Schiedam in 't kort Gelaarsde Kaf op (let dievenpad Veel huurders die hun huurwoning kunnen kopen weten niet of dit een verstandige keus is. Wij bij De Hypotheker nemen al je twijfels en onzekerheden serieus mee in ons advies. Visiteclub in de 5 Molens Agenda Vlietland Ziekenhuis Paulus luidt expositie uit Presentatie over sociale media Museumweekend ook in Stedelijk Senioren voor Schiedam Matthaus Passion Meten van het cholesterol Swingende jazz op zaterdagavond INCLUSIEF INSIALLM'F Maak direct een afspraak! Energiewacht -essent nu Jazeker. De Hypotheker. Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 4 april 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 42 De Gelaarsde Kat beleeft spannende avonturen wanneer hij de Gans die de gou den eieren legt, probeert te stelen. Zondag 8 april en woensdag 11 april te zien in Wenneker Cinema, om respectievelijk 13.00 en 15.00 uur. In ontmoetingscentrum de 5 Molens aan de Nieuwe Dam- laan 818 is een visiteclub van start gegaan. Nieuwe deelne mers zijn welkom. De visiteclub is van 10.00 tot 15.00 uur en bedoeld voor se nioren, die minimaal een dag per week er even uit willen zijn en nieuwe contacten met leef tijdgenoten zoeken. Tussen de middag kan een warme maaltijd worden gebruikt. Informatie via nummer 248 68 88. Het Vlietland Ziekenhuis houdt maandelijks inloopspreekuren van verschillende patiëntenver enigingen. Belangstellenden kunnen daar terecht met vragen over bepaal de ziekten en aandoeningen. Woensdag 4 april is de Neder landse Stomavereniging aanwe zig van 10.00 tot 12.00 uur in de Nolet Hal. Dinsdag 10 april van 14.00 tot 16.30 uur is de Nationale Ver eniging voor Fibromyalgie-pa- tiënten present, ook in de Nolet Hal en donderdag 26 april van 10.00 tot 12.00 uur de Neder landse Vereniging voor Rugpa- -tiënten in de Nolet Hal. Van 13.30 tot 16.30 uur in de Borstkliniek (C liften, le ver dieping) is de Borstkankerver- eniging Nederland aanwezig. In Pand Paulus wordt zondag 8 april vanaf 16.00 uur de ten toonstelling Draadloos Verbon den afgesloten. In de tentoonstelling is textiel in veel verschijningsvormen te zien: draad op papier, een film pje waarin een rok de hoofdrol speelt, een naaimachine uit marmer gehouwen, een lintje op papier getekend, geborduurd verleden en dieren van stof. Pand Paulus is te vinden aan de Korte Haven 125. Iedereen vraagt zich weieens af wat van vroegere klas- of club genoten is geworden. En veel mensen maken graag reisfoto's om met familie en vrienden te delen, of zoeken gelijkgestem den met dezelfde hobby. Wie niet weet waar te begin nen, kan gebruik maken van sociale media. Oude vrienden en bekenden kunnen worden gevonden via sociale netwerken alsHyves, Facebooken School bank. In de bibliotheek aan het Stad- serf wordt woensdag 9 mei een presentatie gegeven over sociale media van 19.00 tot 21.00 uur. Het bijwonen van deze presen tatie kost 7,50. Aanmelden bij de bieb zelf. Het Stedelijk Museum Schie dam is zaterdag 14 en zondag 15 april gratis toegankelijk. Het museum voor Nederlandse en hedendaagse kunst na 1945 dat te vinden is op de Hoog straat, biedt toegang tot De Volkskrant "Beeldende Kunst Prijs 2012. Ook de onlangs geopende ten toonstellingen over Jan Elburg en Sylvie Zijlmans en Hewald Jongenelis zijn te zien. Op zaterdag 14 april om 14.00 uur is er een instaprondleiding over Jan Elburg en Sylvie Zijl mans en Hewald Jongenelis. Kinderen kunnen een -gratis speurtocht ophalen bij de balie en deze daarna oplossen alleen of samen met hun ouders. Heel veel organisaties en ver enigingen in Schiedam zouden zich geen raad weten als zij geen beroep konden doen op vrijwil ligers. Op 12 april wordt er een symposium over vrijwilligers gehouden onder leiding van de Rotterdamse oud-wethouder Dominic Schrijer. Om 10.00 uur wordt de dag geopend door burgemeester Leemhuis, er is een lunch en tot 14.00 uur een beurs voor vrij willigerswerk. Aanmelden kan bij sbrand@seniorenwelzijn.nl. Wie op 21 maart de uitvoering van de Matthaus Passion in een uitverkochte Grote Kerk gemist heeft, kan zaterdag 7 april in de Grote Kerk nog de hoogtepun ten uit het meesterwerk van Bach horen. Dirigent Bas van Houte dirigeert het Schiedams Bachkoor; Arjen Leistra zorgt voor de orgelbegeleiding. Aan vang 15.00 uur, toegang vrij. In Kring-apotheek Rembrandt wordt vrijdag 13 april een cho lesterol meetdag georganiseerd. Er kan dan op afspraak een gratis cholesterolmeting wor den uitgevoerd, gevolgd door een persoonlijk advies voor een gezond hart en bloedvaten. Uit onderzoek blijkt dat minder dan de helft van de Nederlanders niet weet hoe hoog zijn choles terol is. Inschrijven kan bij de apotheek aan het Rubensplein 2, tel. 426 88 55. De Schiedamse jazzclub Jazz uit de Koffer aan de Tuinlaan 50 biedt iedere zaterdagavond vanaf 21.00 uur -zaal is open vanaf20.00 uur- een live jazzo- ptreden. Gratis entree en gratis valet parking. Bel meteen 0800 - 0388 of kijk op www.ewacht.nl/actieketel Een Remeha Avanta CW4 inclusief installatie" voor slechts 1.395,-! Dit aanbod is tijdelijk; reageer vóór 30 april 2012. Energiewacht is een gespecialiseerde serviceorganisatie voor al uw verwarmings- en warmwatertoestellen. Energiewacht, altijd in de buurt! samen met s Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 42