Leegstand: één op vijf Starter? Jeugdleider Jorg H. vrijgesproken -9CV- Prettige paasvragen: Woensdag 4 April 2012 Schiedam landelijk koploper Kijkavond op Wijkschool De Gorzen Siljee maakt Twitter Top 10 Wijziging ophalen huisvuil Tweede Paasdag irado Speciale openingstijden rond .de paasdagc Maak kans op een weekend of Landal GreenParks Nieuwe Stadsblad Jaargang 64 Nummer 14 Oplage 40 440 BARENDRECHT Hotline: 06-25207936 Vlaardinqen Voorburg VI- Fransenstraat 20 Vo- Herenstraat 48 Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Kinderombudsman bezoekt Kindergemeenteraad Kinderbijschrijving in paspoort ongeldig Start SKVR theaterlessen groot succes U vindt de pagina's in het midden van deze krant Schiedam Op Wijkschool De Gorzen is het schoolproject 'Oost West Thuis Best' van start gegaan. Vanaf de peuters tot en met groep 8 is iedereen bezig met 'Kids moving the world'. Zelfs de BSO doet mee. Alle groepen verdiepen zich in kinderen in landen, waar wonen, werken, on derwijs en spelen er anders aan toe gaat dan bij ons. Hoe ziet een school er in Malawi bijvoorbeeld uit? En wat eten ze daar? Want waar je ook woont, iedereen is kind geweest of heeft het recht om kind te zijn. In de klaslokalen worden hier en daar al wat werkstukken opgehangen, zodat ouders een glimp kunnen opvangen van wat er tentoongesteld wordt op de kijkavond van 4 april. Iedereen die nieuwsgierig is geworden, is welkom op de kijkavond in Wijkschool De Gorzen van 18.30 tot 20.00 uur. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam firoersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl www.deweekkrant.ni/actie „De winkelleegstand neemt toe door internetverkopen", kopte EenVandaag in haar uit zending afgelopen weekend. Schiedam spant de kroon met één op de vijf winkels leeg. De Schiedamse binnenstad als tv-voorbeeld in Nederland. Frank Willemse Schiedam De Nederlandse steden kampen mede door een stijging van in ternetverkoop steeds meer met leegstand. De klassieke winkelstraten blij ven leeg en veel winkels sluiten de deuren. Op dit moment spant Schiedam de kroon met een centrum waar één op de vijf winkels leeg staat. De uitzen ding van de actualiteitenrubriek geeft een treurig beeld van de eens zo bloeiende Hoogstraat. Aan het woord komen voorbij gangers en winkeliers die klagen over die ongezellige leegstand. Ook Schiedams Centrumma nager Chris Coppens geeft toe dat alle winkels niet meer gevuld zullen worden. Dat is een utopie." Wél is hij optimistisch over de restauratie van de oude pandjes in het winkelhart. Daar moet de Schiedamse binnenstad het van hebben, volgens Coppens: „Histori sche panden met leuke win keltjes erin." Volgens landelijk onderzoek is het veranderde koopge drag van de consument oor zaak van de leegstand. Die rapporten voorspellen meer internetaankopen voor al in de sectoren elektronica, kleding en levensmiddelen. De functie van de winkels in de stad verandert van boodschappen doen naar funshopping met veel horeca en vermaak. Met dat online 'nieuwe winkelen' zullen steeds meer winkelstraten leeg blijven, verwachten de analisten. Reageren? redactions® ujhm.tuegener.nl Schiedam Oud-wethouder Menno Siljee maakt er een hobby van om van tijd tot tijd bij te houden welke politici in Schiedam een beetje met hun tijd meegaan en actief zijn op twitter. Tijdens zijn laat ste meting kwam Theo Schoen makers (Fractie Schoenmakers) als meest actieve twitteraar uit de bus met 10.312 tweets op zijn naam ten tijde van de tel ling. Met dat imposante aantal stootte hij twitterkoningin An- nerike van de Water (D66) van de troon, die achterbleef met 9874 tweets. Het meeste aantal volgers heeft Schoenmakers (nog) niet: in dat lijstje staat hij op de vijfde plaats achter wethouder Arie Weijten (617), Annerike van de Water (448), Sebastiaan van der Vliet (428) en Siljee zelf (365). Uiteraard was Schoenmakers zo sportief om ook weer op twitter te reageren op Siljee's lijstje: „Voor de eerste keer dat ik Menno's statische hobby op twitter gericht zag. Bleef er, ondanks tijdgebrek, toch bij hangen." En: „Aantal tweets is natuurlijk geen doel. Het gaat ongemerkt, althans bij mij. Je slaat wat op en schrijft het van je af. Vaak in golven."Menno Siljee noteert in zijn onderzoekje ook weer een nieuwkomer: wethouder Grijzen, die daar mee de vierde twitterende wethouder van Schiedam is. Peter Groeneweg laat twitter vooralsnog even aan zich voorbijgaan, zo lijkt het. Siljee: „Het wachten is nog op de eerste tweet van Peter Groeneweg." Kan iemand op het stads kantoor hem misschien hel pen? Reageren? redactie. ns@whm.wegener.nl Zie voor informatie advertentie elders in deze krant. De rechter heeft jeugdleider Jorg H. (39) van de Schie damse RKSV Excelsior '20 onlangs vrijgesproken van ontucht met drie meisjes van 11,12 en 13 jaar, die hij onder toezicht had bij het Instituut de Horizon. Van de rechtbankredactie Schiedam De Schiedammer werkt 14 jaar in het Rotterdamse tehuis Het Bergse Bos van het instituut voor kinderen met ernstige ontwikkelings- en gedragspro blemen. Een 12-jarig meisje beweerde dat haar groepsleider aan haar geslachtsorganen had gezeten. De Schiedammer, die in zijn vrije tijd jeugdleider is bij Ex celsior '20, gaf toe met het kind in de personeelsslaapkamer te hebben gezeten en dat hij met zijn hand haar buik streelde. De groepsleider noemde dat gedrag 'onprofessioneel maar zonder seksuele bijbedoeling'. Ondersteunend bewijs De aanklager zag het als on dersteunend bewijs voor de ontuchtaangifte en eiste eer der negen maanden cel tegen de vader van een kind van twee jaar. Streling Maar - volgens de rechter - is he.t ontuchtige karakter van de streling niet aangetoond. Voor misbruikverhalen van een 11- en een 13-jarige pupil, die ook melden dat de Schiedam mer regelmatig hun geslachts organen betastte in het tehuis, zag noch de aanklager noch de rechter ondersteunend bewijs. Goede Vrijdag Eerste paasdag Tweede paasdag 6 april 7 april 8 april 8.00 tot 19.00 uur. 8.00 tot 20.00 uur. Gesloten. 9 april 12.00 tot 18.00 uw. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Albert Heijn, Lange Kerkstraat 34, Schiedam. Maak een feest van Pasen! Gewoon bij Albert HeKn. Q dOi*. rn deze krant Test je kennis van Nederland en win prachtige prijzen! ACTIES KLIK WIN Pasebi Compleet naar wens

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 1