Dichter op risicobedrijven ertifica Scriptum Alles omgekeerd Gratis Boekenweek-lezingen in Post 'Waaier aan overtredingen, waar je de moed van in de schoenen zeikt' Vrij baan voor bijen Opknapbeurt zwembad Rotterdam wil op korte termijn hoorzitting over Odfjell Wie volgt Verver op? Oplichter moet zitten Samen Doen Scouts laten zich van beste kant zien 1 Wetland Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 14 maart 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 8 Schiedam Station Kethel zit er op korte termijn niet in. Dit betekent dat ook het doortrekken van de tram nog heel wat jaren op zich zal laten wachten. Wijk- en Bewonersvereni ging Spaland heeft voor de tussentijd een goede be stemming bedacht voor het braakliggende terrein. Met hulp van bewoners moet de trambaan een aantrekkelijk gebied voor bijen worden. In 2012 wordt aandacht ge vraagd voor de slechte situ atie van de bijen in het wild. Aangezien het Nederlandse landschap qua aanbod van bloemen sterk is verschraald, zijn vele soorten wilde bijen in gevaar. In de afgelopen jaren heeft er een onrustba rende bijensterfte plaats ge vonden in Nederland. Dat is in meerdere opzichten verve lend. Zo is onze voedselvoor ziening bijvoorbeeld voor een belangrijk deel afhankelijk van de bestuivende arbeid door bijen. De bewonersvereniging wil het hele stuk tussen de ro tonde en de keerlus voorzien van bijvriendelijke strui ken. "Samen kunnen we de trambaan, die nu vaak wordt gebruikt als opslagruimte, ombouwen tot een mooie groenzone langs onze wijk. En daarnaast helpen we de natuur een handje", meldt de bewonersvereniging. Deelnemers verzamelen op zaterdag 17 maart om 10.45 uur bij de ingang van de Akkers. Naar verwachting wordt deze activiteit rond 12.00 uur afgerond. Aanmel den via 010-4706208 of stuur een mailtje naar spalander@ planet.nl. Schiedam Vrienden van Zwembad Zuid gaan zaterdag tijdens NL Doet aan de slag om het zwembad een betere uitstra ling te geven. Vrienden en vrijwilligers verven die dag de banken op het buitenter rein, maken het terras schoon en doen andere klusjes. Pla fonds en zijwanden worden geverfd en de plantenbakken krijgen extra verzorging. De Schiedamse kunstenaar Hare Wiegman maakt een kunst werk in stripverhaalvorm. De aanschaf van materialen en de fourage worden finan cieel mogelijk gemaakt door een aantal sponsors. Het samenvoegen van de verschillende inspecties, zoals het Kabinet van plan is, maakt het in de toekomst beter mogelijk om bedrijven als Odfjell effectief aan te pakken. Door Rob Kofebelinfe Regio Dat zei staatssecretaris Joop Atsma vorige week dinsdag in de Kamercommissie Infrastruc tuur en Milieu, die over de reeks van incidenten bij het tankop- Schiedam Bij boekhandel Post Scriptum in het Hof van Spaland wordt veel aandacht aan het Boekenweek thema 'vriendschap (en andere ongemakken)' geschonken. Vrijdag 16 maart vertelt Piet Ca- lis over zijn vriendschappen met slagbedrijf in de Botlek sprak. Gemeenten en provincies moeten gaan samenwerken in regionale uitvoeringsdiensten (RUD's) om de kwaliteit van de vergunningverlening, het toe zicht en de handhaving van bij voorbeeld risicovolle bedrijven te verbeteren. Atsma zei ook te studeren op mogelijkheden om bedrijven die vaak in de fout gaan financieel harder te treffen met zogenoemde bestuurlijke boetes. Odfjell verzweeg vorig jaar au gustus onder meer een grote lekkage van het kankerverwek- Nederlandse en Vlaamse schrij vers. Wat hadden bijvoorbeeld Jan Wolkers, Gerard Reve of Hella Haasse hem te vertellen? De lezing begint om 20.00 uur en is gratis. Iedere bezoeker maakt kans een gesigneerd exemplaar van 'Literaire vriendschappen' Schiedam De Scouts van de Scouting Taizé-groep, jongens en meisjes in de leeftijd van 11 tot en met 14 jaar, helpen vrijdag 16 maart de Padden- werkgroep Schiedam met het overzetten van padden, kik kers en watersalamanders. Uitgerust met een reflexte- rend vest, een zaklamp, een notitieblokje en een potlood of pen en handschoenen gaan de Scouts op pad om op de Harreweg, het fiets pad tussen de Harreweg en Groeneweg en op de Kerk- weg de padden, kikkers en watersalamanders te helpen met oversteken. Vooraf zijn de Scouts goed kende benzeen. Inmiddels is be kend dat Odfjell in de afgelopen tien jaar 64 keer in de fout ging. Atsma sprak van een 'waaier aan overtredingen, waar je de moed van in de schoenen zakt'. Het Noorse bedrijf staat inmiddels onder verscherpt toezicht. De staatssecretaris benadrukte te winnen. Ga naar de website www.postscriptum.nl voor een deelnameformulier of haal het af in de winkel. Een week later, donderdag 22 maart, is schrijfster Kieke Plooij, die de Schiedamse roman 'De brander' schreef, te gast in de boekhandel. Haar ro- geïnformeerd om padden, kik kers en watersalamanders te herkennen, want zij moeten no teren hoeveel zij er overzetten. Ook hebben zij de droeve taak om het aantal dood gereden padden en kikkers die zij op de weg tegenkomen te registreren. Vanaf 19.00 tot 21.00 uur kun nen Schiedammers de Scouts tegen het lijf lopen in het gebied tussen de Harreweg, de Groene weg en Kerkweg. Een dag later komen de Scouts in actie tijdens NL Doet. Samen met leden van de Schiedamse gemeenteraad gaan ze de lente brengen bij de bewoners van de bejaardenhuizen Schiewaegh aan de Nieuwe Damlaan en Spaland aan de Willem Andries- wel dat er sinds oktober het een en ander ten goede is gekeerd. Daar kwamen overigens wel vier dwangsommen van de milieu dienst DCMR aan te pas. Op de dag dat de Kamercom missie over Odfjell sprak, startten de Arbeidsinspectie, milieudienst en de Veiligheids regio Rotterdam-Rijnmond een, onaangekondigde, grootschalige inspectie bij het bedrijf. Daarbij bleken opnieuw zaken niet in orde. De Rotterdamse gemeen teraad is het spuugzat en wil op korte termijn een hoorzitting over Odfjell. man gaat over een brander die in de 19e eeuw worstelt met zijn ho moseksualiteit. Ook deze lezing is gratis en deze avond worden eveneens twee gesigneerde boe ken verloot. wuiui.postscriptum.nl mm senlaan te Schiedam. In de afgelopen weken tijdens de opkomsten op zaterdag ochtend zijn de jeugdleden van de Scouting Taizé-groep druk bezig geweest met het versieren van de bloempotjes en het inkopen van potgrond en plantjes. De bloempotjes hebben allerlei vrolijke kleu ren gekregen door middel van het beschilderen en an dere decoratie technieken. Samen met leden van de gemeenteraad worden de bloempotjes gevuld met aar de en plantjes. Aansluitend worden de gevulde bloem potjes meegegeven aan de bewoners van de twee be jaardentehuizen. Schiedam Een werkgroep van frac tievoorzitters werkt in op dracht van de gemeente raad aan het opstellen van een profielschets voor een nieuwe burgemeester voor Schiedam. De raad zegt het belangrijk te vinden dat de inwoners van de stad mee denken en meepraten over de nieuwe burgemeester en legt daarom een internetvra genlijst voor aan burgers die deelnemen aan het internet- burgerpanel. De vragenlijst is opgesteld met deskundige ondersteu ning en heeft betrekking op wat men verwacht van de nieuwe burgemeester en wat de kwaliteiten van hem of haar moeten zijn. De re sultaten van de vragenlijst vormen een advies van het burgerpanel aan de werk groep en de gemeenteraad. Op dit moment bestaat het panel uit 2600 Schiedam mers. De vragenlijst kan worden ingevuld vanaf 9 maart tot en met vrijdag 23 maart 2012. Schiedam Politiemensen hebben vo rige week een Schiedammer aangehouden in zijn wo ning aan de Lekstraat. De 52-jarige man was door de rechter veroordeeld tot het betalen van een schadever goeding van 63.802,40 euro aan een bedrijf dat hij zou hebben opgelicht. De man heeft nooit betaald en moet nu 185 dagen zitten. Na de' hechtenis moet hij alsnog het geldbedrag voldoen. Schiedam Draag je de wijk Nieuwland een warm hart toe? Heb je wat tijd over? Kun je anderen tot steun zijn? En lijkt het je leuk om getraind te worden om gezinnen te begeleiden? Dan is het project Samen Doen van SWS Welzijn mis schien iets voor jou. Veel gezinnen in de wijk Nieuwland hebben al ken nis gemaakt met het project Samen Buurten, waardoor intensievere contacten ont stonden met andere buurt bewoners. Sommige gezin nen hebben echter wat extra steun nodig. Zij zitten met vragen als: hoe kom ik uit met mijn geld? Hoe kan ik mijn kind helpen bij proble men op school? Het wordt me allemaal te veel, wie kan mij helpen? Dan is het fijn als er iemand is om je te steunen en een handje te helpen. Samen Doen heet niet voor niets zo. Je wordt intensief gecoacht door een professi onele begeleider, waarmee je samenwerkt aan het oplossen van vragen en problemen. Hoe je dat het beste kunt doen, leer je op de trainin gen die je wekelijks volgt met je collega-vrijwilligers. Samen Doen is samen helpen en samen klaar staan voor een ander en elkaar. Bied gezin nen de steun en de kinderen de kansen die ze verdienen. Voor meer informatie over Samen Doen kun je con tact opnemen met Christine Pauw, wijkwerker in Nieuw land, via 010-4738671, 06-34553840 of mail naar cpauw@swswelzijn.nl. Scouting Regio Maasdelta hield een weekend, speciaal voor de oudste welpen van de groepen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. In het thema 'omgekeerd' deden de meisjes en jongens een heel weekend lang alles omgekeerd zoals eerst afsluiten, 's avonds ontbijten, ochtendgymnastiek voor het slapen gaan en een achterstevoren dropping. FOTO: PR Het Vlietland Ziekenhuis heeft het Borstvoedingscertificaat behaald. De afdeling Verloskunde en de Kinderafdeling vol doen aan de hoge internationale eisen die aan borstvoedingszorg worden gesteld. Op 7 maart is het officiële certificaat aan het ziekenhuis overhandigd door mevrouw Band van de Stichting Zorg voor Borstvoeding. FOTO: f lijkenhuis

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 8