Speelterrein weer even schoon ^^errassing van de dag! Boek&Bal: literaire kanonnen sluiten 77e Boekenweek af Column Klein nieuws Leraar altijd bereikbaar TE HUUR Gezien bij deTV-makelaar RTL4: Parkwoningen waterweg WONiN www.deparkwoningen.nlwww.babberspoldernieuw.nl De verrassende kant van viaardingen TE KOOP Ook u willen we graag verrassen! Maak een afspraak: (010) 248 88 88. Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 14 maart 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 29 Elk jaar zetten vele Neder landers, en dus ook Schie dammers, zich tijdens de Opschoondag extra in voor een schone stad. In ver schillende wijken ruimden bewoners en organisaties zaterdag zwerfafval op. Door lezer Bart Bos Schiedam Het schoonhouden van je buur tje lijkt soms dweilen met de kraan open; waar de één zijn troep netjes in de afvalbak de poneert, daar gooit de ander het achteloos op straat en in plantsoenen. Zo ondervinden ook omwonenden van het oud ste stadspark van Schiedam, de Plantage. Met lede ogen moe ten zij iedere keer toekijken hoe hangjongeren het park na een ongenodigd bezoekje vol zwerf afval achterlaten. Met name de onlangs met trots opgeknapte speeltuin moet het iedere keer ontgelden, zo ondervonden de vrijwilligers ook tijdens de Op schoondag. Het speelterrein was bezaaid met plastic bekertjes, blikjes, lege petflessen en kapotte fles sen sterke drank. De tafelten- nistafel.was niet door kinderen te gebruiken door de laag ka pot glas op de tafel, net zoals de grond rondom de tafel en klimrek. Omwonenden maak ten zich met gegronde rede nen kwaad op deze gevaarlijke chaos, want hier je kind laten spelen, kan voor behoorlijk gevaarlijke situaties zorgen. Dat het de bedoeling is om je buurtje een extra poetsbeurt te geven, begrijpen de vrijwil ligers maar al te goed, maar op dit onnodige extra werk hadden zij niet gehoopt. Maar ondanks dat de moed enigszins in de schoenen was gezonken, trokken leden van de bewonersvereniging Plan tage gezamenlijk met bewoners en kinderen uit de buurt met vereende krachten ten strijde tegen het zwerfafval tijdens de Opschoondag. Gewapend met bezems en papierprikkers, zo als ieder jaar weer geleverd door Irado, werd de ene na de andere vuilniszak gevuld met afval. Een paar uurtjes kwaad ma ken, leverde in ieder geval het zichtbare resultaat van een tijdelijk opgeruimde speeltuin op, waar kinderen weer veilig kunnen spelen zonder de angst van rond slingerend glas. De grote groep vrijwilligers hoopt in ieder geval dat de klus niet voor niets is geweest en dat j ook gemeente en politie een oogje in het zeil houden om een vervolg van deze chaos te voorkomen. De Landelijke .Opschoon dag is ook het startsein voor de Week van Nederland Schoon. De gehele week j zijn er in Schiedamse wijken j nog schoonmaakacties, met name scholen trekken deze week ten strijde tegen het vele zwerfafval. Schiedam De 77e Boekenweek wordt in Schiedam op zaterdag 24 maart feestelijk afgesloten met Boek&Bal. Een waar paradijs voor liefhebbers van literatuur, poëzie en muziek. Het programma is een combina tie van grote namen en nieuw komers in het literaire veld. De avond wordt opgeluisterd met een inspirerende randprogram- mering. De prijswinnende auteur Arthur Japin en literaire verrassing Pe ter Buwalda prijkten als eersten op de affiche van het Boek&Bal 2012, die inmiddels is aangevuld met de bekende namen Kluun, Robert Vuijsje en Susan Smit. Naast een interessant en gevari eerd aanbod van grote schrijvers en gevestigde namen, krijgen in de editie van 2012 ook nieuwe en Schiedamse talenten op het gebied van literatuur, cabaret en poëzie een plek. Zoals de in Suriname geboren Karin Amatmoekrim. Ze is onder het grote publiek wellicht nog niet zo bekend, maar haar romans over existentialistische thema's oogsten veel lof in de literaire kritieken. Buiten de muren van de bibli otheek en het theater kan er in informele sfeer met Arthur Ja- pin en Peter Buwaldi gedineerd worden tijdens een Literair Diner in respectievelijk Restau rant 't Stadhuys en Eetcafé 't Stadserf. Hiervoor moet apart gereserveerd worden via 010- 7146333 of literairdiner@debi- bliotheekschiedam.nl. Kaarten voor Boek&Bal kosten 15 euro en zijn te koop bij The ater aan de Schie, boekhandel van Leeuwen (Broersvest 85) en boekhandel Post Scriptum (Hof van Spaland 31). Gewapend met bezems en papierprikkers, zoals ieder, jaar weer geleverd door Irado, werd de ene na de andere vuil niszak gevuld met afval. FOTO: BART BOS Op de pagina van de gemeenteberichten stond een artikel dat Schiedamse leerlingen vaker hun school afmaken. In 2010-2011 stopten 231 leerlingen te vroeg met school en een jaar eerder 270. De ge meente Schiedam heeft extra geld uitgegeven om te zorgen dat kinderen op school blijven en hun diplo ma halen. Wij vinden het goed dat de gemeente dit doet. Onze ouders zeggen ook dat het heel belang rijk is om je school af te maken. Wij zouden graag automonteur, forensisch onderzoeker of ICT'er worden en daar moetje voor studeren. Toch vinden wij 231 kinderen te veel. In de krant stond dat deze kinderen vaak extra begeleiding no dig hebben. Ze hebben het thuis moeilijk en weten soms niet-goed met hun problemen om te gaan. Waar moeten deze kinderen naartoe bellen wan neer ze het moeilijk hebben? Wij zouden eerst naar onze familie of vrienden gaan. Maar wanneer dit niet helpt, dan willen wij iemand anders kunnen spreken die wij vertrouwen. Op onze school is een vertrouwenspersoon, maar deze kan je niet altijd bellen. Daarom zou het goed zijn wanneer er altijd een leraar is die je kan bellen. Een gsm die de lera ren aan elkaar doorgeven. Wanneer kinderen ge holpen worden, zitten ze beter in hun vel en gaan ze vaker hun school afmaken. Kowtar (12) Marcelina (11) en Cuenton (12) Obs Het Startblok Kinderen geven in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl De uitzending kunt u terugkijken via www.rtl.nl/xl/#/home Op 6 maart waren onze Parkwoningen te zien bij het programma TV-makelaar van RTL4. De royale ruimte van de woningen was goed te zien. Ook de verrassende splitlevelindeling, het vrije uitzicht en de zeer verzorgde uitstra ling vielen goed in de smaak. Onze Parkwoning kwam daardoor naar voren als "de verrassing van de dag" Voor meer informatie kunt u kijken op: BdbbGTSPolClGrWB^iK vanaf 254.250,- v.o.n. met erfpacht- constructie Of kom langs op zaterdag 31 maart van 11.00 uur tot 15.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 29