Woonplus nieuws Huurverhoging met ingang van 1 juli 2012 Algemeen Gemeente en Woonplus slaan handen ineen voor betere dienstverlening WoningaanbocQ Woonwens Informatiemarkt Koopwoningen ma Huurders van Woonplus Schiedam hebben vorige week een brief met het voorstel tot jaarlijkse huurverhoging van de netto huur ontvangen. Deze gaat in per 1 juli 2012. Woonplus heeft met het Schiedams Overleg Bewonersorganisaties (SOBO) de uitgangs punten voor de huurverhogingsperiode 2012-2013 besproken. Beide partijen be reikten overeenstemming over een huur verhoging van 2,3% voor woningen en 2,2% voor overige ruimtes. Huurtoeslag Ontvangt u huurtoeslag? Dan hoeft u de nieuwe huurprijs niet direct door te geven aan de Belastingdienst. Dit doet Woonplus voor u. U ontvangt vóór 1 juli 2012 een nieuwe beschikking huurtoeslag, waarin de nieuwe huurprijs is verwerkt. Als de Belas tingdienst de gegevens niet goed heeft ver werkt of niet op tijd heeft ontvangen, dan verzoekt de Belastingdienst u alsnog zelf de nieuwe huurprijs door te geven. U ont vangt dan hierover een bericht van de Be lastingdienst. Nieuw huurbedrag doorgeven De nieuwe huurprijs gaat per 1 juli 2012 in. In de afgelopen jaren betaalden veel huurders in de maanden juli en augustus nog de oude huurprijs. Het gaat vaak om automatische betalingen via de bank/giro of via een andere betalende instantie (zo als het UWV). Huurders vergeten dan om tijdig de nieuwe huurprijs door te geven aan deze instanties. Wanneer u geen bezwaar heeft gemaakt tegen de voorgestelde huurverhoging maar ook de nieuwe huurprijs niet betaalt, dan is Woonplus Schiedam verplicht een aparte aanschrijving te sturen en dit te melden bij de Huurcommissie. Hiervoor brengt de Huurcommissie 25,- in rekening bij de huurder. Voorkom deze onnodige uitgave. Geef uw nieuwe huurprijs vóór 1 juni 2012 door aan uw betalende instantie. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 204 51 00 ite algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 204 52 04 Websites nieuwbouwprojecten www.overhetwater.nl www.hetkwartetschiedam.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 30 mei 2012. Op woensdag 18 april hebben burgemeester ir. J.M. Leemhuis-Stout (gemeente Schiedam) en de heer B. Venhuizen (directeur-bestuurder Woonplus Schiedam) het Convenant Gegevensuitwisseling ondertekend. Met dit Convenant kan Woonplus persoonsgegevens uit de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) controleren en verhuisaangiften voorbereiden. Hiermee verbeteren Woonplus en de gemeente Schiedam samen hun dienst verlening. Het bespaart onze huurders na melijk twee bezoeken aan de gemeente. Daarnaast stijgt de inhoudelijke kwaliteit van het GBA, kan woonfraude krachtig worden bestreden en wordt de eerlijke verdeling van woonruimte bevorderd. De technische realisatie en de implementatie van het Convenant Gegevensuitwisseling zal later dit jaar afgerond zijn. Verbeterde dienstverlening Doordat medewerkers van Woonplus binnen kort zelf de gegevens in het GBA kunnen controleren en een verhuizing kunnen in voeren in het systeem, vervalt de verplich ting om een uittreksel aan te leveren. Dat bespaart de huurder zowel geld als tijd, omdat zij geen uittreksel meer hoeven te kopen bij de gemeente en voor het doorgeven van een adreswijziging ook niet meer naar het Klant Contact Centrum van de gemeente hoeven te gaan. Bestrijden woonfraude Het Convenant maakt het mogelijk dat er een beperkte uitwisseling is van een deel van de gegevens uit het GBA en de huurdersadministratie van Woonplus. Door de bestanden met elkaar te vergelijken wordt zowel preventie als bestrijding van onrechtmatige bewoning mogelijk gemaakt en verbetert de kwaliteit van de gegevens in het GBA. Privacybescherming In het Convenant zijn scherpe regels opge steld, die de privacy van de ingeschrevenen in het GBA beschermt. Woonplus Schiedam kan alleen door middel van een beveiligde internetverbinding de relevante gegevens raadplegen. En voor de medewerkers, die met het systeem werken, gelden de ge heimhoudingsvoorschriften in de wet- en regelgeving (waaronder de Wet Bescherming Persoonsgegevens). Ook mogen de per soonsgegevens van de (toekomstige) huur ders pas ingezien worden door Woonplus als zij hier zelf nadrukkelijk toestemming voor hebben gegeven. Meer informatie Voor vragen en/of meer informatie over het Convenant kunt u contact opnemen met Jeffrey Davidsz, projectleider Woonplus Schiedam. Hij is te bereiken op telefoon nummer (010) 20 45 145. Zaterdag 31 maart vond de Woon wens Informatiemarkt Koopwoningen bij Woonplus Schiedam plaats. Voor het eerst had Woonplus Schiedam op zo'n grootschalige wijze een open dag georganiseerd. Wij zijn tevreden met de opkomst. Zeker gezien het aantal woningen in de regio dat open gesteld stond tijdens de nationale Open Huizenroute. Niet alleen onze woningen konden bezocht worden, we hebben ook vele belangstellen den verwelkomd op de informatie markt van Woonplus Schiedam. Huurders van een aantal complexen van Woonplus Schiedam zijn in de gelegen heid gestéld om hun woning te kopen. Ook deze bewoners toonden veel belang stelling voor het kopen van hun eigen huurwoning. Alle bezoekers aan de infor matiemarkt werden geïnformeerd door de banken, makelaars en Vereniging Eigen Huis. De getoonde plattegronden en soms verrassende mogelijkheden van de interieurarchitect zijn goed ontvangen. Een kooplustige heeft inmiddels een gratis interieuradvies ontvangen. Veel bezoekers gaven gehoor aan de vraag om een enquête in te vullen. Bin nenkort zal de trekking plaatsvinden en wordt de winnaar bekend gemaakt van de Ipad3.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 14