wm Van Heijningen voorzitter Expertisegroep Sport Kinderombudsman bezoekt kindergemeenteraad Kinderbijschrijvingen in paspoort vanaf 26 juni ongeldig gemeente Schiedam 4 APRIL 2012-PAGINA 2 Sander de Brito Roque en Peter Korteling Sport en Recreatie Sander en Peter zijn derdejaars studenten HBO Sportmanage- ment aan de Haagse Hoge school. Zij lopen stage bij Sport en Recreatie. 1Hoe bevalt stage lopen bij de gemeente Schiedam? Het bevalt ons uitstekend. We zijn goed opgevangen binnen het team en hebben een leuke werkplek. De sfeer is sportief en "goed. 2. Wat is jullie opdracht? Als stageopdracht organiseren we - in opdracht van Sport en Recreatie - de Nationale Sport Week (NSW) voor Schiedam die van 21 tot en met 27 april plaatsvindt. 3. Hoe loopt de organisatie van de NSW? Prima! Nu de opening dichterbij komt, wordt het voor ons ook steeds spannender. We werken met zoveel partijen samen en iedereen moet geïnformeerd worden en op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen. We zijn ervan overtuigd dat we alle ingrediënten hebben om er een fantastische, sportieve week van te maken. 4. Waarom moeten alle Schiedammers naar de NSW komen? Om te zien dat sporten niet alleen goed, maar ook heel leuk is! Bovendien hebben we in het programma geprobeerd om naast het reguliere sportaan- bod ook nieuwe, opkomende sporten aan te bieden. 5. Wanneer is de opening van de NSW? Op 21 april vindt de spec taculaire start plaats van de NSW. Die mag je niet missen! Alle Schiedammers kunnen meedoen aan diverse work shops/clinics en er zijn bekende Nederlanders en bekende Schiedammers... Het volledige programma staat op www. schiedam.nl/sportenrecreatie. Erik van Heijningen gaat als voorzitter de Expertisegroep Sport leiden. Dit onafhanke lijk orgaan zal toezien op en adviseren over de plannen die gemeente Schiedam en sportverenigingen ontwikke len voor het transformatiepro ces dat moet leiden tot de rea lisatie van drie hoogwaardige sportparken in Schiedam. In de Expertisegroep zitten per sonen die bestuurlijke ervaring hebben in sportfuncties danwel betrokken zijn (geweest) bij soort gelijke transformatieprocessen elders in Nederland. Naast Van Heijningen (voorzitter Koninklijke Nederlandse Zwembond) hebben Clémence Ross (directeur Ne derlands Instituut voor Sport en Bewegen en oud-staatssecreta ris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport), Roland Draaijer (NOC/ NSF), Hans den Oudendammer (directeur Rotterdam Topsport), Cees-Jan Asselbergs (directeur Deltalinqs) en de Schiedamse sportambassadeur Karei Leeuw- angh zitting in de Expertisegroep Sport. Sportverenigingen actief betrokken Met de aanleg van de A4 heeft de gemeente Schiedam de mogelijk heid nieuwe sportaccommodaties te ontwikkelen op en rondom het tunneldak in Schiedam-Noord. Daarnaast wil Schiedam - deels door herinrichting - hoogwaardi ge sportbeoefening mogelijk ma ken op de bestaande sportparken Harga en Thurlede. De Schiedam se sportverenigingen zijn actief bij dit proces betrokken, onder meer via de Klankbordgroep Sport. Daarin zitten Schiedamse sport bestuurders die actief meedenken over de schuifoperatie van de ko mende jaren. De Klankbordgroep werkt aan een advies dat gebruikt wordt bij de uitwerking van de verdere plannen. De expertise groep ziet toe op de kwaliteit en haalbaarheid van dit advies. De gemeenteraad van Schiedam neemt in juni 2012 een besluit over de ontwikkelingsvisie op 'Park A4 en ontwikkellocaties'. De Kinderombudsman komt op voor de rechten van kinde ren; hij controleert of de kin derrechten worden nageleefd door de overheid en in het on derwijs, de kinderopvang en de gezondheidszorg. Kinderen moeten kunnen meebeslissen over de eigen leefwereld en voor zichzelf kunnen opko men. De Kinderombudsman, Mare Dullaert, was daarom erg benieuwd naar de Schie damse kindergemeenteraad en woonde 28 maart een les van hen bij. De les stond in het teken van de adviezen van de kindergemeen teraad aan het college. Tijdens hun raadsvergadering hebben de jeugdige raadleden namelijk twee adviezen (moties) uitgebracht. Eén over een keurmerk voor vei lige speelplekken, één voor een enquête onder alle leerlingen van groep 7 en 8 over hoe de ge meente kan zorgen dat kinderen ergens terecht kunnen wanneer zij problemen hebben. De kinder raadsleden discussieerden over een verdere invulling. Wijkproces- manager Bobby Scheepe (ge meente Schiedam) was hier ook bij aanwezig en vertelde wat er al met de adviezen gedaan is. Complimenten! De kinderombudsman was onder de indruk: "Ik denk dat hët uniek is wat hier gebeurt. Ik zou het erg fijn vinden wanneer niet alleen Schiedam een kindergemeente raad heeft, maar er ook in andere plaatsen in Nederland zulke kin dergemeenteraden komen. Om kinderen een stem te geven en de adviezen van kinderen echt mee te laten wegen. Een compliment voor de kindergemeenteraad Schiedam!" De kindergemeen teraad Schiedam wordt moge lijk gemaakt door de gemeente Schiedam in samenwerking met Stichting Kik'r. Vanaf 26 juni 2012 zijn kin derbijschrijvingen in het pas poort van een ouder of voogd ongeldig. Vanaf dat moment heeft elk kind een eigen reis document (paspoort of identi teitskaart) nodig. Gaat u deze zomer naar het buitenland en heeft uw kind nog geen eigen reisdocument? Vraagt u dan voor 1 mei een reisdocument voor uw kind aan. Bij het aanvragen van het reisdo cument moet uw kind aanwezig zijn. Komt u na 1 mei? Dan heeft u het reisdocument waarschijnlijk pas na 1 september. Houd er re kening mee dat het de komende maanden ook niet mogelijk is om voor een bijgeschreven kind een spoedaanvraag te doen. Heeft uw bijgeschreven kind voor 1 september 2012 geen eigen reisdocument nodig, dan vragen wij u vanwege de drukte voor die tijd geen document voor dit kind aan te vragen. Paspoort of identiteitskaart? Een Nederlandse identiteitskaart volstaat voor reizen naar: alle lidstaten van de Europese Unie; Andorra, Liechtenstein, Mona co, Noorwegen, San Marino, Turkije, IJsland en Zwitserland. Voor reizen naar alle andere lan den heeft uw kind een eigen pas poort nodig. Informatie en afspraak maken Meer informatie vindt u op de website van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties: www.paspoortin- formatie.nl. Omdat we extréme drukte verwachten, passen we tijdelijk onze openingstijden voor reisdocumenten aan. Kijk voor ac tuele gegevens op onze website www.schiedam.nl. XX2Z01BJ12Hl0100*05**161020200000001l Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 30