sz Gemeenteberichten Start SKVR jeugdtheaterlessen groot succes Uitgelicht Het Instituut Sociaal Raadslieden is in verband met Goede vrijdag en Pasen vrijdag 6 april en maandag 9 april gesloten. Op dinsdag 10 april is het instituut weer bereikbaar. Donderdag 5 april vindt vanaf 19.15 uur het Wijkoverleg Nieuwland plaats in Wijkcentrum Dreesplein. Aan de orde komen onder meer de Sociale Index Nieuwland/Schiedanï, gepresenteerd door Johan Deijl, het concept Wijkactieprogramma 2012-2017, gepresenteerd door Adriaan van der Linden, het wijkbudgetoverzicht en de werkgroep buiten ruimte. Donderdag 19 april vindt vanaf 20.00 uur het Wijkoverleg Groenoord plaats in Zorgcentrum Harg-Spaland. Naast de reguliere agendapunten wordt de evaluatie van de wijk- overleggen besproken. Tevens wordt het advies van de Regiegroep Wijkbudget Groenoord over de ingediende aanvragen 3e tranche besproken. Donderdag 19 april vindt vanaf 19.30 uur het wijkoverleg Spaland/Sveaparken plaats in Het Schepphuis, Dorpsstraat 17. Tijdens de vergadering is aandacht voor het nieuwe protocol waarmee Beheer Openbare Ruimte inspraak en participatie vorm geeft bij werkzaamheden in de wijk en wordt een toelichting gegeven op de evaluatie van de wijk- overleggen en de sociale index Schiedam. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op 4 APRIL 2012-PAGINA 3 sultaten aan hun ouders presenteerden", zegt Bob van de Lugt. "Het opdoen van podiumervaring is bij SKVR een belang rijk onderdeel van de cursus. Zowel voor beginners als gevorderden geldt dat een cursus op de SKVR Theaterschool altijd wordt afgesloten met een eindpresentatie voor familie en vrienden. Uiteraard vin den deze presentaties ook plaats in het Wennekerpand dat daarvoor uitstekende faciliteiten biedt." Spetterende partner Ook wethouder Grijzen genoot zichtbaar van de grote opkomst. "We hebben er een spetterende partner bij in het Wen nekerpand. Kijk nou, hoe het bruistl Hier doe je het allemaal voor, het enthousi asme van de kinderen en hun ouders." Inschrijven Tijdens de informatiemiddag schreven maar liefst 50 kinderen zich in voor één van de cursussen van de SKVR The aterschool die op 4 april aanstaande beginnen en bestaan uit tien lessen (tot en met 20 juni). "De kop is er af en we hebben er ongelofelijk veel zin in!" zegt Bob van de Lugt. Inschrijven kan nog steeds via www.skvr.nl/wennekerpand. Na de zomervakantie gaat SKVR door met theaterlessen in het Wennekerpand. "We zijn gekomen om te blijven", aldus van de Lugt. Foto's: Lennaert Ruinen Een spetterende openingsact van theatergroep Young Stage. Enthou siasmerende woorden van hoofd van de theaterschool, Bob van de Lugt. Het vertrouwen van wethouder Jo han Grijzen (Cultuur). En veel, heel veel kinderen die zelf aan de slag gingen! Het waren de eerste stappen van de SKVR Theaterschool in het Wennekerpand. Het zelf doen en ervaren... Daar draaide het tijdens de informatiemiddag van de SKVR Theaterschool op woensdag 28 maart vooral om. Zo'n 70 kinderen en jongeren van 4 tot en met 18 jaar proef den in verschillende gratis workshops van het aanbod dat de SKVR Theaterschool vanaf 4 april aanbiedt in Schiedam. Young Stage De middag werd afgetrapt door Young Stage; een bijzondere groep jeugdige theatertalenten van SKVR. Het spetteren de optreden was een bron van inspiratie voor alle aanwezige jonge theatermakers in de dop. Zij werden na dit optreden op basis van hun leeftijd in drie groepen verdeeld voor de workshops. Na net een uur brachten de kinderen het geleerde meteen 'op de planken' voor hun ouders. "Fantastisch om te zien met hoeveel enthousiasme de kinderen de lessen in gingen en na een uur al trots de eerste re-

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 31