Kijk op Nieuwbouw ■fë-. nieuw bouwdag.nl Zaterdag 14 april Kom langs! Nieuwbouwdag in teken van energieprestaties 33 H UU RWONINGEN Overal in het land nieuwbouw kijken op zaterdag 14 april De voordelen van nieuwbouw k deelnemer Maasslu is L li ïMVGM - - Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 april 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 23 Veel wooncomfort, weinig onderhoud en volop de vrijheid om een eigen inde ling te kiezen. Zomaar een paar voor delen van nieuwbouw. Maar het groot ste pluspunt krijgt pas de laatste tijd de aandacht die het verdiént: de uit stekende energieprestaties. Die zorgen voor lagere energielasten en een duur zamere wereld. Tijdens de landelijke Nieuwbouwdag, op zaterdag 14 april, staan de energieprestaties van nieuw bouwwoningen dan ook centraal. Tijdens de landelijke Nieuwbouwdag zijn overal in het land nieuwbouwprojecten en modelwoningen open voor het publiek. "Mensen kunnen ter plekke zien hoe de wo ningen worden gebouwd, hoe groot de kamers zijn, wat ze daar allemaal mee kunnen, hoe groot de tuinen of de balkons zijn, hoe de woningen ten opzichte van de zon liggen, waar ze op uitkijken en wat zich in de directe om geving aan voorzieningen bevindt", zegt directeur Rob van der Schoot van de Stichting Landelijk Nieuwbouw Poijaal, die de Nieuwbouwdag organiseert. "Dat laatste is heel belangrijk. Als een woning je aanspreekt, wil je toch weten hoe ver het lopen is naar de dichtstbijzijnde winkels, of er scholen in de buurt zijn, of je in de directe omgeving kunt sporten of uitgaan en of zich in de nabij heid parken, bossen of polders bevinden. Wat zich in de buurt bevindt, kan bij de keuze voor een huis echt de doorslag geven." Energieprestaties steeds beter Maar het nieuwste argument om voor een nieuwbouw woning te kiezen, is zo mogelijk nog sterker: de energie prestaties. "Die zijn al uitstekend en worden ook steeds beter", aldus Van der Schoot. "Dat is vooral te danken aan het gebruik van steeds duurzamere energiebronnen, zoals aardwarmte en zonne-energie, en aan de toepas sing van de nieuwste isolatietechnieken. Dat is niet al leen beter voor het milieü, maar ook voor de portemon nee. Koop of huur je een nieuwbouwhuis, dan bespaar je - bij een gemiddeld verbruik - al gauw vele tientjes per maand op je energierekening." Energielabel voor nieuwbouw Tijdens de Nieuwbouwdag vertellen aanbieders alles over de duurzame prestaties van hun projecten. Als de bouw al ver gevorderd is, kunnen bezoekers ook de in stallaties bekijken. Daarnaast krijgen zij tekst en uitleg over het energielabel voor nieuwbouw, dat vanaf 1 janu ari 2013 verplicht wordt. "Bij de bestaande bouw lopen, de labels van G (zeer onzuinig) tot en met A (zuinig)", zegt Van der Schoot. "Nieuwbouw gaat verder, met plus sen achter de A. Nieuwbouw en vérgaande renovatie (vernieuwbouw) is dan ook het hoogst haalbare op het gebied van duurzaam wonen." Rob van der Schoot "Je erft in Foto: M.Thoms een nieuwbouwhuis niet de ellende van een ander." Van 11.00 tot 15.00 uur De Nieuwbouwdag duurt van 11.00 tot 15.00 uur. De Stichting Landelijk Nieuwbouw Portaal, die ook de partij is achter de landelijke nieuwbouwsite niki.nl, wordt bij de organisatie ondersteund door de NVB en de Neprom, de brancheorganisaties van projectontwikkelaars. www.nieuwbouwdag.nl (voor een overzicht van de opengestelde projecten) www.niki.nl (voor het nieuwbouwaanbod in Nederland) ff) Nieuwbouw, dat staat voor meer comfort Uw woning is goed geïsoleerd, zowel tegen kou en hitte als tegen geluid. 4) Nieuwbouw, dat staat voor meer gemak Aan een nieuwbouwwoning heeft u de eerst jaren nauwelijks of geen onderhoud. Ij) Nieuwbouw, dat staat voor meer eigen keuzes Een andere indeling van de zolder? Een dakkapel erbij? Of toch een uitbouw? Vaak heeft u een stem in hoe uw huis eruit gaat zien. 41 Nieuwbouw, dat staatvoor meer (energie)besparing Uw huis is in meerdere opzichten zeer energiezuinig. Dat scheelt in de kosten. 4| Nieuwbouw, dat staat voor meer veiligheid Dankzij modern hang- en sluitwerk heeft u in een nieuwbouwwoning veel minder kans op een inbraak. 4| Nieuwbouw, dat staat voor meer duurzaamheid Goede isolatie en duurzame verwarmingstechnieken. In een nieuwbouwhuis is de C02-uitstoot veel lager. Nieuwbouw, dat staat voor meer belastingvoordeel U betaalt voor een nieuwbouwwoning geen overdrachtsbelasting. U koopt uw huis vrij op naam. 4| Nieuwbouw, dat staat voor meer toekomstige waarde Een nieuwbouwhuis is, ook in deze tijd, een solide spaarpot voor de toekomst. Tijdens de landelijke Nieuwbouwdag zijn tussen 11.00 en 15.00 uur honderden huizen opengesteld. iwered by niki.nl Ontdek de voordelen van een nieuw gebouwd huis tijdens de Nieuwbouwdag op zaterdag 14 april. Kijk op nieuwbouwdag.nl voor alle deelnemende projecten. Vf.t K«00 Fraaie eengezinswoningen, met een huurprijs tussen de 840 en 890 p/m, die liggen rondom een intiem binnenhof in een autoluwe, kindvrien delijke, vernieuwde wijk. De hoekwoningen hebben een extra raampartij in de zijgevel en de tuin loopt door aan de zijkant. Uw auto parkeert u in nabij gelegen parkeerhoven. De woningen zijn voorzien van een WKO-installatie voor een constante aangename temperatuur in alle jaargetijden en dat bij een aanzienlijke besparing op energiekosten. totale woonoppervlakte c.a. 117 m2 ruime woonkamer met halfopen luxe keuken voorzien van Siemens inbouwapparatuur tuin is bereikbaar vanuit de woonkamer d.m.v. een schuifpui drie comfortabele slaapkamers complete badkamer voorzien van bad, douche, wastafel en tweede toilet ruime zolderverdieping hoekwoning met een dakkapel aan de voorzijde de overige woningen zijn voorzien van een Velux dakraam huurprijzen v.a. 840 - per maand geen servicekosten oplevering medio april 2012 www.hureninloofmeesters.nl ÜJ K* Ui vastgoedmanagement V (010)229 47 00 (010)593 90 90 Ss-sïï"'" D U U RZAAM LEEFCOM FORT

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23