Van de lezer mm: Frisse, nieuwe start? Gedachten aan De Plantage Brief aan het tuig dat mijn zoon beroofde Gedichten over de leegstand Hulpbrug nog niet klaar vo,r 2995,- cadeau Aan het tuig dat onze zoon beroofde? Hoe hebben jullie geslapen? Ik niet zo lekker. Gelukkig hebben jullie mijn zoon lichamelijk geen letsel toegebracht. Maar vertel eens: hoe voel je je als je er vandoor gaat met je buit? Waren jullie erg teleurgesteld toen er maar 15 euro in zijn portemonnee zat? De telefoon was al een jaar oud. Wat heeft het dus hele maal opgeleverd? Bij ons gaat het om meer. De geestelijke dreun heeft veel impact. En de kosten: nieuw(e) ID, school pas, werk-, bank en zorgpas, OVkaart, portemonnee. Ge lukkig hadden jullie een leuke avond door een jongen zijn telefoon af te pakken; die hij kon kopen door zaterdagoch tend om 6 uur op te staan om ervoor te werken. Werken? Dat is wat je doet voor iemand, die je in ruil daarvoor geld geeft. Kennen jullie niet, je kan het toch ook gewoon pakken. Hoe reageert jullie moeder als jullie 'zomaar' geld of een nieuwe telefoon hebben? Of is dat bij jullie heel gewoon. De agenten die langskwamen verontschul digden zich nog, dat ze pas na 15 minuten kwamen. Er waren nog twee berovingen en een bankoverval. Wat gebeurt er allemaal in Schiedam?! Een verontruste moeder De laatste tijd zijn behoorlijk wat tieners beroofd van hun mobieltje in Schiedam-Noord. Deze moeder schrijft de woede van zich af in deze brief. FOTO: WM „Wennekerpand maakt frisse start. Mooie woorden vorige week. Maar helaas zonder waarheidsgetrouwe onderbouwing en zakelijk inzicht van bestuurders die in luchtfietserij geloven. Is momenteel een flater van de bovenste plank gebleken. Het Wennekerpand is het geldverslindende object van personen in Schiedam die volledig in visioenen geloof den en idealen verwezenlijkt zagen in het 'Wenneker pand'. Die in werkelijkheid de zin naar de toekomst totaal voorbij gingen en niet wisten wat de exploitatie van dit'pand ging (gaat) kosten. Een pand dat altijd een kostenplaatje zal blijven voor de Schiedammer als belastingbetaler. De horecagelegenheid is een Het Wennekerpand maakt een nieuwe start, meldden wij vorige week in onze krant. Lezer Gerhard de Kok heeft daar zo zijn bedenkingen bij. FOTO: WM debacle geworden. Het zou goed zijn als de burgers van Schiedam in een open discus sie zich kunnen uitspreken in de Aleidazaal hoe ze denken over het 'Wennekerpand'. Dat is mijn mening als betrokken burger van Schiedam." Gerhard de Kok „Na het dansen bij Sitton op de Lange Haven op zaterdagavond nam mijn vaste danspartner mij mee naar de Hoogstraat, om in de etalage bij de Ooievaar te gaan koekeloeren naar kinderwagens. Haar vaste gewoonte was met mij naar de Plantage gaan en op 'n bankje gaan zitten zoe nen. Haar ogen waren dicht, de mijne open; ik hield die reigers in de gaten die hoog in de bomen op ons neerkeken. Schiedammers van mijn leef tijd weten dat die bomen wit waren van de vogelpoep, die reigers dus. Van die eens zo bloeiende Hoogstraat met die winkel vol kinderwagens, waar mijn vaste dansparmer volgens mij aan zat te denken onder het zoenen waarom had ze dan toch die ogen dicht is niets meer over. Trouwens, de reigers waren al veel eerder gevlogen. Maar die Plantage, waar ik deze week even op 'n bankje ging zitten, die is toch mooi geworden..." HCM Vlek TEX-FR Naar aanleiding van de leegstand in het hart van Schiedam heb ik de volgende twee twitterdicht- jes de afgelopen maand geschreven. „In de historische binnen stad van Schiedam is het winkelen gezellig en spotgoedkoop. Er zijn altijd genoeg winkels met opheffingsuitverkoop." „Schiedam heeft het mooiste winkelcentrum van Nederland met een ruime keuze voor ondernemers die op zoek zijn naar een leegstaand winkelpand." Jack de Prenter (te volgen: @jackdeprenter) „In uw artikel over de A4 vermeldt u dat de twee steunpunten voor de aanleg van de hulpbrug en het plaatsen van de twee dek ken boven de rijbaan klaar zijn. Dit is verkeerde infor matie. Men is nog steeds bezig met de steunpunten en is hiervoor nog steeds palen in de grond aan het heien. De hulpbrug ligt er ook nog niet." H.Hissink Nu bij Alexander Slapen DUBBEL VOORDEEL Naast onze scherpe prijzen krijgt u van 7 t/m 21 april bij uw aankoop 15% van het orderbedrag aan schitterend bedtextiel cadeau! Voorbeeld: Elektrisch verstelbare boxspringcombinatie (zoals afgebeeld) 180x200 cm compleet vanjf2^= textiel t.w.v. 450,- Escudostraat 11 2991XV Barend recht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl di/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9.30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza Alexander Slapen Aangesloten bij Slaapkenner ma 13.00 uur-17.30 uur Volg ons op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 27