Informatieavond inrichtingsplan Oranjeburgh Open dag Natuur- en Milieu Educatief Centrum De gemeenteraad vergadert op 15 maart gemeente Schiedam 14 MAART 2012-PAGINA 2 Bob van der Lugt Hoofd theaterschool SKVR Op 28 maart organiseert de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam (SKVR) een informa tiedag in het Wennekerpand. 1. Wat gaat er tijdens de informatiedag gebeuren? Schiedamse kinderen en hun ouders kunnen kennismaken met het aanbod en de docen ten van SKVR Theaterschool; we stellen onszelf kort voor waarna iedereen aan de slag kan in de gratis workshops. 2. Wat kunnen ouders en kinderen verwachten van de cursussen? Voor SKVR is theater maken een feest en spelplezier van groot belang. We gaan uit van de leerling en halen eruit wat er in zit. In de les staat toneel spelen centraal en voor kinde ren vanaf 8 jaar komt daar ook zang en dans bij. 3. Doen de kinderen ook podiumervaring op? Wij vinden podiumervaring opdoen belangrijk. Daar begin nen we meteen mee. We sluiten iedere cursus af met een presentatie, waar alle ouders, vrienden en familie welkom zijn. 4. Wie kunnen zich voor de lessen opgeven? Alle Schiedamse kinderen die zin hebben in een uitdaging. Er is aanbod voor iedereen van 4 tot 18 jaar. Of je nu ervaring hebt of net begint, iedereen is welkom! 5. Wat vind je van het Wennekerpand? Het is een prachtige locatie. De fantasie en de kwaliteit van de kinderen komt hier volledig tot zijn recht. Fantastisch dat SKVR hier aan de slag kan gaan! Kijk voor meer informatie over het SKVR theateraanbod in Schiedam op www.skvr.nl/ wennekerpand. Op de plaats waar voorheen het Vlietland ziekenhuis stond wordt binnenkort nieuwbouw gerealiseerd onder de naam Oranjeburgh. De afgelopen ja ren heeft u regelmatig kunnen lezen over de sloop van de ou de bebouwing en de plannen om op deze locatie woningen te bouwen. Nu organiseert de gemeente Schiedam een informatiebijeenkomst om u bij te praten over de huidige stand van zaken. De plannen zijn inmiddels zo ver gevorderd, dat het gebied bouw rijp kan worden gemaakt; bin nenkort worden de eerste kavels te koop aangeboden. Daarom organiseert de gemeente Schie dam een informatiebijeenkomst, waarop de huidige stand van za ken wordt toegelicht. Belangrijkste onderwerpen De belangrijkste onderwerpen die tijdens deze bijeenkomst aan de orde komen zijn Het inrichtingsplan; hierin wordt een verdere uitwerking van de inrichting van de openbare ruim te beschreven. De stand van zaken van het 'studiegebied'. Een deel van het plan Oranjeburgh was tot voor kort aangeduid als 'studiege bied', mede omdat er nog geen uitspraak was over de monu mentenstatus van het voorma lige zusterhuis. Inmiddels heeft het zusterhuis de status van gemeentelijk monument gekre gen. Tijdens de bijeenkomst worden de plannen toegelicht aan de hand van presentaties, maar u kunt de plannen ook zelf bekijken. Uiter aard is er ruimte voor het stellen van vragen. De informatieavond wordt gehouden op dinsdag 27 maart om 19.30 uur in de Aleida- zaal van het Stadskantoor, Stad- serf 1Schiedam. De zaal is open om 19.15 uur. Op zondag 18 maart organise ren Speel-O-Theek 'Ikkie', Na- tuur- Milieu Educatief Centrum Schiedam (NME Centrum) en Voorlichtingscentrum 'De Groene Raat' speciaal voor kinderen een grootschalige natuurdag in de Groene Drie hoek. De Groene Driehoek is onderdeel van de Schiedamse Kethelpoort, die toegang biedt tot het Midden- Delfland gebied. Het thema van de dag is lente en de Boshoek heeft schapen met lammetjes in de hoofdrol. Het jaar van de bij Omdat 2012 het jaar van de bij is, staan in het NME Centrum bijen en vlinders centraal. Marianne Goudswaard promoot haar boek 'Fleur de Bij' en zal hieruit voor lezen. Het NME lokaal wordt in gericht voor de lente-excursie en er is heel wat te zien en doen. Zo zijn er kuikentjes en kalfjes, vertelt een imker over de bijen en is er honing te proeven en te koop. Van bijenwas kun je kaarsjes rollen en je kunt bijtjes knutselen. Kinderen kunnen hun eigen vlinderstempel maken en met een beetje geluk zijn er ook levende distelvlinders te bewonderen. Voor de volwassen maken we een hoekje waar Midden Delfland thee gedronken kan worden. Naar buiten! Ook buiten is er veel te zien! Zeker als je de speurtocht doet. Deze gaat langs alle lenteboden. Zo leer je spelenderwijs van alles over de geheimen van de lente. Wij zien jullie graag op het gezel ligste plekje van Schiedam. Het gebouw is geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Graag tot dan! Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? Op donderdag 15 maart 2012 vergadert de gemeenteraad vanaf 20.00 uur in de Aleida- zaal van het Stadskantoor. Er wordt gesproken over onder andere Integratie en segrega tie in het basisonderwijs, het Actieplan luchtkwaliteit en het rapport van de Enquêtecom missie Gustoterrein 'Tussen droom en daad'. De vergade ring is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de agenda staan A-stukken en B-stukken. A-stukken zijn zoge naamde 'hamerstukken' waarmee de raadscommissie unaniem heeft ingestemd. De raad hoeft alleen nog een besluit te nemen. B-stuk ken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is. Hierover moet nog overleg plaatsvinden. A-stukken Na uitgebreide bespreking door de raadscommissie wordt het rap port van de rekenkamercommissie 'Evalueren, leren en opschonen', over het opvolgen van eerdere aanbevelingen, als A-stuk behan deld (punt 6). Ook het voorstel over de vroeg- en voorschoolse opvang (WE) en schakelklassen is een'A-stuk (punt 7). Omdat er tijdens de vorige raadsvergadering evenveel voor- als tegenstemmers voor de motie waren, wordt de motie over de ophoging en her inrichting van de wijk Kethel-Oost opnieuw in stemming gebracht. Meer informatie Voor meer informatie over de ver gadering kunt u contact opnemen met de griffie van de gemeente Schiedam, telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 41 of 010 - 219 10 46 of per e-mail via het e-mailadres griffie@schiedam.nl. Informatie over de commissies en raad, zoals de genoemde raadsstukken en de volledige raadsagenda, vindt u op www.schiedam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 24