Gemeenteberichten Mededelingen en bekendmakingen vervolg Mijn Zorg Norovirus vaak veroorzaker buikgriep gemeente Schiedam Virus wordt overgedragen via ontlasting en braaksel 4 APRIL 2012-PAGINA 5 vervolg Horeca evenementen Aanvraag exploitatievergunning Wijnbar De Parel, Hoogstraat 171, 3111 HG; op grond van artikel 2:28 van de Alge mene Plaatselijke Verordening Schiedam 2011 is bij de burgemeester een vergunning aangevraagd voör een nieuw te vestigen wijnbar genaamd 'De Parel'. De aange vraagde openingstijden zijn van zondag tot en met donderdag van 12.00 tot 01.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 02.00 uur. De aangevraagde openingstijden" voor het terras, geplaatst langs de voorgevel van, het pand, ca. 2,5 x 1,3 m, 2 tafels, 1 bank en 4 stoelen, zijn van maandag tot en met zondag van 12.00 tót 01.00 uur. De aanvraag ligt vanaf 4 april twee weken ter inzage in het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket).1 Evenementenvergunning Koninginnedagviering bij Café Sjiek; bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het evenement Koninginnedag viering bij café Sjiek op 30 april 2012 van 14.00 uur tot 23.00 uur. Van 4 t/m 18 april 2012 ligt een afschrift van deze aanvraag ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1.1 Diverse vergunningen; de burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen verleend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Fancy Fair in het Julianapark op 6 t/m 9 april 2012; o Culinaire Markt op de Grote Markt op 7 april 2012 van 10.00 uur tot 17.00 uur; o Boekenmarkt op de Dam, lange Haven, Korte Dam en gedeelte Hoogstraat op 7 april 2012 van 10.00 uur tot 17.00 uur; o Straatbarbecue op de Stadhouderslaan op 16 juni 2012 van 17.00 uur tot 23.00 uur; o Buurtfeest op de Bilderdijkstraat op 25 augustus 2012 van 11.00 uur tot 22.00 uur. Een afschrift van de verleende vergunningen ligt vanaf 4 april gedurende zes weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1.3 Overig Wijkactieprogramma West 27 maart 2012 heeft het college van B&W het concept Wijkactieprogramma West 2012 - 2016 voor inspraak vastgesteld. Het Wijkactieprogramma West 2012 - 2016 geeft aan welke acties er in de komende 4 jaar in de wijk Schiedam West zullen plaatsvin den om het woon- en leefklimaat in de wijk te versterken. Het gaat daarbij om acties van burgers, organisaties en gemeente zowel voor de woonomgeving als voor welzijn, wonen en economie. Het concept Wijkactieprogramma West 2012 - 2016 ligt met ingang van 5 april gedu rende 6 weken ter inzage in het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket).1 Wijkactieprogramma Nieuwland 27 maart 2012 heeft het college van B&W het concept Wijkactieprogramma Nieuwland 2012 - 2016 voor inspraak vastgesteld. Het Wijkactieprogramma'Nieuwland is in 2008 van start gegaan en is in het najaar van 2011 geëvalueerd. De conclusies van de evalu atie dienen als input voor het Wijkactieprogramma Nieuwland 2012 - 2017. Bewoners en ondernemers uit Nieuwland hebben tijdens een aantal bijeenkomsten hun prioriteiten voor de periode 2012 - 2017 aangegeven. Deze liggen op het gebied van het vermin deren van overlastgevend gedrag van jongeren, veiligheid, gezondheid en het verster ken van de wijkeconomie. Deze zijn in het programma verwerkt. Het concept Wijkactieprogramma Nieuwland 2012 - 2017 ligt met ingang van 5 april gedurende 6 weken ter inzage in het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket).1 Wijziging beleidsregels Maatschappelijke Ondersteuning NWN Het college heeft op 27 maart 2012 de wijziging van de Beleidsregels Maatschappelijke Ondersteuning NWN 2012 vastgesteld. Deze wijziging beleidsregels treden in werking op 1 april 2012. Op 19 december 2011 heeft de Centrale Raad van Beroep (CRvB) een uitspraak gedaan in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). In deze uitspraak is geoordeeld dat het hanteren van een besparingsbijdrage onder de Wmo niet is toegestaan. Volgens een uitspraak van het CRvB op 18 januari 2012 is bij de verstrekking van een vervoersvoorziening in natura, naast de op artikel 15 van de Wmo gebaseerde eigen bijdrage, géén ruimte voor het hanteren van een inkomens grens. De jurisprudentie heeft consequenties voor de NWN-gemeenten en voor de uitvoeringspraktijk door ROGplus op de onderdelen 'besparingsbijdragen aangepaste fietsen' (besloten is tot het opleggen van een eigen bijdrage op aangepaste fietsen voor volwassenen) en 'inkomensgrens individuele vervoersvoorzieningen' (besloten is om in plaats van het hanteren van een inkomensgrens bij vervoersvoorzieningen, een eigen bijdrage op te leggen). Dit besluit ligt overeenkomstig voor iedereen vanaf maandag 2 april 2012 gedurende 12 weken kosteloos ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket). Lees de officiële bekendmakingen op Per jaar krijgen in Nederland ongeveer 4,5 miljoen mensen maag- en darmklachten, in de volksmond ook vaak buikgriep genoemd. Het zijn echter twee totaal verschil lende ziekten: de 'gewone' griep wordt veroorzaakt door het influenzavirus, buikgriep door andere virussen en bacteriën. Een half miljoen van de gevallen wordt ver oorzaakt door het norovirus. Norovirussen zijn zeer be smettelijke virussen, die een ontsteking van het slijmvlies van het maag-darmkanaal veroorzaken. Het norovirus wordt over gedragen via ontlasting en braaksel, dat meestal via de handen in de mond terecht komt. Dit kan gebeuren wanneer iemand de handen niet (goed) wast na toiletbe- zoek, voor het eten of bij het bereiden van voedsel. Wan neer iemand heeft gebraakt, is besmetting via de lucht ook mogelijk. De meest voorkomende klachten zijn braken en diar ree. Daarnaast kunnen ook misselijkheid, buikpijn, buik krampen, koorts en hoofdpijn optreden.Het braken ontstaat plotseling en is vaak heftig. De klachten ontstaan 1 tot 3 dagen na besmetting. In de meeste gevallen verdwijnen ze spontaan na maximaal 4 dagen. Er is geen medicijn tegen het norovirus. Bij jonge kinderen, ouderen, mensen met een zwakke afweer en zie ken kunnen de klachten langer aanhouden en kan gevaar voor uitdroging ontstaan. De zieke moet voldoende vocht, suiker en zouten binnen krijgen. Dit kan eventueel in de vorm van ORS dat in water wordt op gelost en verkrijgbaar is bij de apotheek. Eet kleine beetjes, licht verteerbaar voedsel en vermijd alcohol en koolzuur houdende dranken. Wanneer er geen verbetering of zelfs verergering optreedt en/of wanneer er bloed in de ontlasting zit, moet de huisarts worden gewaarschuwd. Besmetting kan worden voorkomen door goede hygi ene. Die begint met handen wassen! Iemand die is besmet mag geen eten bereiden en kan het beste een eigen toilet gebruiken. Deze moet vaker en grondig worden schoonge maakt. Kinderen met het buikgriep voelen zich vaak te ziek om naar de opvang of school te gaan. Wanneer er sprake is van diarree zonder dat een kind echt ziek is, dan is thuis houden niet nodig. Meld wel aan de leerkracht of crèche leidster dat het kind diarree heeft. Buikgriep kan ook wor den veroorzaakt door onder andere het rota- en adenovirus en door bacteriën zoals salmo nella en Campylobacter. De jaarlijkse griepprik geeft bescherming tegen gewone griep en niet tegen buikgriep. (Bron: RIVM)

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 33