15»! Kinderbijschrijvingen in paspoort ongeldig Politiek is leuker als u weet hoe het werkt Woonvisie beschikbaar als app voor iPad, pc en Mac gemeente Schiedam 18 APRIL 2012 - PAGINA 2 Sport Recreatie Schiedam Rudy Banffer Sport en Recreatie Rudy is vanuit de afdeling Sportstimulering projectleider van de Nationale Sportweek (NSW). Samen met twee stagiaires van de Haagse Hoge school en twee collega's vor men zij de projectgroep NSW. 1. Hoe verloopt de organisa tie van de NSW tot nu toe? Er zijn nog maar een paar da gen te gaan in de voorbereiding en uiteraard is dat enorm span- nend! Maar het programma voor de week staat vast en we zijn hier en daar alleen nog de laatste dingen aan het nalopen. 2. Jullie hebben een speciaal iemand voor de opening op zaterdag 21 april. Wie komt er? We hebben de stoute schoenen aangetrokken en telefonisch contact gezocht met een bekende (van origine) Schie dammer die veel heeft bereikt op sportgebied.Hij was direct enthousiast en komt graag. Oud-voetballer John de Wolf! 3. Wat gaat hij precies doen? Om 12.30 uur verricht hij sa men met wethouder Arie Wijten de officiële opening van de Nationale Sport Week. En heel bijzonder: na de opening geeft hij nog een voetbaltraining aan het G-team van voetbalvereni ging HBSS. 4. Waarom moeten alle Schiedammers naar de ope ning komen? De opening bestaat uit een zeer leuk en gevarieerd programma op sportgebied, maar zit ook boordevol entertainment. Sport liefhebber of niet, het is dus altijd de moeite waard om een kijkje te komen nemen! 5. Wat hoop je dat de NSW oplevert? Natuurlijk stimuleren wij alle Schiedammers om te gaan bewegen. Daar zijn tijdens de opening, maar zeker ook in de week zelf, mogelijkheden genoeg voor. Daarnaast zou ik het fantastisch vinden als er .naast het sporten en bewegen ook allerlei andere activiteiten ohtstaan, het een plaats is waar Schiedammers elkaar ontmoe ten, waardoor het evenement kan uitgroeien tot een jaarlijkse terugkerend festijn. Vanaf 26 juni 2012 zijn kin derbijschrijvingen in het pas poort van een ouder of voogd ongeldig. Vanaf dat moment heeft elk kind een eigen reis document (paspoort of identi teitskaart) nodig. Gaat u deze zomer naar het buitenland en heeft uw kind nog geen eigen reisdocument? Vraagt u dan voor 1 mei een reisdocument voor uw kind aan. Bij het aanvragen van het reisdo cument moet uw kind aanwezig zijn. Komt u na 1 mei? Dan heeft u het reisdocument waarschijnlijk pas na 1 september. Houd er re- Mi»»»*» SB ;jbs»wi*..kssss»«ss« kening mee dat het de komende maanden ook niet mogelijk is om voor een bijgeschreven kind een spoedaanvraag te doen. Heeft uw bijgeschreven kind voor 1 september 2012 geen eigen reisdocument nodig, dan vragen wij u vanwege de drukte voor die tijd geen document voor dit kind aan te vragen. Paspoort of identiteitskaart? Een Nederlandse identiteitskaart volstaat voor reizen haar: alle lidstaten van de Europese Unie; Andorra, Liechtenstein, Mona co, Noorwegen, San Marino, Turkije, IJsland en Zwitserland. Voor reizen naar alle andere lan den heeft uw kind een eigen pas poort nodig. Meer informatie en afspraak maken Meer informatie vindt u op de website van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties: www.paspoortin- formatie.nl. Omdat we extreme drukte verwachten, passen we tijdelijk onze openingstijden voor reisdocumenten aan. Kijk voor ae- tuele gegevens op onze website www.schiedam.nl. Om meer contact te krijgen met inwoners van de gemeen te Schiedam geven de raads leden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De ge meenteraad wil graag de spel regels van de politiek uitleg gen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. Geef u nu op! Voorafgaand aan de raadsverga dering wordt u ontvangen door burgemeester J.M. Leemhuis- Stout, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeenteraad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de ge meenteraadsvergadering en ge ven een toelichting op de onder werpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Een Gast van de raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was bo venal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam." "...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Gast van de Raad'. De Woonvisie Schiedam 2030, die onlangs is gepresenteerd, is nu ook beschikbaar als app. Het is een echt multimedi aal document met rapporten, links naar externe websites, pdf's en korte filmpjes waarin bekende en minder bekende Schiedammers aan het woord komen over het onderwerp wonen. Wethouder Arie Wijten (Wonen) is erg blij dat de Woonvisie nu ook digitaal beschikbaar is. "Door de uitvoering als app is de Woonvisie eenvoudig op de iPad te bekijken. Doordat ook onderliggende docu menten snel en overzichtelijk zijn te raadplegen, ontstaat een com pleet beeld van de ontwikkelingen op het gebied van wonen. We wilden de Woonvisie presenteren in een aantrekkelijk jasje. Dat is prima gelukt!" Ook voor pc en Mac Met deze Woonvisie heeft de gemeente Schiedam zijn eerste Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? echte app. De versie voor de iPad is gratis op te halen in de App Sto re. Voor iedereen die geen iPad heeft, is een versie ontwikkeld die met behoud van de volledige functionaliteit kan worden beke ken op een Windows pc en een Mac. De versie voor pc en Mac is te downloaden vanaf www.schie- dam.nl/woonvisie. Voor Android tablets verschijnt later dit jaar een aparte versie. Over de Woonvisie In de Woonvisie Schiedam 2030 staat de koers uitgestippeld die de gemeente tot 2030 volgt op het gebied van wonen. Die koers moet ervoor zorgen dat Schiedammers ook op de langere termijn met plezier in hun stad wonen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22