'Ook officieel veilig' waterscouts van dë BvH Grof tuinafvalroute door Schiedam Op de foto met Luc Onderzoek naar overval coffeeshop Woning op Hoogstraat uitgebrand Wapens en munitie in woonhuis Winkeliers Mgr. Nolenslaan krijgen Keurmerk Veilig Ondernemen-ster Er vinden nu onacceptabel veel overvallen plaats in de regio "3 'Geen ontslag bij personeel met vaste aanstelling' Buurten in Oost: voor en door bewoners Jam op brood van de molen Goud voor bowlingjeugd Gemeente secretaris krijgt andere functie Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 april 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 8 Schiedam De recherche heeft een on derzoek ingesteld naar een overval die woensdagavond bij een coffeeshop aan de Broersveld gepleegd is. Rond tien uur drongen twee overvallers de winkel bin nen. Zij bedreigden de me dewerkers en een klant met een op een vuurwapen gelij kend voorwerp. Vervolgens gingen ze er vandoor met een geldbedrag en een hoe veelheid softdrugs. Eén me dewerker van de zaak raakte bij de overval licht gewond. De recherche heeft een on derzoek ingesteld om zo de identiteit van de daders te achterhalen. Hierbij wordt onder andere gesproken met getuigen. Ook wordt gekeken of er beeldmateriaal beschik baar is waar de overval of de overvallers op te zien zijn. Schiedam Een woning op de Hoog straat is maandagavond compleet uitgebrand. De brandweer werd om half elf gealarmeerd. Een bewoner had teveel rook ingeademd en werd ter plaatse nage keken door ambulanceper soneel. De man hoefde uit eindelijk niet mee naar het ziekenhuis. De brandweer heeft wat sloopwerk moeten verrichten om de brand vol ledig te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend. Schiedam De politie heeft bij een huis zoeking in een woning aan de Louis Raemaekersstraat meerdere vuurwapens en munitie aangetroffen. De politie kwam de wapens op het spoor doordat een 37-jarige man die dag onwel was geworden en naar het Vlietland Ziekenhuis was gebracht. Toen zijn schoe nen werden uitgedaan werd een vuurwapen aangetrof fen. Daarop werd zijn huis doorzocht: in totaal werden 12 vuurwapens, 3 luchtdruk pistolen, een nep wapen en véél munitie gevonden. De winkeliers op de Mgr. Nolenslaan krijgen woensdag 25 april de Keurmerk Veilig Ondernemen-ster uitgereikt uit handen van burgemeester Leemhuis. Het is de afsluiting van een periode waarin zeer kritisch gekeken is naar veilig ondernemen op de centrale winkelstraat in Nieuwland. Van de redactie Schiedam Bij het KVO-traject zijn veel meer instanties dan de winke liersvereniging alleen betrokken geweest. Ook de gemeente, po litie, brandweer, vastgoedeige naren en het Hoofdbedrijfschap Detailhandel zijn in de pen ge klommen om een werkplan te maken waarmee de KVO-ster behaald kon worden. Nu de onderscheiding een feit is, zijn er allerlei activiteiten op stapel gezet om van de 25e een echte feestdag te maken. Ook voor het winkelend publiek, dat er uiteraard ook van gaat profi teren als de Nolenslaan officieel een veilige winkelstraat is. Tus sen 12.00 en 14.30 uur worden veel leuke acties beloofd, de burgemeester komt rond 13.00 uur langs. Ronald Bergsen van winkeliers- vereniging Nolenslaan hoopt dat de inspanningen op het gebied van veiligheid ook een uitstraling naar andere win kelgebieden in Schiedam gaan hebben. „Binnen de regio vin den er momenteel onacceptabel veel overvallen plaats, hiermee laten wij zien dat samenwerking loont", aldus Bergsen. Alle winkels op de Mgr. Nolen slaan zijn dit jaar voorzien van een DNA-douche. „We hopen hiermee voldoende afschrik kende werking te hebben naar dit soort ongenode gasten!" Het Ministerie Veiligheid Justitie heeft op de Nolenslaan inmiddels een e-commercial gemaakt die een weergave geeft van de samenwerking bij dit KVO en de resultaten. Na een winterseizoen, waarin zoals gebruikelijk het nodige onderhoud is uitgevoerd, hebben de waterscouts van Scou ting BvH weer het ruime sop gekozen. De stalen Lely-vletten zijn in de winter helemaal opgeknapt door de scouts zelf. Ook zin om lekker te komen varen? Kijk dan eerst even op: www.scouting-bvh.nl F0T0: PR Schiedam Inwoners van Schiedam kun nen deze maand gebruik maken van de grof tuinafvalroute van Irado. Maandag 16 en maandag 23 april haalt Irado grof tuinafval (snoeihout) op bij inwoners die van tevoren een afspraak heb ben gemaakt. Het tuinafval wordt dan apart afgevoerd en wordt onder an dere gebruikt voor groene stroom. Schiedammers kunnen tele fonisch of online een afspraak maken voor 16 april of 23 april. Online kan dat via de button grofvuil op www.irado.nl om vervolgens 16 april of 23 april aan te klikken. Telefonisch kan dat via de klantenservice van Irado 010-262 1000. Om het ophalen en verwerken van grof tuinafval goed te laten verlopen gelden er bepaalde aanbiedregels. Deze regels staan op de website van Irado of worden vooraf verteld door de klantenservicemedewerker. Kijk ook op: www.irado.nl Schiedam Stichting Meervoud meldt als reactie op het artikel in Groot Vlaardingen en Nieu we Stadsblad van 4 april over 'Meervoud in problemen' dat er 'grove onjuistheden' instaan. Jan van den Berg geeft aan dat de 'pijn' in het artikel vooral zit in de sug gestie dat Meervoud huist in een 'hypermodern' pand aan de Emmastraat in Vlaardin gen. „Daarover is in het in terview niet gesproken. Het pand dat drie jaar geleden is betrokken is niet hypermo dern of luxe en heeft geen negatieve invloed op het re sultaat in 2011." Van den Berg benadrukt dat de bouw van nieuwe scholen in Vlaardingen door de gemeente Vlaardingen wordt betaald. Het vorig jaar gereed gekomen Kindcentrum is binnen het budget gebouwd en dus niet de oorzaak van het tekort. „Meer voud zorgt voor het onderwijs en de onderwijsmiddelen en de gemeente zorgt voor de midde len om de scholen te bouwen. Zo is dat wettelijk geregeld in het primair onderwijs." Hij wijst verder op het artikel met betrekking tot de nieuwbouw van de Bavinckschool. „Ook hier speelt het financiële pro bleem van Meervoud geen rol." De redactie heeft na verschijnen van het artikel van verschillende kanten het bericht gekregen dat het tekort van Meervoud groter is dan een miljoen euro. Jan van den Berg wil dat niet bevestigen. „Het juiste bedrag is nog niet be kend. Als het bedrag bekend is, wil ik dat eerst zelf aan onze medewerkers commu niceren en niet via de krant." Als tweede pijnpunt wil Van den Berg rechtzetten dat hij niet 'hoopt', zoals vermeld in het artikel, dat er geen ont slagen zullen vallen onder het vaste personeel, maar dat hij gezegd heeft dat 'er geen medewerkers met een vaste aanstelling ontslagen worden." In Schiedam valt alleen CB- Kethel onder Meervoud. De grootste prijs voor de jongens van Excelsior'20 El, die zondag hun eigen Thurledetoernooi wonnen, was niet de beker die ze na afloop kregen, maar het feit dat niemand minder dan Luc Castaignos, nu spits bij Inter Milan, maar ooit ook pupil bij Excelsior'20, langs de lijn stond om hun wedstrijdjes gade te slaan, foto: M. van de minkelis Schiedam Ook dit jaar worden er in verschillende buurten van Schiedam-Oost weer activi teiten voor en door bewoners georganiseerd. De aftrap van deze buurtac- tiviteiten is op 14 april op het Van het Hofplein. Het wordt vanaf 13.00 uur een gezel lige dag met onder andere muziek, kinderactiviteiten, vermaak en een koffie- en theeterras. Ook gaat er een enquête rond, een middel om idee- en, wensen en activiteiten in buurten te ontdekken en daarna te ondersteunen. Ook wordt er gelet op het onderhoud van de woningen en desnoods actie onderno men. meer info bij de BVSO, be reikbaar onder nummer: 245 01 69. Schiedam In en rond molen De Wal- visch wordt woensdagmid dag 18 april een evenement voor kinderen georganiseerd. Kinderen kunnen dan ver schillende soorten jam ko men proeven op vers brood, gebakken van molenmeel. Er zijn prijsjes (grabbelton) voor wie goed raadt van welk fruit de verschillende jams gemaakt zijn. Schiedam Tijdens het Europees kampi oenschap bowlen voor jeugd (EKJ) in Aalborg, Denemar ken, heeft het Nederlands jongensteam onder leiding van de Schiedamse bonds coach Nico Thienpondt een gouden medaille gewonnen. In de finale van het teame- vent werd gastland Dene marken overtuigend versla gen met 905 - 764, nadat in de halve finale Griekenland met 13 pins verschil uit de finale werd gehouden. Een topprestatie van de vier J's: Jord van Weeren (18, Leiden), Joshua Schuurman (18, Paterswolde), Jordi Put man (17, Beek) en Jeroen van Geel (17, Hoogvliet). Schiedam Gemeentesecretaris Hans Redert krijgt een andere functie bij de gemeente Schiedam. Daarmee is hij officieel geen gemeentesecretaris meer. Momenteel is hij Program maleider Intergemeentelijke Samenwerking, maar nog wel in dienst als gemeente secretaris. De taken als Programma leider blijft hij voorlopig uit voeren. Daan van der Spek neemt de functie van gemeentesecre taris sinds vorig jaar waar. Dit blijft hij naar verwach ting tot medio september van dit jaar doen. Dan moet de werving van een nieuwe gemeentesecre taris, waar momenteel de eerste stappen voor worden gezet, zijn afgerond.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 8