Uw verhaal in de krant, heel simpel I I 1 1 I GOUDINKOOP Grijp je kans: show Schiedamse mode op professionele catwalk NIEUW OPENING JL Klein Nieuws Accepteer hoe iemand is Fransenstraat 20 jj 3131CCVIaardingen tel 010223 4511 Herenstraat 48 Voorburg JÊÈ? Openingstijden Gouden sieraden die U niet meer draagt, of het ligt alleen maar in de kast? Kom langs voor een vrijblijvende Taxatie! Altijd actueel: de weekkrant.nl ^ensdag Uapril2012 NieuweStadsblad pagmaU Zonder alle bijdragen van onze lezers zou deze krant niet half zo interessant zijn. Dus we plaatsen uw verhaal, als het even kan, graag. Of het nu gaat om een verslag van de kampioenswedstrijd van zoonlief, een impressie van het schooluitje, een op roep voor de reünie van oud klasgenoten of een aankondi ging van de buurtbarbecue. Van de redactie Schiedam Denk vooral niet: 'Het is vast niet interessant genoeg voor de krant'. Als huis-aan-huiskrant willen we juist graag laagdrempelige informatie brengen, dicht bij de mensen. En denk al hele maal niet: 'Met mijn schrijfstijl gaat het vast de prullenbak in'. Niet iedereen heeft een'fluwe len pennetje' en dat is helemaal niet erg. Indien nodig past de redactie het artikel met alle ple zier even aan. Kort en bondig Bij ellenlange epistels van pak weg drie A4'tjes wil de moed ons nog wel eens in de schoe nen zakken. Zorg er dus voor dat uw verhaal kort en bondig is geschreven. Zeker bij oproepjes en aankondigingen. Geef in zo'n bericht in ieder geval antwoord op de vragen 'wat?', 'waar?' en 'wanneer?'. Bij sfeerverslagen, van bijvoorbeeld een buurtfeest, mag het natuurlijk wel wat min der zakelijk. Dan willen we toch echt graag weten hoe gezellig en druk het was. Geef het verhaal een gezicht Een foto geeft het verhaal een gezicht. Dus zien we die graag tegemoet. Zelfs met een mo bieltje zijn tegenwoordig al heel acceptabele plaatjes te maken. Denk ook vooral hier niet: 'Ik ben toch maar een amateurfoto graaf!'. We ontvangen dagelijks prima foto's van lezers. Een tip: grote overzichten doen het wat minder goed in de krant, dus zorg voor 'compact' beeld. Liever het kampioensteam van de F'jes groot op de foto, dan hele lappen voetbalveld erom heen. Plak de foto niet in een Word-document, maar mail 'm als los jpg-bestand. Zorg ervoor dat de foto groot genoeg is. Bestanden vanaf pak-em-beet 300 KB zijn meestal prima te gebruiken. Bij foto's van meer dan 3 MB kan onze mailbox op tilt slaan. Of de uwe. Kortom Uw verhaal in de krant; het is dus helemaal niet zo inge wikkeld. Toch nog vragen? Schroom dan niet de redactie te bellen of mailen via 010-445 55 90 en redactie.ns@whm.wege- ner.nl. Want wat is er mooier dan uw verhaal bij duizenden mensen op de deurmat?! Schiedam Een professionele catwalk wordt zondag 6 mei aangelegd in het Gat van Bolmers tijdens de eer ste modezondag van het jaar. De ondernemers van Schiedam- Centrum zijn nu alleen nog naarstig op zoek naar modellen die op deze catwalk de nieuwste mode willen showen. Iedereen kan meedoen, ervaring is niet vereist. De ondernemers zoeken dus kinderen, oma's en opa's, vaders, moeders, strakke meiden, stoere gasten, kleine en grote mensen en kinderen met hun ouders. Werkelijk iedereen kan zijn kans grijpen en mee doen. Als model maak je bovendien kans op mode-kadobonnen tus sen de 50 en 250 euro, die ver deeld worden in de categorieën kids /tieners/volwassenen. Natuurlijk komt iedereen langs om foto's van je optreden te ma ken. Dit is de kans om te laten zien wat je in je mars hebt op een podium. Een jury bepaalt de prijzen. De uitverkorenen ontvangen bericht en krijgen dan meteen te horen voor wel ke winkels ze mode gaan lopen. Van te voren moet er dan even worden doorgepast. Inzenden kan tot 14 april. De genen die mee mogen lopen ontvangen voor 21 april bericht van doorpassen en showtijden. Meedoen? Trek de stoute schoenen aan en zend een re cente foto naar: Modewedstrijd Schiedam, postbus 404, 3111 AK Schiedam. Mailen kan naar: info@schie- damcentrum.nl Vermeldde volgende gegevens: naam, man/vrouw, leeftijd, confectiemaat, telefoon, mail. En vermeld met wie je eventu eel samen wilt lopen. Column In het Nieuwe Stadsblad stond een artikel dat een 64-jarige Schiedamse kroegbaas vorig jaar 'mei bij zijn woning door drie man in elkaar is geslagen en getrapt. Hij is in een kofferbak geduwd en naar een andere plek gebracht. In de krant stond dat deze man homeseksueel is en dat hij hierom te gra zen genomen is. Gelukkig zijn de daders gepakt en heeft de aanklager 12 jaar cel geëist. Wij vinden het verschrikkelijk dat mensen in elkaar worden geslagen omdat ze 'anders' zijndit is discrimi natie! Sommige mensen vinden homoseksuelen vies, goor en niet normaal. Maar wat is normaal? Wanneer je er geen last van hebt en mensen gelukkig met elkaar zijn, dan maakt het toch helemaal niet uit. Iemand die homosekswei is, kan er niks aan doen dat hij op mannen valt. Dat zijn gevoelens die je niet tegenhoudt. Het zóu juist niet goed zijn om je anders te gedragen en bijvoorbeeld toch met een vrouw te gaan. Dan voel je je pas ongelukkig. In onze buurt merken wij dat niet iedereen er genoeg van afweet. Op onze school praten we hier geluk kig met de juffrouw over. Zij heeft ons verteld dat iedereen gelijk is en dat er geen verschillen zijn. Maar is dit op elke school het geval? Want het 'woordje 'homo' wordt nog erg vaak als scheld woord gebruikt. Aleyna (12) Noah (10) en Dylan (10) Annie MG Schmidtschool Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Sta» OcrtKlrtri Uw verhaal in de krant? Dat is helemaal niet zo moeilijk als het soms lijkt. Wij geven u graag wat tips om het u en ons makkelijker te maken. FOTO: WM Ellen te Braak Maandag: 13:00-17:30 Dinsdag: 09:30 - 17:30 Woensdag: 09:30 - 17:30 Donderdag: 09:30 - 17:30 Vrijdag: 09:30 - 17:30 Zaterdag: 10:00 - 17:00 Zondag: gesloten Gouden sieraden Goudmunten gouden horloges Tandgoud Zilver sieraden zilverbestek Diamanten

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 12