Meervoud in problemen II in opgebroken gele.Woudhöe Kwaliteit openbaar vervoer wordt steeds beter Breien voor goede doel JjfL Expertisegroep Sport compleet Hartstichting zoekt collectanten Fluisterboten het water in Het gaat niet om tienduizenden euro's, maar om een fors bedrag Per school bekijken hoeveel we kunnen bezuinigen Meer dan honderd gestolen auto's gevonden Boekenmarkt in de binnenstad Twee keer Bach in 't Huis te Poort Alzheimercafé in Frankeland Verborgen Schatten Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 4 april 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 28 Schiedam Erik van Heijningen gaat als voorzitter de Expertise- groep Sport leiden, een on afhankelijk orgaan dat zal adviseren over de plannen die de gemeente en sportver enigingen maken over drie hoogwaardige sportparken in Schiedam. In de Expertisegroep zitten mensen met bestuurlijke ervaring in sportfuncties en die betrokken zijn (geweest) bij soortgelijke transforma tieprocessen elders in Ne derland. Van Heijningen is momenteel voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Zwem- bond (KNZB)Naast Van Heijningen zitten Clémence Ross, directeur NISB, oud- staatssecretaris van Volksge zondheid, Roland Draaijer, Hans den Oudendammer (directeur Rotterdam Top sport), Cees-Jan Asselbergs (directeur Deltalinqs) en de Schiedamse sportambassa- deur Karei Leeuwangh zit ting in de groep. Schiedam De Hartstichting roept men sen in onder meer Schiedam op om te collecteren in de week van 15 tot en met 21 april. Eén op de drie Ne derlanders overlijdt aan een hart- of vaatziekte. Tijdens de collecteweek vraagt de Hartstichting financiële steun voor het bestrijden van deze ziekten.Onder andere door onderzoek wil ze hart en vaatziekten eerder opspo ren, zorgen voor een betere behandeling en uiteindelijk genezing. Aanmelden kan via www.wordnucollectant. nl. Vorig jaar werd in Schie dam 3637 euro opgehaald. Schiedam De tiptop opgeknapte fluis terboten zijn weer het water ingegaan. Het inmiddels elfde vaarsei- zoen begint zaterdag 7 april. Er zijn drie afvaarten per dag: 12.00, 13.30 en 15.00 uur, alle dagen behalve op maandag. Het vertrekpunt is Molen de Nieuwe Palmboom aan de Noordvest. Stichting Meervoud, de stichting voor christelijk basisonderwijs waar in Schie dam CBS Kethel onder valt, kampt met een tekort dat 'groter' is 'dan ooit tevoren'. Van de redactie Schiedam Hoe groot het tekort precies is, wil de beheerder van scholen in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis nog niet openbaar maken. Dat het tekort aanzien lijk is, wil Jan van den Berg, voorzitter van het college van bestuur, wel bevestigen. „Er is een flink verlies gedraaidwant we'hebben meer uitgegeven dan begroot. Het gaat hier niet om enkele tienduizenden euro's, maar om een fors bedrag." Met een forse bezuiniging op de scholen hoopt de stichting het tekort recht te kunnen trek ken. „We gaan per school kijken hoeveel we kunnen bezuinigen. We gaan minder personeel in zetten en kritischer kijken naar uitgaven." Van den Berg hoopt dat er geen ontslagen zullen val len onder leerkrachten met een vaste aanstelling. „Wel moeten we personeel zo efficiënt mo gelijk inzetten. Er is dus een kans dat leerkrachten worden overgeplaatst." Bij de bezuini gingen wordt zoveel mogelijk geprobeerd om de kwaliteit van het onderwijs te behouden, maar veranderingen zijn onver mijdelijk. „Als we printkosten gaan inperken, zullen leerlingen merken dat er minder materiaal is." Oorzaken van het tekort zijn vooral de hoge personeelskos ten. Van den Berg benadrukt dat de verhuizing van de stich ting naar het hypermoderne pand aan de Emmastraat niets met het tekort te maken heeft. „Dat gebouw heeft de gemeen te betaald. Dat valt niet onder onze kosten." Hoe groot het te kort exact is, is nog niet bekend. Het precieze bedrag wordt ge publiceerd in het jaarverslag dat binnenkort verschijnt. Schiedam De kwaliteit van het openbaar vervoer in de stadsregio Rotter dam is bij de meeste onderdelen opnieuw gestegen. Dit blijkt uit de jaarlijkse OV-klantenbaro- meter van het nationale Kennis platform Verkeer en Vervoer. De streekbus rondom Rotterdam is (op die van de Waddeneilanden na) de beste busdienst van Ne derland. Deze dienst, die wordt uitgevoerd door Qbuzz, scoorde een 7,8 en is daarmee voor het vijfde achtereenvolgende jaar ge klommen in de waardering. De goede score is vooral te danken aan de informatievoorziening, de punctualiteit en reissnelheid. Ook RandstadRail tussen Den Haag en Rotterdam (RET) klom in de waardering, name lijk van 7,4 naar 7,6. Ook de Hoekse Lijn (NS), en de tram in Rotterdam (RET) stegen in waardering. Een lichte daling was er voor de stadsbus van de RET; van 7,5 naar 7,4. 1 Reageren? redactie.ns® iuhm.u;egener.nl De handwerkclub van Ontmoetingscentrum De Werf heeft haar jubileumactiviteit rond het 25-jarig bestaan feestelijk afgesloten. De handwerkclub had met het maken van pop pen, prachtig gebreide poppensetjes, genaaide jurkjes en pakjes maar liefst duizend euro opgehaald, dat onlangs geschonken werd aan Stichting Pintilie. FOTO: PR Regio Bij een demontagebedrijf op industrieterrein De Ver gulde Hand in Vlaardingen zijn een groot aantal gestolen auto's en auto-onderdelen aangetroffen. Bij een integrale controle eind november 2011 van de gemeente Vlaardingen (met daarbij ondermeer de DCMR, Douane en Belas tingdienst) werden op het terrein van het demontage- bedrijf vele auto's en auto onderdelen aangetroffen. Vrijwel meteen ontstond het vermoeden dat de auto's en onderdelen gestolen waren. Daarop startte de Boven regionale Recherche Zuid- West (BR) een onderzoek. Ook andere locaties van het bedrijf werden de afgelopen maanden onderzocht. Daarbij riep de BR de hulp in van specialisten op het gebied van voertuigcri- minaliteit. Ook het Landelijk Informatiecentrum Voertuig- criminaliteit van het KLPD assisteerde. Honderden losse auto-onderde len, auto's en motorblokken zijn onderzocht. Door de omvang een tijdrovend onderzoek, maar met resultaat: een groot aantal van die onderzochte spullen bleek gestolen. Woensdag donderdag en vrij dag zijn de spullen van het ter rein afgevoerd. Het gaat om 85 motorblokken, 43 auto-onder delen en 36 voertuigen. De vermoedelijke waarde van de onderdelen ligt ver boven de 100.000 euro. De goederen komen op termijn beschik baar voor de rechthebben den, veelal verzekeraars. De gestolen voertuigen en onderdelen kwamen uit heel Nederland en het buitenland, maar met'als zwaartepunt de regio Rotterdam-Rijnmond. De 42-jarige directeur van het bedrijf werd in novem ber aangehouden en is in af wachting van het onderzoek op vrije voeten gesteld. De Vlaardinger wordt verdacht van heling. Op eigendom men van de man is beslag Schiedam In de historische binnenstad van 'Schiedam organiseren Winkeliersvereniging Hoog straat en Boekhandel Louis Tinner zaterdag 7 april de tiende Schiedamse Boeken markt. Boekenliefhebbers kunnen daar rondstruinen langs kraampjes met (vooral) twee dehands boeken, waaronder Nederlandse en buitenland se literatuur, kinderboeken, strips en thrillers. De boekenmarkt wordt ge houden op de Hoogstraat (tussen de Grote Markt en de Korte Dam), de Korte Dam en de Lange Haven/ Dam (voor de Korenbeurs). Op de Grote Markt wordt 7 april ook een culinaire markt gehouden. De Schiedamse Boeken markt is van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Schiedam In deze tijd van het jaar staat Johann Sebastian Bach volop in de belangstelling. Mensen gaan in groten getale naar kerk of concertzaal om daar het misschien wel grootste muzikale meesterwerk aller tijden te beluisteren: de on volprezen Matthauspassion, of in een enkel geval de iets bescheidener maar nauwe lijks minder indrukwekken de Johannespassion. Maar Bach schreef nog veel meer meesterwerken. Een aantal daarvan is vrijdag 13 en vrijdag 27 april te horen in 't Huis te Poort op de Dam. De concerten beginnen om 20.15 uur. Kaarten zijn te verkrijgen bij boekhandel Van Leeuwen, Post Scrip- turn en de VW. Schiedam In de Havenzaal van Fran keland wordt 10 april vanaf 19.00 uur het Alzheimer Café georganiseerd. Hier kunnen mensen met dementie, hun partner en overige mantelzorgers in een ongedwongen sfeer pra ten over de ervaringen en de problemen die dementie met zich meebrengt. Het Alzhei mer Café biedt informatie en steun en werkt aan meer openheid over dementie. Voor meer informatie: Lies- beth de Kok of Saskia Inne- mee, tel. 426 49 25. Schiedam In het Centrum Beeldende Kunst, in het Wenneker- pand, vindt zaterdag 7 april om 16.00 uur de feeste lijke opening plaats van de tentoonstelling Verborgen Schatten Schiedam. Voor deze groepstentoonstelling heeft het CBK louter Schie damse kunstenaars en vorm gevers gevraagd op expeditie te gaan in de stad en op zoek te gaan naar ruwe diaman ten, nog te ontginnen gebie den of kleine verhalen. De tentoonstelling is tot en met 11 mei te bezichtigen, tijdens de reguliere openingstijden. Voor de bewoners van de 'gele' Woudhoek is het al een tijdje afzien, nu de straten in het achterste deel zijn opengebro ken en niemand zijn auto meer kwijt kan in de normaal al door parkeerproblemen getergde wijk. Deze kinderen maken van de nood een deugd en maken een mooi zandkasteel op de zandhopen in de wijk. FOTO: DIT VAN DER KNAAP

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 28