Gemeenteberichten 5CHIH3AM g Herasfalteren BK-laan Oorlogsdagboek Nico Bergwerf gepubliceerd Fort Drakensteijn klaar voor het speelseizoen gemeente Schiedam 18 APRIL 2012 - PAGINA 1 AFDELING IN BEELD Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek 'ook de webstek archief.schiedam.nl. EVENEMENTENLADDER Datum Locatie Tijd Wijkoverleg Schiedam Oost 23 april Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Kethel 23 april Wijkcentrum Bijdorp, Schietbaanstraat 32 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Schiedam West 24 april Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Centrum 24 april Stichting Pameijer, Westvest 108 B (voormalige Stadstimmërwerf) 20.00 - 22.00 uur Mantelzorgcafé 24 april Broersveld 123 10.00 -12.30 uur Raadsvergadering 25 april Afeidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 20.00 - 23.00 uur Raadsvergadering 26 april Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 20.00 - 24.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online V Speeltuin Fort Drakensteijn in het Prinses Beatrixpark is weer open. De afgelopen periode is door de gemeente en Irado hard gewerkt aan het opknappen van het grootste speeltoestel van de speeltuin: de Drakenbrug. Die staat er nu weer prima bij. Bovendien hebben leerlingen van vijf Schiedamse scholen speeltoe stellen geadopteerd. Daarmee maken ze toekomstig extra onderhoud mogelijk. De scholen die meewerken zijn Mavo Schra- venlant XL, Lyceum Schravenlant, Stedelijk Gymnasium Schiedam, basisschool Het Wind as en het College Vos Schiedam. De leerlingen staken aan het begin van het speelseizoen ook zelf de handen uit de mouwen. Vervol gens heropenden ze de speeltuin samen met wethouder Arie Wijten (Beheer Openbare Ruimte). Fantastisch initiatief Wethouder Wijten: "Deze adoptie is een fan tastisch initiatief. Met de donaties van scholen kunnen we extra onderhoudsrondes, zoals verven en schoonmaken, mogelijk maken. Het toont hun nauwe betrokkenheid bij deze belangrijke plek in de stad. Deze plek is im mers van ons allemaal. De adoptie van de speeltoestellen sluit aan bij het beleid van de gemeente Schiedam om bij onderhoud meer. samen te doen met burgers en bedrijven." Fort Drakensteijn is de grootste speeltuin van Schiedam en is uniek omdat de speeltoestel len toegankelijk zijn voor zowel kinderen met als zonder handicap. Vanaf 23 april 07.00 uur tot zaterdagmiddag 28 april wordt de Burgemeester Knappertlaan vanaf de Nieuwe Haven tot aan het Rubens plein voorzien van nieuw asfalt. Vanaf dinsdag 1 mei 07.00 uur tot zaterdag 5 mei volgen het Rubensplein en de BK-laan tussen het Rubens plein en de Burgemeester Van Haarenlaan. Op Koninginnedag wordt er niet gewerkt en is de hele straat open voor verkeer. Op andere dagen gelden omleidingen. I - - f De inhoud van de oorlogsdagboekjes van Nico Bergwerf is nu in een inte grale uitgave voor iedereen beschik baar. Het relaas van een gewone twin tiger en hoe hij de oorlog beleefde, geeft een beeld van het leven in Schie dam en Vlaardin- gen van 1943 tot en met eind mei 1945. Op maandag 23 april om 14.00 uur reikt Jan Anderson het eerste exemplaar uit in de vergaderzaal van het Gemeentearchief Schiedam. - Een overzichtspagina van 'Vermakelijk heden'. Rijke bron De publicatie 'Vermakelijk heden', Het (uitgaans)dagboek van Nic. Bergwerf 1943-1945 is een uitgave van Vlaardings Streekmuseum Jan Anderson. De dagboekjes (een aantekeningenboekje en een in het net uitgewerkte versie daarvan) worden echter bewaard bij het Gemeente archief Schiedam, dat ook zorgde voor de digitalisering. In 2010 ontving het archief deze boekjes als schenking van de weduwe van Bergwerf en deze zijn sindsdien een rijke bron gebleken voor publicaties en als naslagwerk. Een gewone jongen De dagboekjes illustreren niet het leven van een collaborateur, een ver zetsleider of een held, maar van een gewone jongen die van films hield, flink achter de meisjes aanliep, in een fabriek werkte en ondanks alle moeilijkheden een zo normaal mogelijk leven probeerde te leiden. Nico overleeft de oorlog, maar niet zonder avonturen. Zo wordt hij tegen het eind van de oorlog opgepakt om in Duitsland te werken, maar weet hij met enkele anderen te ontsnappen. Exacte kopie Door de uitgave van Jan Anderson kan men nu zonder het risico van beschadiging een exacte kopie inzien, zoals Bergwerf zijn dagboeken heeft uitgeschreven en geïllustreerd met plaatjes en foto's! De publica tie komt ook bij het Gemeentearchief Schiedam beschikbaar. Door dit unieke inkijkje en nog vele andere soortelijke dagboeken, brieven en verslagen die bij en door het Gemeentearchief worden bewaard en ter inzage beschikbaar zijn, kunnen historici -en u ook- de herinnering aan de oorlog levend houden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21