊiOÊÊ

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23