Maatschappelijke stage? Wii betalen de hoogste dagprijs GOUDINKOOP NIEUW OPENING Lever jouw bijdrage aan de maatschappij van vandaag én morgen Pharos Reizen van ANWB Romantiek langs de Rijn vriendinnenweekend Gouden sieraden die U niet meer draagt, of het ligt alleen maar in de kast? Kom langs voor een vrijblijvende Taxatie! Fransenstraat 20 3131 CC Vlaardingen tel 010 223 4511 Herenstraat 48 Voorburg I Openingstijden Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 14 maart 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 47 Recyclen doen we samen fflttTUD buren en lever ze gratis in bij de milieustraat van je gemeente. Dan zorgt Wecycle dat het opti maal wordt gerecycled. Of start een Wecycle-inzamelpunt op school, zodat iedereen zijn ap- Meer weten? Kijk op wecycle.nl/stage en bekijk de recyclingvideo's. Facts Figures Bin Nederland zijn 425 miljoen elektrische apparaten In elk huis zijn er meer dan 50 apparaten en 9 spaarlampen te vinden In mobiele telefoons zit een kleine hoeveelheid goud Gemiddeld 4 apparaten in huis worden niet meer gebruikt (kapot of gedateerd) Per persoon produceren we jaarlijks ruim 18 kilo e-waste Daarvan verdwijnt ruim 2 kilo in de vuilnisbak Lezersactie Op zoek naar een goed idee voor je maatschappe lijke stage? Help je buren, vrienden of familie met het inleveren van kapotte kleine elektrische apparaten en spaarlampen. Dat is goed voor het milieu en je inves teert in je eigen toekomst. Urban Mining: op jacht naar 33 miljoen kilo verloren kleine apparaten. Ieder jaar verdwijnt meer dan 33 miljoen kilo aan kleine elektrische apparaten en spaarlampen (e-waste) in de vuilnisbak. Dat is zonde, want Helpen inleveren: goed idee voor maatschap pelijke stage kleine elektrische apparaten kunnen voor gemiddeld 75% worden gerecycled, spaarlam pen zelfs voor meer dan 90%. Een spaarlamp, een smartphone of een boor zit vol met grond stoffen zoals metalen, glas en kunststof. Door recycling wor den deze grondstoffen behou den om nieuwe producten van te maken. Dit noemen we ook wel 'Urban Mining'. Zo kan iedereen blijven genieten van nieuwe producten én sparen we het milieu. Maar dan moeten apparaten en spaarlampen eerst wel worden ingeleverd! Dit kan je doen Verzamel kleine afgedankte elek trische apparaten en spaarlam pen thuis, bij familie of (oudere) Ontdek het prachtige Zeven gebergte, bij Bonn en Kö- nigswinter aan de Rijn! Hier kunt u heerlijk wandelen in Nationaal Park Siebenge- birge. Maar u kunt ook een boottochtje maken over de Rijn. Of een autoritje door de wijngaarden. Ook romantisch: met een treintje naar de kasteelruïne op de de Drakenrots! Lekker de stad in? Bonn, Königs- winter en Keulen zijn vlak bij. Of gaat u naar pretpark Phantasialand? Last but not least: bij dit scherp geprijsde arrange ment is lekker veel inbegre pen! En dat op nauwelijks anderhalf uur rijden van de Nederlandse grens! Uw verblijf U verblijft in Hotel Regina in Sankt Augustin, een een voudig maar goed hotel, met o.a. een restaurant, bar en gratis parkeergelegenheid. De ruime tweepersoonska mer heeft aparte bedden en is voorzien van tv en telefoon. Badkamer met douche, toilet en föhn. Het hotel ligt op ongeveer een kwartiertje van de Rijn, Kö- nigswinter, het Siebengebirge en Bonn. Die laatste stad is ook met de tram eenvoudig te bereiken. Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangendiner lx koffie met koek lx welkomstdrankje informatiepakket over de omgeving 1 fles bronwater bij aankomst Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/week- krant, of via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per ge- sprek) met zoekcode 32700 Prijzen 14/03-15/12 109 Prijzen in p.p. Niet inbegre pen: reserveringskosten en kos ten calamiteitenfonds Klik&Win Win een in York voor 2 personen! ga snel naar paraten op school kan inleveren. Als Wecycle-inzamelpunt kan een school gratis Jekko's aan vragen. Jekko is de handige in- zamelbox voor thuis voor kleine apparaten, spaarlampen en lege batterijen. - - Gouden sieraden Goudmunten gouden horloges Tandgoud Zilver sieraden zilverbestek Diamanten Ellen te Braak Maandag: 13:00 - 17:30 Dinsdag: 09:30 - 17:30 Woensdag: 09:30-17:30 Donderdag: 09:30 - 17:30 Vrijdag: 09:30 - 17:30 Zaterdag: 10:00-17:00 Zondag: gesloten 'wt»

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 47