Oude tijden herleven M Jongen (11) redt eendjes: helden bestaan! Meekijken in de winkel Eén krans op 4 mei Problemen met de computer? Schiedams Vrouwen Platform gaat lege ruimtes Hoogstraat opvullen Bethelflat wordt geopend Straatnamen Oranjekwartier Vraagtekens bij metropoolregio Eén dode door botsing Inval valse merkkleding in Schiedam Vals alarm door open haard Overvaller maal tijdbezorger aangehouden Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 25 april 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Schiedam De fractievoorzitters van de gemeenteraad en de burge meester heeft besloten dat er gezamenlijk één krans wordt gelegd tijdens dodenherden king op 4 mei. Lange tijd was er onduidelijkheid over het juiste aantal. De kransleg- ging vindt plaats om 20.00 uur bij het monument op de Kop van de Plantage. Schiedam Heeft u problemen met uw PC of internetverbinding? Laat de ICT stagiaires van het Albedacollege er naar kijken. Ze zijn op woensdag, donderdag en vrijdag tussen 9.00 en 16.00 uur aanwezig in wijkcentrum De Erker. Voor een afspraak kan ge beld worden met nummer 010-426 77 67. Het Schiedams Vrouwen Platform (SVP) gaat de Hoogstraat een stuk leef baarder maken. In samen werking met het Centrum management worden de lege ruimtes drie dagen lang -7, 8 en 9 juni- opgevuld. Van de redactie Schiedam Op de Hoogstraat zijn 80 van de 100 winkels gevuld. De rest staat leeg. De gemeente, het Centrummanagement en ande re instanties zijn al jaren bezig met het maken van plannen om de winkels aan de Hoogstraat weer gevuld te krijgen. Dit blijkt een moeizaam proces. Om een indruk te krijgen van hoe het zou kunnen zijn, wil het SVP van donderdagavond 7 tot en met zaterdag 9 juni de leeg staande panden/etalages aan de Hoogstraat vullen met initiatie ven van Schiedamse Vrouwen. Omdat het SVP een achterban heeft van bijna 600 vrouwen, is het mogelijk daar een aantal en thousiaste deelneemsters voor te mobiliseren en tegelijkertijd ook een grote groep vrouwen (met achterban) te motiveren om tij dens die dagen de Hoogstraat te bezoeken. Met een frisse blik kijken naar oude winkelstraat Door een initiatief als dit ont staan er nieuwe contacten, waardoor iemand misschien makkelijker een bedrijf of activi teit kan opstarten, continueren of bekendheid geven. Het kan bovendien helpen om met een frisse blik te kijken naar mogelijkheden van de Hoog straat die wellicht nog niet be nut of ontdekt zijn. Wie een goed idee heeft krijgt gratis winkelruimte, een etala ge of kraam op de Hoogstraat. Aanmelden kan tot en met 30 april via www.svpschiedam.nl Hier is ook meer informatie over het project te vinden. Wat vindt u van dit plan? Reageer via: redactie.ns@whm. wegener.nl Schiedam De unieke woonlocatie BW Oude Maasstraat wordt vandaag, woensdag 25 april, feestelijk geopend door wet houder Grijzen en Linda Boot, bestuurder van Pa- meijer. De Bethelflat is een 55+ ou derenhuisvesting in De Gor zen, een unieke wijk waar integraal en wijkgericht met elkaar leven centraal staat. Dankzij een intensieve sa menwerking tussen Pame- ijer en Woonplus zijn in de Bethelflat 19 woningen ge renoveerd voor cliënten van Pameijer. Pameijer is een organisatie die mensen met een beperking ondersteunt in het bereiken van een zo optimaal mogelijke kwaliteit van bestaan. Schiedam De straatnamencommissie heeft zich gebogen over de straatnamen in het aan te leggen Oranjekwartier. Zo krijgt de aan te leggen straat lopend van de BK-laan naar de Anna van Burenstraat de naam 'René van Chalon- straat'. De straat lopend van de Juliana van Stolbergstraat naar de René Chalonstraat krijgt de naam 'Anna van Saksenstraat'. Leerlingen van de Gravin AJeidaschool hebben zich tijdens Goededoelendag letterlijk ingespannen voor een goed doel. Zij hielden hardlooprondjes in de buurt nadat ze hier zelf sponsoren voor hadden gezocht. De opbrengst ging naar stich ting De Schiedamse Molens. Vol trots werd de Opbrengst woensdag 18 april overhandigd: 1208, 83! FOTO: PR Schiedam De oma van de 11-jarige Di- mitri Zirkzee is zo trots als een pauw op haar stoere kleinzoon. Afgelopen vrijdag riskeerde hij een nat pak voor een stel kleine eendjes die aan de overkant van zijn huis in een (te) hoge plan tenbak waren blijven steken. „In de plantenbakken van de overburen zaten al een tijdje eenden te broeden", vertelt oma. „Op een gegeven moment hoor ik een hoop gepiep en ge doe en zie beneden in het water een moedereend zwemmen en twee kleintjes op de vlonder lo pen. Die hadden er kennelijk als enigen op eigen kracht uit kun nen klimmen." Oma ziet echter geen mogelijk heid om de tuin van de buren aan de overkant van het water te bereiken. Maar wanneer Dimi- tri.uit school komt bedenkt hij zich geen moment en klautert hij langs de vlonders en over het water naar de plantenbakken om de andere eendjes te redden. „Alle buurvrouwen stonden te applaudiseren en zeiden: dit moest nou eens in de krant." De groepen 1/2 van de St. Willibrordusschool hebben afge lopen week een rondleiding gehad in de Albert Heijn in de Gorzen in verband met hun project over voeding. Ze kregen eigen naamplaatjes, slagersmutsen en mochten overal een kijkje nemen. Bij de bakkerij werd een broodje afgebakken. FOTO: PR De gemeente Schiedam vindt dat er onvoldoende antwoord wordt gevonden op de vraag wat voor Schie dam de meerwaarde is van de metropoolregio Rotter dam Den Haag ten opzichte van de al functionerende provincie. Behalve op het gebied van de te creëren vervoersregio. Schiedam hecht zeer aan het verder uitbouwen van regionale samenwerking maar vindt dat er verschillende samen werkingsverbanden mogelijk zijn zonder direct te koersen op een metropoolregio. Dat schrijft het college van B&W mede namens de fracties van de gemeenteraad die bij een raadsinformatiebij eenkomst vertegenwoordigd waren aan burgemeester Aboutaleb van Rotterdam. Rotterdam heeft samen met Den Haag een voor trekkersrol waar hét gaat om de te vormen metropoolregio. Minister Spies van Binne=nlandse Zaken heeft aangegeven dat in de Randstad twee vervoerregio's worden in gesteld met elk een vervoersau- toriteit. Binnen de gemeenten van de metropoolregio Rotter dam Den Haag (MRDH) lijkt hiervoor vanuit pragmatische overwegingen brede steun te bestaan. Schiedam heeft grote economische- en leefbaarheids- belangen op dit dossier en wil dan ook wel een stevige stem in de vervoerregio hebben. Op het gebied van econo mie ziet Schiedam niet di rect de meerwaarde in een vaststaand metropoolregio samenwerkingsverband „Het kan soms strategischer en slagvaardiger zijn met slechts enkele gemeenten over bepaalde zaken te pra ten, zoals op het gebied van de maritieme sector. Het ligt voor de hand daarover over leg te voeren met een beperkt aantal gemeenten (ook van buiten de metropool) met dezelfde maritieme kenmer ken, en niet noodzakelijker wijs met gemeenten die dat niet hebben maar wel tot de metropoolregio behoren. Schiedam Een 55-jarige man uit Ca- pelle aan den IJssel is zater dagochtend overleden als gevolg van een aanrijding. Even na 01.00 uur reed hij vanuit het Bachplein rich ting Mozartlaan toen hij op de kruising met de Mozart laan met een andere auto in botsing kwam. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeval en heeft aanwijzingen dat de 22-jarige bestuurder van de andere auto, een Schiedam mer, onder invloed van alco hol was. Ook reed hij zonder geldig rijbewijs. Enorme partij valse sport schoenen en- jeans onder schept Schiedam De FIOD en douane hebben afgelopen week duizenden valse UGGS, honderden nep-Nike sportschoenen, nep-Gucci horloges en nage maakte jeans van G-star en Replay gevonden. Een deel van de valse merkartikelen werd ontdekt in Klundert, maar leidde ook tot invallen in loodsen in Rotterdam, Schiedam, Capelle aan den IJssel, Dordrecht en Heer len. Vijf verdachten zijn opge pakt. De FIOD denkt hier mee twee criminele orga nisaties te hebben opgerold die zich bezig hielden met de handel in namaak merkarti kelen. Er werden auto's, vrachtwa gens en bijna 25.000 euro contant geld in beslag geno men. De vervalste spullen worden vernietigd. Schiedam De brandweer van Schiedam en Vlaardingen is vrijdag nacht op pad geweest voor een vals alarm. Een voorbijganger had iets zien gloeien of branden in de woning en belde meteen de brandweer. Toen die ter plaatse was werd al snel duidelijk dat de vuurgloed veroorzaakt werd door een openhaard die nog aan stond. Schiedam Na uitgebreid onderzoek heeft de politie een 18-jarige Vlaardinger aangehouden op verdenking van het ple gen van een overval op een maaltijdbezorger. De maaltijdbezorger werd maandag 26 maart overval len op de Kappeyne van de Coppellolaan, toen hij daar een bestelling kwam afleve ren. Onder bedreiging van een vuurwapen moest hij geld en een mobiele telefoon afgeven. Het regionale overvallen team (RTO) verrichtte on derzoek naar deze zaak en kwam de verdachte snel op het spoor. Hij kon enkele dagen na de overval worden aangehou den.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10