Eerste cradle to cradle school ter wereld in Schiedam? _J_ gemeente Schiedam m 11 APRIL 2012-PAGINA 2 Lode Exel Teamleider Klant Contact Centrum Binnenkort moet elk kind een eigen reisdocument (paspoort of identiteitsbewijs) hebben. Het is belangrijk dat dit voor 1 mei wordt aangevraagd, want vanaf 26 juni mogen kinderen niet meer worden bijgeschreven in het paspoort van ouder of voogd. 1. Waarom moet de aanvraag zo snel worden gedaan? Het Ministerie van BZK ver wacht dat paspoorten die na 1 mei worden aangevraagd, pas na 1 september kunnen worden geleverd. Daar kun nen we als gemeente niets aan veranderen. Reisdocumenten die nog voor 1 mei worden aangevraagd, worden wel voor de zomervakantie geleverd. 2. Wat voor reisdocument hebben kinderen nodig? Voor reizen binnen alle lidstaten van de Europese Unie en reizen naar Andorra, Liechtenstein, Monaco, Noorwegen, San Ma rino, Turkije, IJsland en Zwitser land volstaat een Nederlandse identiteitskaart. Voor reizen naar alle andere landen heeft het kind een paspoort nodig. 3. Wat moeten ouders mee nemen naar de aanvraag? Om te beginnen dienen bij het aanvragen en afhalen van het paspoort de kinderen aanwezig te zijn. Daarnaast hebbén de kinderen een geschikte pasfoto nodig én toestemming van hun ouders door een toestem mingsformulier, inclusief een kopie van een geldig identi teitsbewijs of rijbewijs van de toestemmingsgever(s) 4. Kunnen ouders gewoon langskomen? Vanwege de verwachte drukte adviseren wij ouders een af spraak te maken via www. schiedam.nl. Dat voorkomt (on nodig) lange wachttijden. Heeft een kind geen eigen reisdocu ment nodig voor 1 séptember 2012, dan is het verstandig de aanvraag even uit te stellen. 5. Waar is meer informatie te vinden? Het Ministerie van BZK heeft een aparte website ingericht op www.paspoortinformatie.nl. In Schiedam wordt misschien wel de eerste cradle to cradle school ter wereld voor SG Schravenlant gerealiseerd! Dit is niet een alleen groen, duurzaam gebouw, maar ook een gebouw waar moderne en innova tieve technologie wordt gecombineerd met de creativiteit van de leer lingen. Cradle to cradle gaat verder dan besparen: het is een gebouw door de leerlingen van nu en voor de toekomst. Het gebouw zal geen afval produceren en zelf energie leveren. De school wordt een aange name, inspirerende plaats waar leerlingen graag zullen zijn. Tijdens de bouw wordt al rekening gehouden met de economische waarde van de materialen als het gebouw ooit weer wordt afgebroken. Medewerkers van de gemeente Schiedam zijn inmiddels al vier jaar bezig met het betrekken van leerlingen bij het ontwerpen van het nieuwe schoolgebouw voor SG Schravenlant. Het eerste jaar hebben ze het school gebouw zelf vormgegeven, het tweede jaar de inrichting en het derde jaar gaven ze invulling aan de specifieke vraag vanuit het architectenbureau om de balie te ontwerpen. In maart kregen de leerlingen hun opdracht van het architectenbureau: het ontwerpen van een duurzame kantine met het accent op afval, het ontwerpen van een duurzame kantine met het accent op producten of het ontwerpen van een buitenruimte met het accent op afval. De leerlingen presenteerden eind maart de resultaten in de raadszaal van de gemeente Schiedam, onder toeziend oog van Wethouder Stam. Het project is een school voorbeeld voor heel Nederland! De raadscommissies vergaderen De raadscommissies Samenleving en Bestuur (SB) en Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer (ROB) vergaderen op maandag 16 en respec tievelijk dinsdag 17 april 2012. De commissie Samenleving en Bestuur Datum: maandag 16 april 2012 Voorzitter: de heer H. van der Hoeven Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur Deze raadscommissie spreekt onder meer over: Visienota Schiedams maatwerk in het sociale domein De gemeente Schiedam krijgt door de overhe veling van de jeugdzorg, een deel van de AWBZ en de invoering van de Wet Werken naar Ver mogen veel niéuwe taken en bevoegdheden. Het college stelt een samenhangende aanpak voor in de aangeboden visie om de overheve ling en invoering in goede banen te leiden. Baanbrekend De gemeenten Vlaardingen, Maassluis en Schiedam hebben de intentie om samen met Randstad Groep Nederland te komen tot af spraken om aanbod van werk te creëren voor werkzoekenden die zich bij de gemeenten melden omdat ze geen inkomen hebben. Initiatiefvoorstel project Milieucoaches Het voorstel wordt gedaan op initiatief van een werkgroep bestaande uit leden van de fracties van de PvdA, SP en GroenLinks. Het project Milieucoaches richt zich op het opleiden van Schiedammers die bereid zijn om - op vrijwil lige basis - in de eigen wijk-voorlichting te geven over energie- en waterbesparing, afval en duurzaamheid. Evaluatie jaarwisseling Basis voor de bespreking vormt de brief van het college over dit onderwerp en het verzoek dat de fractie van GroenLinks eerder dit jaar heeft gedaan. De brief van het college geeft een samenvatting van de bevindingen van de evaluaties die hebben plaatsgevonden met de diverse partners en de vergunninghouders van de vreugdevuren. De jaarwisseling is ook in de wijkoverleggen besproken. De brief geeft ook een antwoord op de door de fractie van GroenLinks gestelde vragen. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Datum: dinsdag 17 april 2012 Leiding: de heer E.M. Gloudi Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur Deze raadscommissie spreekt onder meer over: Bestemmingsplannen: - West - Oranjeburgh De subcommissie zienswijze heeft over de voorstellen een advies uitgebracht. Rioolverordening Schiedam 2011: brief van de Bewonersvereniging Schiedam-West De (concept) reactie van het college van burgemeester en wethouders zal onderdeel uitmaken van de bespreking. Overname projecten Wijkontwikke lingsmaatschappij Groenoord Voorgesteld wórdt om de Wijkontwikkelings maatschappij Groenoord op te heffen en pro jecten over te nemen. Participatieprotocol bij de projecten van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Het participatieprotocol geeft invulling aan een tweetal doelstellingen die zijn opgenomen in de programmabegroting 2011-2014, te weten verbetering van de betrokkenheid van bewo ners bij de leefomgeving en verbetering van de functionaliteit van de inrichting van de open bare ruimte. Het participatieprotocol biedt de Schiedammers gestructureerd gelegenheid hun inbreng te leveren bij projecten in de eigen woonomgeving. Meer informatie en contact Een overzicht van alle agendapunten en de spelregels voor het inspreken tijdens com missie- en raadsvergaderingen kunt u vinden op www.schiedam.nl. Hier vindt u ook alle informatie bij de agenda's. Wilt u inspreken? U kunt zich hiervoor per e-mail aanmelden bij de griffie via griffie@schiedam.nl. Heeft u vragen of bent u op zoek naar meer informatie? Neem dan contact op met de grif fie van de gemeente Schiedam, per e-mail via griffie@schiedam.nl of door te bellen met een van de commissiesecretarissen, de heer H.C. Jansson (010-219 10 42) of de heer J. Pegtel (010-219 10 45). Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 18