Stiller asfalt voor de BK-laan gemeente /""N I 1 i Schiedam 17100fltfIClitfl W" 11 APRIL 2012 - PAGINA 3 Met de aanleg van bet 'stille asfalt' komt de gemeente tegemoet aan de wens van omwonenden en de doelstellingen uit het gemeentelijke Actieplan Geluid. Het asfalt kan op de Burgemeester Knap- pertlaan zorgen voor een teruggang van de geluidslast door verkeer van zo'n 30 procent. De uitvoering De asfaltvernieuwing wordt in twee fasen uigevoerd: 1. BK-laan vanaf de Nieuwe Haven tot aan het Rubensplein: van maandag- Uitgelicht ochtend 23 april 07.00 uur tot zaterdag middag 28 april. 2. Rubensplein en de Burgemeester Knappertlaan tussen het Rubensplein en de Burgemeester Van Haarenlaan: van dinsdagochtend 1 mei 07.00 uur tot zaterdag 5 mei, met een eventuele uitloop naar zondag 6 mei. Per fase worden zowel de noordelijke als zuidelijke rijbaan aangepakt. De regu liere werktijden zijn van 07.00 tot 18.00 uur. Onvoorziene (weeromstandigheden kunnen leiden tot een aanpassing van de planning. Op Koninginnedag wordt er niet gewerkt en is de hele straat open voor alle verkeer. Verkeer en parkeren Tijdens de werkzaamheden wordt de rij baan van het straatdeel waaraan gewerkt wordt, gesloten voor verkeer. Ook parke ren langs de straat is dan niet mogelijk. Borden langs de weg geven de omleidin gen aan. De aangegeven omleidingroute loopt via de Westfrankelankelandsedijk, Willem de Zwijgerlaan, Schoolstraat en Nieuwe Haven. Openbaar vervoer De buslijn 126 van Qbuzz rijdt geduren de de werkzaamheden een aangepaste route. Kijk voor dé dienstregeling tijdens de uitvoering op de website www.qbuzz. nl. U kunt ook de klantensérvice van Qbuzz benaderen via telefoonnummer 0900- 728 99 65. In de eerste fase van de uitvoering rijdt de RET buslijn 51 niet via de Aleidastraat, maar via de Nieuwe Haven. Politiek is leuker als u weet hoe het werkt! Geef u op als Gast van de Raad voor de raadsvergadering van 26 april via griffie@schiedam.nl. U wordt dan als VIP ontvangen en krijgt een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad! Op 23 april om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Kethel plaats in het wijkg'ebouw Bijdorp op de Schietbaanstraat. Naast de standaard agenda zijn er twee presentaties: de evaluatie van de wijkoverleggen die onlangs is afgerond en een presentatie van het nieuwe Participatieprotocol van de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) van de gemeente Schiedam. Op 23 april om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Schiedam Oost plaats in het wijkcentrum Boerhaavelaan 79 Er wordt o.a. aandacht besteed aan het werkplan van Buurt- projecten en SWS welzijn in 2012 en een toelichting gegeven op de evaluatie van de wijkoverleggen Schiedam. Op dinsdag 24 april om 20.00 uur vindt het wijkoverleg West plaats in het wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32. Een toelichting op het participatie Protocol van de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) staat op de agenda. Verder komt o.a. de behandeling van de adviezen van de regiegroep Wijkbudgetten West over aanvragen die ingediend zijn door bewoners aan de orde. Op 24 april 2012 om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Centrum plaats. Er wordt vergaderd in het nieuwe onderkomen van Stichting Pameijer in de voormalige Stadstim- merwerf (Westvest 108 B). Naast de reguliere agendapunten zal Pameijer uitleggen wat hun werkzaamheden zijn en wordt de Evaluatie Wijkoverleggen besproken. Ook staat het advies van de Regiegroep Wijkbudget Centrum met betrekking tot de aanvragen voor de 3e tranche 2012 op de agenda. Op 25 april om 20.00 uur vindt de presentatie van het Wijkactieprogramma West 2012-2016 plaats in wijkcentrum de Erker! Kijk voor de complete agenda's en meer informatie over de wijkoverleggen op www.schiedam.nl/agenda! Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op Van 23 april tot en met 5 mei 2012 wordt de rijbaan van de Burge meester Knappertlaan (BK-laan) voorzien van nieuw asfalt. Met de vernieuwing, die nodig is vanuit regulier onderhoud, kan de gemeente gelijk overgaan tot de aanleg van asfalt dat geluid vermindert. Het herasfalteren vraagt wel om het tijdelijk afsluiten van de BK-laan. i§;. Van 23 april tot en met 5 mei 2012 wordt de rijbaan van de Burgemeester Knappertlaan voorzien van nieuw asfalt!

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 19